Live: ΟΦΗ – Κηφισιά 3-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

92′: Μεγάλη επέμβαση του Μπάουμαν στο δυνατό σουτ του Τετέι από πλάγια θέση.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

87′: Ο Μπάουμαν αποκρούει το πέναλτι του Τετέι, ο οποίος με τη δεύτερη δεν μπόρεσε να νικήσει τον κίπερ των Κρητικών.

85′: Πέναλτι για την Κηφισιά. Ο Τσακαλίδης χρεώνει με πέναλτι τον Βούρο σε μαρκάρισμά του.

77′: Εκτός ο Οζέγκοβιτς για την Κηφισιά, μέσα ο Σβώκος.

75′: ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ. Όλα τα «λεφτά» η κάθετη πάσα του Λάρσον, με τον Λουίς Φελίπε να πετάγεται στην πλάτη της άμυνας και με πανέμορφο τελείωμα από πλάγια θέση να κάνει το 3-1 για τους γηπεδούχους.

62′: Εκτός οι Μαρινάκης και Νέιρα , μέσα οΙ Λάρσον και Ριέρα για τον ΟΦΗ.

60′: Γυριστή κεφαλιά του Ιπαλίμπο, δεν είχε κανένα θέμα να μπλοκάρει ο Μπάουμαν.

59′: Αλλαγές για τη Κηφισιά. Εκτός οι Σάντος και Μποτία , μέσα οι Κωνσταντακόπουλος και Σπίνος.

53′: Κίτρινη στον Μποτία σε φάουλ του Νέιρα.

52′: Κίτρινη κάρτα στον Ιπαλίμπο για μαρκάρισμα στον Μεγιάδο.

49′: Μεγάλη ευκαιρία για την Κηφισιά, με τον Ματέους Σάντος να σεντράρει από τα δεξιά και τον Οζέγκοβιτς από πλεονεκτική θέση στο δεύτερο δοκάρι να μην βρίσκει καλά την μπάλα, στέλνοντάς την άουτ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου.

45′: Κίτρινη κάρτα στον Αντερέγκεν.

40′: Αλλάζει την απόφασή του ο διαιτητής. Δεν υπάρχει πέναλτι για την Κηφισιά.

Η φάση ελέγχεται από το VAR. Ο διαιτητής Τσακαλίδης πάει να το δει στο βίντεο.

38′: Μεγάλο λάθος του Βούρου στα όρια της μεγάλης περιοχής του ΟΦΗ, με τον Έλληνα στόπερ να χάνει την μπάλα και να κάνει φάουλ πάνω στον Οζέγκοβιτς που είχε πάει να κλέψει. Πέναλτι για τους φιλοξενούμενους.

36′: Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Κρίστινσον να προλαβαίνει με έξοδο τον Γκαγέγος μετά από πανέξυπνη κάθετη πάσα του Τοράλ.

27′: Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα.

25′: ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ. Ωραία ανάπτυξη των γηπεδούχων, με τον Αμπάντα να γυρίζει από τα αριστερά στην «καρδιά» της αντίπαλης περιοχής, εκεί όπου ο Τοράλ κοντρόλαρε με άνεση, γύρισε, και εκτέλεσε στην κάτω αριστερή γωνία του Κρίστινσον.

20′: Ωραία σέντρα του Αμπάντα από τα αριστερά, έδιωξε σωτήρια η άμυνα της Κηφισιάς προτού ο Φελίπε μπει στην πορεία της μπάλας.

10′: ΓΚΟΛ η Κηφισιά. Πολύ καλή εκτέλεση του Ματέους Σίλβα στο δεύτερο δοκάρι, εκεί όπου ο Αντερέγκεν με κοντινή προβολή έφερε το ματς στα ίσα.

7′: ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ. Μετά την εκτέλεση κόρνερ των Κρητικών, ο Τοράλ πήδηξε ψηλότερα από όλους στο δεύτερο δοκάρι, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του.

6′: Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Μαρινάκη να γυρίζει από τα δεξιά, τον Τοράλ να προσπαθεί να εκτελέσει μέσα από την περιοχή και τον Παπασάββα να διώχνει σωτήρια σε κόρνερ.