Live: Η τελευταία αγωνιστική του Champions League (τελικά)

Τέλος σε όλους τους αγώνες.

Τέλος σε όλα τα ματς εκτός από αυτό στην Σκωτία.

Τέλος σε Μαδρίτη, Οπόρτο και Ντόρτμουντ.

Tο γκολ μετράει και στην επόμενη φάση η Αντβέρπ σκοράρει με τον Ιλενικένια!

90+1′ Η Μπαρτσελόνα σκόραρε με τον Γκούιου, περιμένουμε το VAR.

90+1′ Γκοολ για την Σέλτικ! Ο Λαγκερμπιέλκε δίνει ξανά το προβάδισμα στους Σκωτσέτζους

88′ Γκοοολ για την Σαχτάρ! Οι Ουκρανοί μειώνουν σε 5-3 με τον Εγκινάλντο

84′ ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Μίλαν! Οι «ροσονέρι» βγήκαν στην αντεπίθεση, ο Όκαφορ «μοίρασε» στον Τσουκουέζε και εκείνος με εξαιρετικό σουτ έδωσε το προβάδισμα στους Ιταλούς

82′ ΓΚΟΟΟΛ για την Πόρτο, σημειώνει το 5-2 απέναντι στη Σάχταρ με σκόρερ τον Φρανσίσκο Κονσεϊσάο

82′ ΓΚΟΟΟΛ για τη Φέγενορντ, ισοφαρίζει σε 1-1 τη Σέλτικ με σκόρερ τον Μίντεχ

76′ Γκοολ για την Πόρτο! Ο Πέπε απαντάει για τους «δράκους»

Το γκολ ακυρώνεται μέσω VAR.

75′ Γκοολ για την Παρί! Οι πρωταθλητές Γαλλίας γυρίζουν το ματς με το πλασέ του Εμπαπέ

73′ Γκοολ για την Σαχτάρ! Οι Ουκρανοί μειώνουν σε 3-2 με το αυτογκολ του Εουστάκιο

62′ Γκοολ για την Πόρτο! Ο Ταρεμί σημειώνει το τρίτο γκολ των «δράκων» μετά από ασίστ του Γκαλένο

59′ Γκοολ για τη Μίλαν! Γύρισμα του Λεάο, ο Μούσα έπαιξε για τον Ζιρού, ο οποίος σε πρώτο χρόνο έβγαλε τον Πούλισιτς σε θέση βολής και ο Αμερικανός δεν αστόχησε εξ επαφής

56′ Γκοολ για την Αντβέρπ! Ο Γιάνσεν δίνει ξανά το προβάδισμα στους Βέλγους με δυνατό σουτ

56′ Γκοολ για την Παρί! Μετά από ατομική προσπάθεια ο Εμπαπέ γυρίζει την μπάλα στον Ζαϊρ-Εμερί κι αυτός με δυνατό πλασέ ισοφαρίζει σε 1-1.

51′ Γκοολ για την Ατλέτικο! Ο Λίνο στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με μακρινό σουτ

51′ Γκοολ για την Ντόρτμουντ! Μετά από φάση διαρκείας ο Αντεγέμι ανοίγει το σκορ για τους Βεστφαλούς

Σε εξέλιξη όλα τα παιχνίδια.

Ξεκίνησε και το Πόρτο-Σαχτάρ.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο σε Βέλγιο, Γερμανία και Σκωτία.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Τέλος ημιχρόνου σε τέσσερα ματς. Σε εξέλιξη αυτά σε Μαδρίτη και Οπόρτο.

44′ Γκοολ για την Πόρτο! Ο Γκαλένο δίνει ξανά το προβάδισμα στους «δράκους»

39′ Ο Ερμόσο έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Λάτσιο, αλλά μετά από εξέταση VAR το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ στον Λίνο

35′ ΓΚΟΟΟΛ για την Μπαρτσελόνα! Ο Γιαμάλ κράτησε την μπάλα, έβγαλε τον Φεράν σε θέση βολής και ο Ισπανός εκτέλεσε μέσα από την περιοχή της Αντβέρπ για το 1-1

’33’ ΓΚΟΟΟΛ για τη Νιούκαστλ! Ο Ζοέλιντον ανοίγει το σκορ κόντρα στη Μίλαν

32′ Γκοολ για την Σέλτικ! Οι «Κέλτες» ανοίγουν το σκορ με πέναλτι του Λουίς Πάλμα!

31′ Γκοολ για την Σαχτάρ! Ο Ζούμπκοβ έκανε το γύρισμα και ο Σικάν εξ επαφής έκανε το 1-1 κόντρα στην Πόρτο. Ο βοηθός είχε σηκώσει σημαιάκι για οφσάιντ και οι Πορτογάλοι διαμαρτύρονται πως σταμάτησε η φάση

26′ Εντυπωσιακή επέμβαση του Ντοναρούμα σε σουτ του Ρόις!

24′ Μεγάλη ευκαιρία για την Παρί! Ο Κόλο Μουανί βγήκε σε θέση τετ α τετ και αστόχησε

20′ Τρομερός Τομόρι πρόλαβε τον Αλμιρόν πριν σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα εξ επαφής!

19′ Δοκάρι για την Παρί σε πλασέ του Μπαρκολά!

17′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Παρί! Ο Εμπαπέ πέρασε τον Κόμπελ, αλλά ο Ζίλε με εντυπωσιακό τάκλιν πρόλαβε την μπάλα πριν περάσει τη γραμμή.

16′ Τεράστια ευκαιρία για την Παρί! Ο Ντεμπελέ γύρισε την μπάλα και ο Λι αστόχησε με διαγώνιο σουτ από τη μικρή περιοχή της Ντόρτμουντ.

9′ Γκολ για την Πόρτο! Γκαλένο και 1-0 κόντρα στη Σαχτάρ. Βαθιά μπαλιά κατέβασε ο Πέπε, πάσαρε στον Εβανίλσον, ο οποίος έκανε το γύρισμα και ο Γκαλένο εξ επαφής άνοιξε το σκορ.

6‘ Γκολ για την Ατλκέτικο Μαδρίτης! Γκριεζμάν και 1-0 επί της Λάτσιο. Ο Λίνο ευνοήθηκε από μια κόντρα, γύρισε την μπάλα και ο Γκριεζμάν με πλασέ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ.

5′ Καλή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τρίπιερ, άουτ η μπάλα.

2′ Γκολ για την Αντβέρπ! Ο Γιουσούφ πίεσε τον Ρομέου μετά από κακή πάσα και ο Φερμίρεν με σουτ μέσα από την περιοχή της Μπαρτσελόνα άνοιξε το σκορ.

Σέντρα στα έξι παιχνίδια.

Στον 5ο όμιλο η Λάτσιο θέλει διπλό στη Μαδρίτη για να πάριε την πρωτιά από τα χέρια της Ατλέτικο. Η Φέγενορντ δεδομένα είναι στο Europa League και η Σέλτικ δεν θα συνεχίσει σε κάποια ευρωπαϊκή διοργάνωση.

Στον 8ο όμιλο η Μπάρτσα βρίσκεται στην επόμενη φάση, η Αντβέρπ έχει μείνει εκτός Ευρώπης χωρίς βαθμό, ενώ η Σαχτάρ για να πάρει την πρόκριση θέλει διπλό στο Ντραγκάο.

Στον όμιλο του θανάτου η Ντόρτμουντ είναι η μοναδική που έχει εξασφαλίσει την πρόκριση της στους «16», η Παρί παίζει για το εισιτήριο της για Champions ή Europa League, ενώ όλα είναι ανοιχτά για Νιούκαστλ και Μίλαν.

Newcastle United v AC Milan: Dúbravka, Trippier, Lascelles, Schär, Livramento, Bruno G., Miley, Joelinton, Almirón, Gordon, Wilson.

Σέλτικ – Φέγενορντ

Τέλος στους αγώνες. Λειψία – Γιουνγκ Μπόις 2-1 και Ερυθρός Αστέρας – Μάντσεστερ Σίτι 2-3.

90+1′ Γκολ για τον Ερυθρό Αστέρα! Κάταϊ και 2-3. Ο Χουάνγκ εκτέλεσε το κόρνερ και ο Κάταϊ με κεφαλιά μείωσε το σκορ κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι.

85′ Γκολ για τη Σίτι! Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κάλβιν Φίλιπς και 1-3  στην έδρα του Ερυθρού Αστερα.

84′ Πέναλτι για τη Μάντσεστερ Σίτι! Ο Τζίγκα έκανε την παράβαση.

76′ Γκολ για τον Ερυθρό Αστέρα! Διαγώνιο σουτ του Χουάνγκ και ο Ερυθρός μειώνει κόντρα στη Σίτι σε 2-1.

62′ Γκολ για τη Μάντσεστερ Σίτι! Ο Μπομπ πλάσρε μέσα από την περιοχή του Ερυθρού Αστέρα και έκανε το 0-2.

56′ Γκολ για τη Λειψία! Φόρσμπεργκ και 2-1! Ο Καμπλ σέρβιρε την μπάλα στον Φόρσμπεργκ, ο οποίος με διαγώνιο σουτ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους Ταύρους.

53′ Γκολ για τη Γιουνγκ Μπόις! Λάθος του Αμεντά, ο Ενσαμέ έφυγε στην πλάτη της άμυνας, έκανε το γύρισμα και ο Κόλεϊ με πλασέ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1 κόντρα στη Λειψία!

51′ Γκολ για τη Λειψία! Σέσκο και 1-0! Ο Σέσκο έκανε την ντρίμπλα μέσα από την περιοχή και με εξαιρειτκό πλασέ άνοιξε το σκορ.

48′ To πλασέ του Χάμιλτον πέρασε ξυστά από το δοκάρι του Ερυθρού Αστέρα.

Έχουμε δράση και πάλι στα ματς.

Ολοκληρώθηκαν τα πρώτα ημίχρονα. Ερυθρός Αστέρας – Μάντσεστερ Σίτι 0-1, Λειψία – Γιουνγκ Μπόις 0-0.

27′ Εξαιρετικό πλασέ του Νεντελίκοβιτς μέσα από την περιοχή των Πολιτών, χιλιοστά δίπλα από το δοκάρι η μπάλα.

19′ Γκολ για τη Μάντσεστερ Σίτι!  Χάμιλτον και 0-1 τον Ερυθρό Αστέρα. Ο Λιούις πέρασε την μπάλα στον 20χρονο εξτρέμ, ο οποίος κράτησε την μπάλα, έκανε δυο ντρίμπλες στη μεγάλη περιοχή και με δυνατό σουτ πέτυχε το πρώτο του επαγγελματικό γκολ.

Ακυρώθηκε το γκολ για οφσάιντ μετά από εξέταση του VAR!

5′ Γκολ για τη Λειψία! Σέσκο και 1-0! Ο Φόρσμπεργκ πέρασε την μπάλα στον Σέσκο, ο Σλοβένος ελίχθηκε μέσα στην περιοχή της Γιουνγκ Μπόις και με διαγώνιο σουτ άνοιξε το σκορ.