Live: Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός 2-1 (Τελικό)

Ολοκληρώθηκε ο αγώνας.

90’+2′ Γκολ για τον Παναιτωλικό! Ο Σενκέλια μειώνει σε 2-1 με δυνατό σουτ ψηλά στην εστία!

91′ Δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Οι Γερεμέγιεφ και Φικάι αντί των Τζούρισιτς και Χουάνκαρ.

Πέντα λεπτά οι καθυστερήσεις.

89′ Γκολ για τον Παναθηναϊκό! Ξανά σκόρερ ο Σπόραρ, με σουτ στην κίνηση από δεξιά μετά από ασίστ του Τζούρισιτς, κάνει το 2-0.

88′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Σπόραρ, μπλοκάρει ο Καπίνο.

82′ Σουτ του Χουάνκαρ, περνάει ψηλά άουτ.

80′ Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό, σε σουτ του Τζούρισιτς.

78′ Ο Μπελεβώνης αντικαθιστά τον Μαυρία που δεν μπορεί να συνεχίσει.

77′ Προσωρινή διακοπή καθώς τραυματίστηκε ο Μαυρίας.

75′ Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: ο Μπερνάρ αντί του Ιωαννίδη.

74′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με κεφαλιά του Ζοάο Πέδρο. Σπουδαία απόκρουση από τον Λοντίγκιν, που διώχνει σε κόρνερ.

73′ Τέταρτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, μπαίνει ο Τσιγγάρας αντί του Μπαλτασάρα.

65′ Επικίνδυνη στιγμή για τον Παναθηναϊκό, σέντρα του Βαγιαννίδη από δεξιά, δεν βρίσκει την μπάλα ο Ιωαννίδης.

62′ Τρεις αλλαγές για τον Παναιτωλικό: Μπαίνουν Χουάνπι, Ζοάο Πέδρο και Ντουάρτε αντί των Καρέλη, Χατζηθεοδωρίδη και Πέρες.

59′ Επικίνδυνο γύρισμα του Χουάνκαρ από αριστερά, διώχνει σε κόρνερ ο Καπίνο.

55′ Κίτρινη κάρτα στον Τζούρισιτς για φάουλ στον Μπαλτασάρα.

53′ Εντυπωσιακή απόκρουση του Λοντίγκιν σε προσπάθεια του Καρέλη, αλλά ήταν εμφανώς εκτεθειμένος ο επιθετικός του Παναιτωλικού.

51′ Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός! Ο Αϊτόρ κάνει το γέμισμα από δεξιά, ο Τζούρισιτς δεν πιάνει καλά την κεφαλιά, αυτή φτάνει στον Χουάνκαρ και εκείνος με “γλυκιά” σέντρα βρίσκει τον Σπόραρ που κάνει το 1-0 με κεφαλιά.

49′ Μακρινό σουτ του Μπαλντασάρα, μπλοκάρει εύκολα ο Λοντίγκιν.

Άρχισε το δεύτερο μέρος.

Δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό, με τους Αϊτόρ και Σπόραρ να αντικαθιστούν Βιλένα και Μαντσίνι και αντίστοιχα.

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο.

45’+2′ Οι παίκτες του Πναιατωλικού διαμαρτύρονται για πέναλτι του Τζούριτσιτς στον Μαυρία.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

42′ Κίτρινη κάρτα στον Πέρεζ για φάουλ στον Τσέριν.

40′ Σουτ του Ιωαννίδη, από θέση μέσα δεξιά, ψηλά η μπάλα.

35′ Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με το σουτ του Μνατσίνι από θέση μέσα δεξιά να περνάει λίγο πάνω από το οριόντιο δοκαρι του Καπίνο!

33′ Νέα κίνηση του Βαγιαννίδη από την δεξιά πλευρα, που κάνει το γύρισμα για τον Τσέριν, αλλά ο Μλάντεν προλβαίνει και βαζει την κόντρα.

24′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Πολύ όμορφη κομπίνα, με τον Χουάνκαρ να βρίσκει τον Βιλένα στην πλάτη της άμυνας, αυτός έκανε το γύρισμα, αλλά ο Βαγιαννίδης δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

18′ Σουτ του Καρέλη από αριστερά, μπλοκάρει ο Λοντίγκιν.

14′ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, ο Τζούρισιτς δεν βρήκε όπως θα ήθελε την μπάλα μετά το γύρισμα του Χουάνκαρ και μπλόκαρε ο Καπίνο.

11′ Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με το δυνατό σουτ του Μαυρία να περνάει λίγο άουτ.

2′ Πρώτη ευκαιρία στο ματς για τον Παναθηναϊκό με την κεφαλιά του Ιωαννίδη μετά τη σέντρα του Βαγιαννίδη, να περνάει άουτ.

Ξεκίνησε ο αγώνας.

Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Βασίλης Φωτιάς από τον Σύνδεσμο Πέλλας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Κώστας Περράκης του Συνδέσμου Αθηνών.

Στον πάγκο της ομάδας της Αιτωλοακαρνανίας θα βρίσκονται οι Στεργιάκης, Μπελεβώνης, Χουάνπι, Μπουζούκης, Ντουάρτε, Τσιγγάρας, Πέδρο, Στάγιτς και Νικολάου.

Στον πάγκο των «πράσινων» θα καθίσουν οι Μπρινιόλι, Σπόραρ, Μπερνάρ, Λημνιός, Αϊτόρ, Μλαντένοβιτς, Φικάι, Κώτσιρας και Γερεμέγεφ