Live: Ατρόμητος – Λαμία 3-1 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

90+3′ Κίτρινη κάρτα στον Μάλτσι.

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

89′ Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Μέσα οι Βρακάς, Έρλινγκμαρκ, έξω οι Κούντε, Βαλένσια

88′ Kίτρινη κάρτα στον Σλίβκα

Το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR.

86′ Ο Σλίβκα βρέθηκε μόνος του στο δεύτερο δοκάρι, έκανε το πλασέ στην κίνηση, ο Βαλένσια βρήκε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του για το 3-2!

Ο επόπτης είχε σηκώσει τη σημαία για οφσάιντ του Αντζιέλσκι, αλλά μετά από τσεκ στον VAR, ο διαιτητής μέτρησε το γκολ!

81′ Γκοολ για τον Ατρόμητο! Υπέροχη πάσα του Κουέν στην πλάτη της άμυνας, ο Αντζιέλσκι πέρασε τον Κοσέλεφ και πέτυχε το 3-1 με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

78′ Ακόμα ένα γκολ που πετυχαίνει ο Ατρόμητος αλλά έχει σηκωθεί η σημαία για οφσάιντ. Με τον Κεσχρίντα αυτή τη φορά.

76′ Αλλαγή για την Λαμία. Ο Τόσιτς στην θέση του Μαρτίνεθ.

74′ Κίτρινη κάρτα στον Ντε Μποκ.

73′ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ντε Μποκ στην θέση του Αθανασίου.

65′ Αλλαγές για την Λαμία. Μέσα οι Μάλτσι, Στάνκο, έξω οι Καρλίτος, Νούνιες

63′ Ο Βαλένσια έχει στείλει την μπάλα στα δίχτυα, αλλά έχει σηκωθεί η σαημαία για οφσάιντ. Το VAR επιβεβαιώνει την απόφαση.

61′ Γκοολ για τον Ατρόμητο! Σέντρα από τον Κούντε, ο Βαλένσια πήρε την κεφαλιά, ο Κοσέλεφ απέκρουσε με δυσκολία και ο Αντζιέλσκι από κοντά σε κενή εστία έκανε το 2-1!

58′ Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Μέσα οι Άνγκιελσκι, Κουέν, έξω οι Καμαρά, Βέργος.

49′ Ο Μαρτίνεθ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα αλλά έχει σηκωθεί η σημαία!

46′ Ο Σαντάνα αντί του Τζανδάρη για την Λαμία.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45+3′ Κίτρινη κάρτα σε Τζαβέλλα και Καρλίτος

45′ +1′ Ευκαιρία για την Λαμία! Ωραία επέμβαση του Τσιντώτα στο σουτ του Μαρτίνεθ έπειτα από την ωραία πάσα του Καρλίτος.

32′ Κίτρινη κάρτα στον Γιουμπιτάνα.

26′ Γκολ για την Λαμία! Εντυπωσιακή ενέργεια του Μαρτίνεθ που πέρασε όποιον βρήκε, έκανε εξαιρετική κάθετη στον Σλίβκα, ο Λιθουανός πέρασε τον Τσιντώτα και σε κενή εστία ισοφάρισε σε 1-1!

19′ Ευκαιρία για την Λαμία! Ο Τσιλούλης πέρασε τρεις αντίπαλους του, όμως το σουτ του κατάφερε να το απoκρούσει ο Τσιντώντας

10′ Σουτ του Αθανασίου έξω από την περιοχή, πέρασε ψηλά άουτ

2΄Γκοολ για τον Ατρόμητο! Μετά από κάθετη πάσα του Γκονζάλες, ο Γιουμπιτάνα πλάσαρε και άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Περιστερίου

Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα στο δυστύχημα των Τεμπών

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Φερέιρα, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Νούνιες, Τζανδάρης, Σλίβκα, Τσιλούλης, Μαρτίνεθ, Καρλίτος.

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Τσιντώτας, Αθανασίου, Τσακμάκης, Τζαβέλλας, Κεσχρίντα, Γκονζάλες, Κούντε, Γιουμπιτάνα, Καμαρά, Βέργος, Βαλένσια.