Live: ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία 1-4 (τελικό)

Τέλος του αγώνα,

90′: Κίτρινη κάρτα στον Τζίμα για θέατρο.

82′: Τσούκαλος αντί Μαρτίνεθ, Κορνέζος αντί Αμαράλ, Μπάλαν αντί Κόντε.

81′: ΓΚΟΛ η Λαμία. Ο Τόσιτς έβγαλε μόνο του απέναντι στον τερματοφύλακα τον Τσιλούλη  και εκείνος σφράγισε τη νίκη της ομάδας του, δίνοντας παράλληλα διαστάσεις θριάμβου στο διπλό.

76′: Σίντκλεϊ αντί Σλίβκα.

67′: Ντεμίρ αντί Ροσέρο και Ριένστρα αντί Καραχάλιου.

Ο Τόσιτς αντικατέστησε τον Καρλίτος αμέσως μετά το γκολ.

62′: ΓΚΟΛ η Λαμία. Τραγικό λάθος Αθανασίου, που βγήκε εντελώς άστοχα και έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του, δίνοντας την ευκαιρία στον Τσιλούλη να σπρώξει την μπάλα στην κενή εστία.

61′: Έχει στήσει την μπάλα στη βούλα ο Καρλίτος, που έχασε πέναλτι στο 12. Πάλι εκτέλεσε στα δεξιά ο Ισπανός, πάλι έπεσε σωστά ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ.

59′: Πέναλτι για τη Λαμία. Κίτρινη κάρτα στον Αθανασίου, που ανέτρεψε τον Μαρτίνεθ μετά την εξαιρετική μπαλιά του Καρλίτος.

57′: Δυνατό σουτ του Παμλίδη από τα δεξιά, ένα ακόμα κόρνερ μετά από επέμβαση του Κοσέλεφ.

51′: Κίτρινη κάρτα στον Καρλίτος.

49′: Ωραίο γυριστό Κόντε από τα αριστερά, στο κόρνερ ο Κοσέλεφ

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Αλλαγή για τον ΠΑΣ: Λεό αντί Σόρια.

Τέλος στο πρώτο μέρος, ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία 1-2.

45′: Μακρινό σουτ του Εραμούσπε, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και πήρε τροχιά προς τα δίχτυα, με τον Κοσέλεφ να αποκρούει με τη βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού

45′: Κίτρινη κάρτα στον Σλίβκα.

41′: ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ. Απίθανη φάση με τον Σόρια να σουτάρει από τα δεξιά και τον Κοσέλεφ να αποκρούει… ανορθόδοξα. Η μπάλα πήρε μεγάλο ύψος και κατευθύνθηκε προς την εστία, με τον Ισπανό να τη σπρώχνει στα δίχτυα με κεφαλιά εξ επαφής.

32′: Κίτρινη κάρτα στον Παντελάκη.

30′: Αδύναμο σουτ Τσιλούλη μέσα από την περιοχή, εύκολα μάζεψε ο Αθανασίου.

22′: ΓΚΟΛ η Λαμία. Απίθανο σλάλομ του Αμαράλ από τα αριστερά και… κεραυνός που δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Αθανασίου.

20′: ΓΚΟΛ η Λαμία. Ο Καρλίτος… εξιλεώνεται για το χαμένο πέναλτι καρφώνοντας την μπάλα στα δίχτυα με διαγώνιο σουτ από τα δεξιά.

12′: Απέκρουσε το πέναλτι ο Αθανασίου. Ο Καρλίτος εκτέλεσε στην αριστερή γωνία όμως ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ έπεσε σωστά και έδιωε.

11′: Πέναλτι για την Λαμία. Για μαρκάρισμα του Καραχάλιου στον Μαρτίνεθ. Κίτρινη κάρτα στον Έλληνα μέσο.

10′: Αναμονή για VAR, λόγω μαρκαρίσματος μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ.

8′: Μεγάλη φάση για τους φιλοξενούμενους, ο Αθανασίου σταμάτησε στο τετ α τετ τον Νούνιες!

Άρχισε το ματς.

Σε εκείνον της Λαμίας οι: Χατζηεμμανουήλ, Κορνέζος, Τσούκαλος, Τόσιο Λέικ, Γιαννούτσος, Σίντκλεϊ, Τερεζίου, Βασιλαντωνόπουλος, Τόσιτς.

Στον πάγκο του ΠΑΣ οι: Σούλης, Λεό, Μπάλαν, Μπακαδήμας, Τζίμας, Ριένστρα, Ντεμίρ, Λιάσος, Τσαούσης.

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ – Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Αμαράλ – Στάνκο, Νούνιες – Τσιλούλης, Σλίβκα, Μαρτίνεθ – Καρλίτος.

ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Αθανασίου – Σόρια, Εραμούσπε, Παντελάκης, Κιάκος – Καραχάλιος, Τζίνο, Τούτου – Ροσέρο, Κόντε, Παμλίδης.