Live: Ατρόμητος – ΟΦΗ 1-1 (Τελικό)

Τέλος στην αναμέτρηση.

90’+8′ Γκολ για τον Ατρόμητο! Μετά από κόρνερ του Γιουμπιτάνα, ο Βαλένσια πιάνει γυριστή κεφαλιά και αφήνει άγαλμα τον Μπάουμαν για το 1-1.

90’+4′ Τραγικό λάθος του Λάρσον, ο Αντζιέλσκι δεν μπορεί να βγει απέναντι στον Μπάουμαν και να απειλήσει.

90’+3′ Κάρτα στον Ριέρα τώρα.

90’+3′ Τεράστια φάση για τον Ατρόμητο. Πάει να σουτάρει και κάνει… τσαφ ο Κούντε, ο Βαλένσια μόνος του απέναντι στον Μπάουμαν αλλά κάνει κάκιστη κεφαλιά.

Δέκα λεπτά οι καθυστερήσεις!

88′ Φάση για τον Ατρόμητο. Λάθος του Λαμπρόπουλου, ο Βρακάς επωφελείται και κάνει από πλάγια θέση το πλασέ που μπλοκάρει ο Μπάουμαν.

87′ Μέσα ο Καραμάνης για τον Ατρόμητο στα τελευταία λεπτά. Τη θέση του Κούεν πήρε.

84′ Κάρτα στον Τζαβέλλα, ο οποίος ανεξήγητα πάει στο VAR δίπλα στον Πολυχρόνη και διαμαρτύρεται έξαλλα.

Μετράει τελικά το γκολ!

81′ Γκολ για τον ΟΦΗ! Μετά από προβολή του Λαμπρόπουλου, η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα αλλά ο βοηθός δείχνει οφσάιντ καθώς θεωρεί πως επηρεάζει τον Τσιντώτα ο Ντίκο. Πίσω του βρέθηκε ο φορ του ΟΦΗ, αλλά μένει να φανεί αν θεωρούν οι διαιτητές πως επηρέαζε τον κίπερ του Ατρόμητου.

80′ Σέντρα του Ντίκο, κεφαλιά-πάσα του Αμπάντα στον Νέιρα, ο οποίος πιάνει το σουτ στην κίνηση αλλά υπό την πίεση του Γιουμπιτάνα αστοχεί.

79′ Μεγιάδο, Ριέρα και Ντίκο μέσα για τον ΟΦΗ, έξω οι Γκαγιέγος, Τοράλ και Φελίπε για τον ΟΦΗ.

78′ Κάρτα στον Γκαγιέγος, δευτερόλεπτα πριν φύγει από το ματς.

74′ Μέσα ο Βρακάς, έξω ο Βέργος για τον Ατρόμητο. Ντεμπούτο για τον Έλληνα εξτρέμ.

73′ Πολύ ωραίο κοντρόλ και σέντρα του Βαλένσια, έδιωξε ο Βούρος τελευταία στιγμή.

65′ Φάση για τον ΟΦΗ. Ο Τοράλ κάνει την προσποίηση, βρίσκει τον χώρο εκτός περιοχής και σουτάρει, η μπάλα όμως περνά πάνω από την εστία.

64′ Ωραία ατομική ενέργεια του Κούντε, το σουτ που κάνει από πλάγια θα περάσει άουτ.

64′ Αντζιέλσι αντί Ντιρκς για τον Ατρόμητο.

63′ Κάρτα στον Γκλάζερ για φάουλ στον Βαλένσια.

62′ Μέσα ο Νέιρα, έξω ο Μπάκιτς για τον ΟΦΗ.

57′ Στο έδαφος Μπάουμαν και Βαλένσια, επιθετικό φάουλ δίνει ο ρέφερι.

50′ Στο έδαφος ο Τσιντώτας, δείχνει να έχει μυϊκό πρόβλημα μετά από γλίστρημα…

49′ Πατάει περιοχή ο Ατρόμητος, αλλά ο Ντιρκς δεν καταφέρνει να φτάσει σε τελική από πλεονεκτική θέση. Φώναξαν και για πέναλτι για χέρι του Τοράρινσον οι γηπεδούχοι, δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Ο Τοράρινσον στη θέση του Μοσκέρα για τον ΟΦΗ.

Τέλος στο πρώτο μέρος.

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.

45′ Κεφαλιά του Τοράλ από εξαιρετικό σημείο, η μπάλα έχει κατεύθυνση στην εστία αλλά χτυπά στο χέρι του προωθημένου συμπαίκτη του, Λαμπρόπουλο.

40′ Ακόμη μια φορά που ο Αγγελόπουλος του Ατρομήτου κιτρινίζεται στον πάγκο για διαμαρτυρία. Είναι… οξύθυμος και το πληρώνει.

38′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας από τους φιλοξενούμενους, ο Μοσκέρα κάνει το παράλληλο γύρισμα στον αμαρκάριστο Μπάκιτς, ο οποίος από τα 5-6 μέτρα και προ κενής εστίας καταφέρνει και στέλνει την μπάλα οριζόντιο δοκάρι και άουτ!

35′ Σουτ του Μπάκιτς, στον Τσιντώτα.

31′ Κεφαλιά του Τοράλ, η μπάλα περνάει άουτ.

30′ Κάρτα στον Γιουμπιτάνα για σκληρό φάουλ στον Μπάκιτς.

28′ Γρήγορη κόντρα του ΟΦΗ, σε κόρνερ απομάκρυνε ο Κιβρακίδης.

27′ Ωραία μπαλιά του Τζαβέλλα στην πλάτη της άμυνας, ο Κούντε δεν προλαβαίνει να στοπάρει και ο Μπάουμαν μπλοκάρει.

20′ Απειλεί ο ΟΦΗ! Μετά από κλέψιμο ψηλά στο γήπεδο από τους φιλοξενούμενους, ο Μπάκιτς έκανε το πλασέ εκτός περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό «Γ» της εστίας.

11′ Γρήγορη κόντρα του ΟΦΗ, ο Ντε Μποκ έχει γυρίσει και κόβει, με τον Τσιντώτα να μπλοκάρει. Φώναξαν για έμμεσο οι φιλοξενούμενοι, δεν έδωσε κάτι ο διαιτητής και μάλλον σωστά.

10′ Πλασέ του Φελίπε από τα 25 μέτρα, άουτ η μπάλα.

8′ Πρώτη ευκαιρία στο ματς, είναι για τον ΟΦΗ! Ωραία αλλαγή του Τοράλ, ο Αμπάντα σπάει στον Μπάκιτς που πιάνει το μονοκόμματο σουτ από τα όρια της περιοχής, αλλά ο Τσιντώτας έχει καλή θέση και μπλοκάρει.

7′ Στο τείχος η εκτέλεση του Γιουμπιτάνα. Εν συνεχεία ο προωθημένος Ασεβέδο βρίσκεται μόνος του στην περιοχή, αλλά η κεφαλιά που κάνει περνάει άουτ.

6′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ατρόμητο, το έδωσε… πεσμένος ο Πολυχρόνης, αφού γλίστρησε λες και του έκανε κάποιος τάκλιν!

5′ Σέντρα-σουτ του Μοσκέρα, σε κόρνερ ο Τσιντώτας.

3′ Πρώτη τελική στο ματς. Ο Κούεν έκανε το σουτ, η μπάλα πέρασε άουτ.

2′ Λάθος του Γκαγιέγος στον άξονα, δεν μπορεί να απειλήσει στην κόντρα ο Ατρόμητος.

Ξεκίνησε ο αγώνας.

Σέντρα σε περίπου 20 λεπτά.

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι: Σωτηρίου, Αδαμάκης, Τοράρινσον, Πασαλίδης, Αποστολάκης, Νέιρα, Μεγιάδο, Ριέρα, Ντίκο.

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι: Μαρκετζάνι, Ιμερέκοφ, Αθανασίου, Βρακάς, Καραμάνης, Αντζιέλσκι, Τριμμάτης, Πομόνης, Τσακμάκης.

ΟΦΗ (Πέπε Μελ): Μπάουμαν, Λάρσον, Λαμπρόπουλος, Βούρος, Αμπάντα, Γκαγιέγος, Γκλάζερ, Μπάκιτς, Τοράλ, Μοσκέρα, Φελίπε.

Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Τσιντώτας, Κιβρακίδης, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ, Κούεν, Κούντε. Ντιρκς, Γιουμπιτάνα, Βαλένσια, Βέργος.

Πάμε στις ενδεκάδες.

Ο ΟΦΗ που επίσης έχει άλλον προπονητή και συγκεκριμένα τον Πέπε Μελ, είναι στην 9η θέση με 16 βαθμούς και θέλει τη νίκη και για να πάρει βαθιά βαθμολογική ανάσα, αλλά και για να κοιτάζει ακόμα και τις πρώτες έξι θέσεις.

Όσον αφορά το ματς στο Περιστέρι, ο Ατρόμητος που με τον Σάσα Ίλιτς στον πάγκο κάνει εξαιρετική πορεία το τελευταίο διάστημα, βρίσκεται στην 7η θέση με 22 βαθμούς και θέλει τη νίκη για να συνεχίσει την… μάχη για την εξάδα.

Σέντρα στις 19:00.

Με τον αγώνα του Ατρόμητου με τον ΟΦΗ ανοίγει η αυλαία της 18ης αγωνιστικής.