Live (Champions League): Ίντερ – Ατλέτικο Μαδρίτης 1-0, Αϊντχόφεν – Ντόρτμουντ 1-1 (τελικά)

Τέλος στα παιχνίδια.

79′ Γκοολ για την Ίντερ! Ο Λαουτάρο ξεχύθηκε στον χώρο, ο Όμπλακ σταμάτησε το πλασέ του, αλλά ο Αρναούτοβιτς στην επαναφορά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

73′ Νέα τεράστια ευκαιρία με τον Αρναούτοβιτς, ο Ντούμφρις γύρισε την μπάλα από τα δεξιά, αλλά ο Αυστριακός δεν πρόλαβε να μπει στην πορεία της μπάλας για εκατοστά

63′ Απίθανη χαμένη ευκαιρία για την Ίντερ! Φοβερός συνδυασμός, ο Λαουτάρο βγάζει μόνο του τον Αρναούτοβιτς, αλλά ο Αυστριακός αστοχεί ανενόχλητος από την καρδιά της μικρής περιοχής

56′ Γκοολ για την Αϊντχόφεν! Ο Ντε Γιονγκ στέλνει την μπάλα στην δεξιά γωνία του Κόμπελ

54′ Πέναλτι για την Αϊντχόφεν! Στο έδαφος ο Τίλμαν από μαρκάρισμα του Χούμελς

49′ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ευκαιρία για την Ίντερ! Ξεδιπλώθηκαν εξαιρετικά οι «νερατζούρι» στον κενό χώρο, αλλά η προβολή του Αρναούτοβιτς μετά τη σέντρα του Ντιμάρκο πέρασε άουτ

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στα ματς.

40′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Αϊντχόφεν! Σουτ του Μπακαγιόκο και εξαιρετική επέμβαση του Κόμπελ σε κόρνερ

38′ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία για την Ίντερ! Τραγικό λάθος του Ντε Πολ… πάσαρε στον Τουράμ, αυτός κουβάλησε την μπάλα, έστρωσε στον Μαρτίνες αλλά το πλασέ του δεν ήταν καλό και κόντραρε στα σώματα

36′ Πρώτη πραγματικά καλή ευκαιρία στο Μιλάνο, ο Νταρμιάν σέντραρε από τα δεξιά ο Λαουτάρο πήρε την κεφαλιά αλλά ο Όμπλακ μπλόκαρε

28′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την Αϊντχόφεν, εκτέλεση φάουλ του Φέρμαν, κεφαλιά του Τίλμαν και η μπάλα πέρασε άουτ

24′ Γκοολ για την Ντόρτμουντ! Οι Βεστφαλοί κλέβουν την μπάλα στο κέντρο και ο Μάλεν, πρώην παίκτης της Αϊντχόφεν, με σουτ από πλάγια δεξιά στέλνει την μπάλα στο παραθυράκι του Μπενίτες!

16′ Απαντάει με τελική προσπάθεια η Aϊντχόφεν, σουτ του Τίλμαν, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ

15′ Τελική για την Ντόρτμουντ και πρώτη φάση στο ματς, σουτ του Μάλεν στην αγκαλιά του Μπενίτες η μπάλα

10′ Δυσκολεύεται να κρατήσει μπάλα η Ατλέτικο και η Ίντερ έχει το πάνω χέρι προς το παρόν.

Ξεκίνησε το παιχνίδι και στο Μιλάνο

Ξεκίνησε το παιχνίδι στην Ολλανδία

Οι ενδεκάδες στο Αϊντχόφεν – Ντόρτμουντ

Οι ενδεκάδες στο Ίντερ – Ατλέτικο Μαδρίτης

Οι ενδεκάδες των ομάδων:

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη τους.

Καλησπέρα! Η φάση των «16» του Champions League συνεχίζεται απόψε με την διεξαγωγή των αγώνων Ίντερ-Ατλέτικο Μαδρίτης και Αϊντχόφεν-Ντόρτμουντ