Live: ΟΦΗ – Βόλος 1-1 (Τελικό)

Τέλος στον αγώνα.

90+11′ Ο Νέιρα προσπάθησε να πάρει την κόντρα από τον Κόστιτς, αλλά η φάση πέρασε.

90+8′ Νέο σουτ για τον ΟΦΗ, με τον Λάρσον να στέλνει την μπάλα άουτ.

90+7′ Σουτ του Λάρσον, απομάκρυνε ο Ασλανίδης.

Υπάρχει οφσάιντ και το γκολ δεν μετράει.

Ο διαιτητής πηγαίνει να δει την φάση.

Η φάση εξετάζεται από το VAR.

89′ Γκολ για τον ΟΦΗ! Ο Μεγιάδο δείχνει να λυτρώνει τους Κρητικούς. Ο Μεγιάδο με ένα πολύ καλό σουτ, έχοντας πολλά κορμιά μπροστά του, έστειλε την μπάλα στην κάτω δεξιά γωνία του Κόστιτς.

Έξι είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88′ Απευθείας εκτέλεση του Νέιρα, η μπάλα χτύπησε στο τοίχος και κατέληξε κόρνερ.

87′ Κίτρινη κάρτα στον Μπαριέντος και φάουλ τώρα για τον ΟΦΗ.

86′ Φάουλ για τον Βόλο, η μπάλα πέρασε απ’ όλους και κατέληξε άουτ, μετά το σουτ του Κορνέτ.

85′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μέσα ο Λάρσον στη θέση του Μαρινάκη.

84′ Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη για διαμαρτύρια.

79′ Διπλά αλλαγή για τον Βόλο. Μέσα οι Ασλανίδης και Γκλάβτσιτς στις θέσεις των Άλχο και Τσοκάνη.

77′ Κεφαλιά για τον ΟΦΗ, η μπάλα πέρασε άουτ.

77′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μέσα ο Νέιρα στη θέση του Αμπάντα.

69′ Γκολ για τον Βόλο, με τον Μωραίτη, αλλά δεν μετράει για οφσάιντ.

63′ Κίτρινη κάρτα στον τερματοφύλακα του Βόλου, την βλέπει ο Κόστιτς.

62′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μέσα ο Ριέρα στη θέση του Μοσκέρα.

62′ Αλλαγή για τον Βόλο, μέσα ο Κορνέτ στη θέση του Κόμπα.

61′ Κεφαλιά του Μωραίτη, η μπάλα πέρασε άουτ.

60′ Γκολ για τον ΟΦΗ. Ο Θοράρινσον φέρνει το ματς στα ίσια με έναν κεραυνό. Από διώξιμο της άμυνας του Βόλου, ο αριστερός μπακ (σήμερα στόπερ) του ΟΦΗ στοπάρει την μπάλα εκτός περιοχής, για να πιάσει μια ασύλληπτη σουτάρα που θα καρφώδει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Κόστιτς.

58′ Αλλαγή για τον Βόλο. Μέσα ο Μύγας στη θέση του Ντέλετιτς.

57′ Μακρινό σουτ του Ντέλετιτς, η μπάλα πέρασε άουτ.

55′ Σουτ από τον Μωραΐτη, αλλά μπλοκαρίστηκε από τον αμυντικό του ΟΦΗ.

52′ Πολύ καλό σουτ για τον ΟΦΗ, με τον Μοσκέρα να πιάνει ένα φαλτσαριστό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

50′ Σουτ από τον Αμπάντα, στα όρια της μεγάλης περιοχής, η μπάλα πέρασε λίγο ψηλά από το οριζόντιο δοκάρι του Κόστιτς.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Για τον ΟΦΗ μπαίνει ο Φελίπε στη θέση του Γκαγέγος.

Για τον Βόλο μπαίνει ο Μωραίτης στη θέση του Κίτσου.

Αλλαγές και για τις δύο ομάδες.

Τέλος στο πρώτο μέρος.

45+5′ Κίτρινη κάρτα για τον ΟΦΗ, την βλέπει ο Γκαγέγκος.

Στην φάση της αποβολή για τον Βόλο, ο Γκαρσία πήγε άτσαλα στον Γκλάζερ και αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.

45+2′ Σέντρα του Μοσκέρα, αλλά ο Κόστιτς απομάκρυνε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

45+1′ Κόκκινη για τον Βόλο, την βλέπει ο Γκαρσία!

Οκτώ είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων για το πρώτο ημίχρονο.

42′ Τελικώς το γκολ μετράει και ο Βόλος κάνει το 0-1 απέναντι στον ΟΦΗ. Ο Κόμπα μπήκε στην περιοχή, έκανε μια πολύ ωραία κλειστή ντρίμπλα και νίκησε τον Μπάουμαν για το 0-1 του Βόλου.

40′ Γκολ για τον Βόλο, με τον Κόμπα, αλλά δεν μετράει προσωρινά για οφσάιντ.

39′ Πρώτη κίτρινη κάρτα και για τον ΟΦΗ, την βλέπει ο Ντίκο στη μονομαχία του με τον Σιέλη.

Στην φάση του γκολ, ο ΟΦΗ είχε δοκάρι με τον Μοσκέρα, πριν χριστεί σκόρερ ο Ντίκο.

37′ Υπάρχει οφσάιντ και το γκολ τελικά δεν μετράει.

Η φάση ακόμα εξετάζεται.

Εξετάζεται η φάση από το VAR. Για δύο περιπτώσεις. Για οφσάιντ και για επιθετικό φάουλ.

33′ Γκολ για τον ΟΦΗ με τον Ντίκο! Ο Ντίκο μέσα από την μικρή περιοχή, πήρε την κεφαλιά και στην κενή εστία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

29′ Τακουνάκι του Κόμπα έξω από την περιοχή, μάζεψε εύκολα ο Μπάουμαν.

24′ Δεύτερη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι και πάλι για τον Βόλο, την βλέπει ο Κόμπα.

Υπάρχει οφσάιντ και το 0-0 παραμένει.

23′ Γκολ για τον ΟΦΗ με τον Μαρινάκη, αλλά ο βοηθός σήκωσε την σημαία για οφσάιντ.

20′ Επέμβαση του Μπάουμαν στο σουτ του Γκαρσία.

19′ Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι, την βλέπει ο Γκαρσία για τον Βόλο.

18′ Κεφαλιά του Κίτσο χωρίς καλή ισορροπία, η μπάλα πέρασε άουτ.

14′ Ο Κόστιτς σταμάτησε την κεφαλιά του Καρώ, νέα φάση για τον ΟΦΗ.

10′ Σέντρα του Άλχο, η μπάλα πέρασε άουτ.

8′ Σέντρα του Αμπάντα από τα αριστερά, ο Κόστιτς απομάκρυνε με τις γροθιές την μπάλα.

5′ Πρώτη φάση για τον Βόλο, αλλά ο Κόμπα δεν έπιασε το σουτ όπως το ήθελε.

3′ Φάουλ για τον ΟΦΗ, αλλά ο Πασαλίδης δεν πρόλαβε την μπάλα, η φάση όμως δεν καταγράφεται γιατί υπήρξε οφσάιντ.

Σέντρα στο παιχνίδι.

Σέντρα σε περίπου 15 λεπτά.

Σε εκείνον του Βόλου: Καλαμπούκας, Ασλανίδης, Μύγας, Μαχαίρας, Ένγκιν, Γκλάβτσιτς, Τρουιγιέ, Κορνέτ, Μωραίτης.

Στον πάγκο του ΟΦΗ: Χριστογέωργιος, Λαμπρόπουλος, Λάρσον, Γιαννούλης, Κουτεντάκης, Νέιρα, Αποστολάκης, Φελίπε, Ριέρα.

Βόλος: Άλχο, Καλογερόπουλος, Σιελής, Λούνα, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Κίτσος, Κόμπα, Γκαρσία, Ντέλετιτς.

ΟΦΗ: Μπάουμαν, Θοράρινσον, Καρώ, Πασαλίδης, Αμπάντα, Μαρινάκης, Γκλάζερ, Μεγιάδο, Γκαγέγος, Μοσκέρα, Ντίκο.

Έχουν γίνει γνωστές οι εντεκάδες των δύο ομάδων.

Ο ΟΦΗ βρίσκεται στην 7η θέση του πίνακα με 14 βαθμούς και στο -1 από την εξάδα και τη Λαμία. Ο Βόλος από την άλλη είναι στον πάτο της βαθμολογίας με έξι βαθμούς, ισόβαθμος με τον Παναιτωλικό και στο -1 από τον 12ο ΠΑΣ Γιάννινα.

Αυτό είναι το 5ο παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων και σε επίπεδο πρωταθλήματος, με τον ΟΦΗ ως γηπεδούχο. Οι Κρητικοί έχουν μία νίκη έναντι των δύο που έχουν στον Βόλο ενώ ένα ματς έληξε ισόπαλο.

Η πρώτη σέντρα είναι προγραμματισμένη για τις 18:15.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι του ΟΦΗ κόντρα στον Βόλο για την 12η αγωνιστική της Super League1.