Live: Παναιτωλικός – Πανσερραϊκός 3-2 (Τελικό)

Τέλος στο παιχνίδι.

90+2′ Άστοχο σουτ του Γούλερι, η μπάλα άουτ.

90+1′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Ξενιτίδης στη θέση του Χατζηθεοδωρίδη.

90′ Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό, τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90′ Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Μέσα ο Μπαΐροβιτς στη θέση του Μορέιρα.

84′ Γκολ για τον Παναιτωλικό. χατ τρικ για τον Τορεχόν! Μετά την εκτέλεση του φάουλ, ο Τορεχόν πετάγεται στην πορεία της μπάλας και προλαβαίνει τον Χόβαν, για το 3-2.

84′ Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Μέσα ο Γούλερι στη θέση του Άλεξιτς.

83′ Φάουλ και κίτρινη κάρτα στον Θυμιάνη.

80′ Προβολή από τον Μλάντεν, η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χόβαν και άουτ.

78′ Γυριστή κεφαλιά του Τορεχόν, η μπάλα πέρασε άουτ.

78′ Προβολή του Δεληγιαννίδη, πρόλαβε τον Σενγκέλια και απομάκρυνε σε κόρνερ.

74′ Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω οι Ντουάρτε και Καρέλης και περνάνε οι Μπελεβώνης και Πέδρο.

71′ Γκολ για τον Πανσερραϊκό, με τον Θυμιάνη. Ο παίκτης του Πανσερραϊκού, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καπίνο, στέλνοντας την μπάλα στην δεξιά κάτω γωνία του Καπίνο.

70′ Πέναλτι για τον Πανσερραϊκό. Ο Χατζηστραβός πρόλαβε και τσίμπησε την μπάλα από τον Καπίνο, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα.

64′ Γκολ για τον Παναιτωλικό, με τον Τορεχόν ξανά! Μετά από σέντρα από τα αριστερά, ο Καρέλης έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και έφτασε στον Τορεχόν, ο οποίος πλάσαρε τον Χόβαν, για το 2-1 του Παναιτωλικού.

61′ Κίτρινη κάρτα στον Χατζηστραβό, για φάουλ στην μεσαία γραμμή.

51′ Άστοχο σουτ του Καρέλη, μετά από ωραία ατομική προσπάθεια.

49′ Κίτρινη κάρτα στον Μλάντεν.

48′ Σέντρα του Ουάρντα από τα αριστερά, κεφαλιά του Άλεξιτς η μπάλα άουτ.

47′ Κίτρινη κάρτα στον Σενγκέλια.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Ουάρντα, Ντανκερλούι και Αυλωνίτης μπήκαν στο γήπεδο για τους φιλοξενούμενους. Έξω οι Πεταυράκης, Σοφιανός, Μούργος.
.

Μέσα ο Σενγκέλια στη θέση του Μπαλντασάρα για τον Παναιτωλικό.

Ημίχρονο στο παιχνίδι.

Δεν υπάρχει τίποτα.

Για πιθανό πέναλτι στον Άλεξιτς.

Η φάση ελέγχεται από το VAR.

Ο επιθετικός του Πανσερραϊκού, από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα άουτ.

45+1′ Φάση τώρα για τον Πανσερραϊκό, με τον Άλεξιτς.

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

45′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία του Παναιτωλικού. Ο Ντουάρτε βρέθηκε στην περιοχή και στο τετ α τετ με τον Χόβαν, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.

44′ Πολύ μακρινό σουτ από τον Οικονόμου, τελείως άστοχο και άουτ η μπάλα.

35′ Γκολ για τον Παναιτωλικό, με τον Τορεχόν! Εξαιρετική κάθετη πάσα του Λιάβα, στην πλάτη της άμυνας του Πανσερραϊκού, με τον Τορεχόν να νικάει τον Χόβαν για το 1-1.

33′ Σέντρα του Τορεχόν από τα αριστερά, ο Πεταυράκης απομάκρυνε σε πλάγιο.

31′ Τελείως άστοχο σουτ από τον Στάικο, η μπάλα πέρασε άουτ.

30′ Πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας για τον Παναιτωλικό, αλλά η σέντρα από τα δεξιά κατέληξε στον Χόβαν που μάζεψε σταθερά την μπάλα.

28′ Δεν υπάρχει πέναλτι.

27′ Περιμένουμε το VAR.

27‘ Στο έδαφος ο Λιάβας μέσα στην περιοχή, ζήτησε πέναλτι.

25′ Λάθος για τον Πανσερραϊκό, με τον Χόβαν να αφήνει την μπάλα να περάσει, χωρίς ωστόσο να κινδυνέψει η ομάδα του.

22′ Μέσα ο Πέρες στη θέση του τραυματία Χουάνπι.

22′ Στο έδαφος ο Χουάνπι, δείχνει να αντιμετωπίζει πρόβλημα και θα αντικατασταθεί.

21′ Τελείως άστοχο σουτ από τον Μπαλντασάρα, η μπάλα πολλά μέτρα ψηλά από την εστία του Χόβαν και άουτ.

20′ Φάουλ για τον Παναιτωλικό στα πλάγια και δεξιά, το κέρδισε ο Ντουάρτε.

18′ Σουτ από τον Χατζηθεοδωρίδη, μάζεψε εύκολα την μπάλα ο Χόβαν.

18′ Προσπάθησε να απειλήσει άμεσα ο Παναιτωλικός, αλλά δεν τα κατάφερε, μετά από κόρνερ και σουτ εκτός περιοχής.

15′ Γκολ για τον Πανσερραϊκό με τον Δεληγιαννίδη! Μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά και κακή αμυντική εκτίμηση, αλλά και του Καπίνο, ο Δεληγιαννίδης σκοράρει από κοντά για το 1-0.

10′ Δυνατό μαρκάρισμα του Γκοτζαμανίδη, συστάσεις από τον διαιτητή.

9′ Έξοδος του Καπίνο, προλαβαίνοντας τον Άλεξιτς.

7′ Επιθετικό φάουλ του Οικονόμου, στην προσπάθεια να πάρει την κεφαλιά, μετά από γέμισμα στην περιοχή.

Σε εκείνον του Πανσερραϊκού οι: Κατσίκας, Ντάνκερλουι, Οικονόμου, Αυλωνίτης, Πηλέας, Μασκανάκης, Ουάρντα, Γούλερι, Μπαΐροβιτς.

Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό είναι οι: Στεργιάκης, Στάγιτς, Τσιγγάρας, Ξενιτίδης, Σενγκέλια, Πέρες, Πέδρο, Μπουζούκης, Μπελεβώνης.

Πανσερραϊκός: Χόβαν, Δεληγιαννίδης, Θυμιάνης, Γκοτζαμανίδης, Πεταυράκης, Στάικος, Μορέιρα, Σοφιανός, Χατζηστραβός, Μούργος, Αλεξιτς.

Παναιτωλικός: Καπίνο, Οικονόμου, Μπ. Ντουάρτε, Μλάντεν, Λιάβας, Τορεχόν, Μπαλντασάρα, Χατζηθεοδωρίδης, Χουάνπι, Φ. Ντουάρτε, Καρέλης.

Πάμε στις ενδεκάδες.

Οι γηπεδούχοι έχουν ρεκόρ στη σεζόν 2-5-8 και οι φιλοξενούμενοι 3-5-7.

Σέντρα στις 17:00.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς του Αγρινίου όπου ο Παναιτωλικός θα υποδεχθεί τον Πανσερραϊκό, στο πρώτο ματς των δύο ομάδων για το 2024.