CEV Cup: Ήττα για τον Μίλωνα στη Γερμανία

Οι Μίλωνας δεν τα κατάφερε στον πρώτο προημιτελικό του CEV Cup και ηττήθηκε με 3-0 σετ από τη Λίνεμπουργκ στη Γερμανία.

Η ελληνική ομάδα μπήκε μουδιασμένα στο πρώτο σετ και οι Γερμανοί πήραν τον έλεγχο. Αν και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 12-12 και 20-19, τελικά έχασε το σετ με 25-19.

Στο δεύτερο σετ, ο Μίλωνας πάλεψε ξανά για να μείνει κοντά στο σκορ στη Λίνεμπουργκ, η οποία όταν πάτησε.. γκάζι το κατέκτησε ξανά με 25-19.

Στο 3ο και τελευταίο σετ του αγώνα, οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και έφτασαν σε άνετη επικράτηση με 25-16.

Πλέον, οι δύο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες στο “Κροίσος Πέρσης” την επόμενη εβδομάδα, με την ομάδα του Σάκη Ψάρρα να ψάχνει τη νίκη με 3-0 ή 3-1 για να στείλει το ζευγάρι στο «χρυσό» σετ.