Live: ΟΦΗ – Παναιτωλικός 1-2 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

94′: ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός. Μετά από φάση διαρκείας στα καρέ του Παναιτωλικού, οι Αγρινιώτες βγήκαν αστραπιαία στην αντεπίθεση, με τον Καρέλη να κάνει μια απίθανη προσποίηση στον αντίπαλο αμυντικό και να εκτελεί με… κρύο αίμα.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

86′: Κίτρινη κάρτα στον Τοράλ.

77′: Καρέλης αντί Ζοάο Πέδρο.

75′: Δοκίμασε το πόδι του έξω από την περιοχή ο Μπακάκης, άουτ όμως η μπάλα.

72′: Μπάκου αντί Μοσκέρα.

69′: Τορεχόν αντί Χατζηθεοδωρίδη, Μπακάκης αντί Τσιγγάρα και Σενγκέλια αντί Ντίας.

61′: Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Ζοάο Πέδρο να κερδίζει την μπάλα μετά από λάθος του Σωτηρίου αλλά να προσπαθεί βιαστικά με ψηλοκρεμαστό σουτ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

59′: Λάρσον αντί Βούρου.

47′: ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ. Το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα για τους Κρητικούς στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Μπάκιτς να πλασάρει εύστοχα από κοντά μετά από γύρισμα του Θοράρινσον

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Λουίς Φελίπε αντί Ντίκο, Τοράλ αντί Αποστολάκη και Γκλάζερ αντί Μεγιάδο.

Τέλος ημιχρόνου.

42′: Ο Πέρες στη θέση του Μπουζούκη.

41′: Αποχωρεί με πρόβλημα τραυματισμού ο Μπουζούκης για τον Παναιτωλικό.

37′: Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Ντίκο να κάνει το γύρισμα από τα δεξιά και τους Μοσκέρα-Μπάκιτς να μην μπορούν να σκοράρουν εξ επαφής, καθώς επενέβησαν Στεργιάκης και Τσιγγάρας.

34′: Σπουδαία επέμβαση Σωτηρίου σε σουτ του Ζοάο Πέδρο μέσα από την περιοχή. Εξαιρετικά εκδηλώθηκε η επίθεση των φιλοξενούμενων, με τακουνάκι του Ντουάρτε στον Αφρικανό φορ.

27′: Άστοχο το μακρινό σουτ που επιχείρησε ο Μπάκιτς.

25′: Πρόλαβε τον Ντίκο ο Στεργιάκης μετά από έξυπνη μπαλιά που έγινε στην περιοχή του Παναιτωλικού.

19′: ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός. Αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, με τον Μπουζούκη να βρίσκει τον Ντουάρτε στα δεξιά κι εκείνον να δίνει πάσα πάρε-βάλε στον Ζοάο Πέδρο, που σκόραρε στο τετ α τετ.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΟΦΗ με τον Παναιτωλικό για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Οι ενδεκάδες

ΟΦΗ (Πέπε Μελ): Σωτηρίου, Βούρος, Λαμπρόπουλος, Μπρεσάν, Θοράρινσον, Μεγιάδο, Γκαγέγκος, Αποστολάκης, Μπάκιτς, Μοσκέρα, Ντίκο

Στον πάγκο: Καλαφάτης, Λάρσον, Μπάκου, Νέιρα, Τοράλ, Ριέρα, Φελίπε, Γκλάζερ, Αμπάντα

Παναιτωλικός (Γ. Πετράκης): Στεργιάκης, Λιάβας, Μαλής, Στάιτς, Μαυρίας, Φρ. Ντουάρτε, Τσιγγάρας, Μπουζούκης, Χατζηθεοδωρίδης, Ντίας, Πέδρο

Στον πάγκο: Καπίνο, Μπακάκης, Καρέλης, Τορεχόν, Μπρ. Ντουάρτε, Σενγκέλια, Κοντούρης, Νικολάου