ΒΙΝΤΕΟ – Άνοιξε το σκορ στη Λιβαδειά με γκολάρα του Πολίτη, ισοφάρισε ο Ρομό

Μπροστά στο σκορ στη Λιβαδειά η Νίκη Βόλου, στον πρώτο αγώνα της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος.

Ο Λάμπρος Πολίτης άνοιξε το σκορ κόντρα στον Λεβαδειακό και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Ελευθερόπουλου. Ο 27χρονος μεσος πήρε την μπάλα από τα δεξιά και με ένα φοβερό πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έστειλε την μπάλα στο «παραθυράκι» του Στογιάνοβιτς και σημείωσε το 1-0 στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης. Αυτό ήταν το πρώτο γκολ της σεζόν για τον Πολίτη.

Με γκολ του Ρομό, ο Λεβαδειακός κατάφερε να ισοφαρίσει απέναντι στη Νίκη Βόλου, στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδος. Ο Μπελμόντ έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Ρομό με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή νίκησε τον Γρομητσάρη και σημείωσε το 1-1 στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης.

Νωρίτερα, οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί με γκολ του Πολίτη.