Live: ΟΦΗ – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

92′: Φοβερή επέμβαση του Κλέιμαν μετά από κεφαλιά του Φελίπε.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90′: Αλλαγή για τον ΟΦΗ, Γιαννούλης αντί του Λαμπρόπουλου.

86′: ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ. Υπέροχη σέντρα του Σόρια, με τον Εραμούσπε να κάνει την κίνηση στο δεύτερο δοκάρι και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με ψιλοκρεμαστή κεφαλιά.

83′: Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, μετά από σέντρα του Λάρσον και άστοχη κεφαλιά του Θοράρινσον.

77′: Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, μετά από σέντρα του Σόρια, ο Τζίμας πλάσαρε από πολύ κοντά, νέα εκπληκτική επέμβαση του Μπάουμαν.

74′: Ο Ροσέρο μπήκε στη μεγάλη περιοχή του ΟΦΗ, τον έκλεισε πολύ σωστά ο Λαμπρόπουλος.

72′: Κίτρινη κάρτα στον Βούρο για φάουλ στον Τζίμα.

71′: Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Λάρσον αντικαθιστά τον σκόρερ Μαρινάκη.

67′: Σέντρα του Ροσέρο και κεφαλιά του ολομόναχου Παμλίδη, έσωσε τον ΟΦΗ με εντυπωσιακή επέμβαση ο Μπάουμαν!

61′: Αλλαγή για τον ΟΦΗ, Νέιρα αντί Ντίκο.

60′: Κίτρινη κάρτα στον Εραμούσπε για σκληρό μαρκάρισμα στον Μοσκέρα.

58′: Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, υπέροχη σέντρα του Σόρια και σκαστή κεφαλιά του αμαρκάριστου Παμλίδη. δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

51′: Μετά από κεφαλιά του Τζίμα ο Μπάλαν νικήθηκε σε τετ-α-τετ με τον Μπάουμαν, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Παμλίδης σούταρε με όλη την εστία στο… έλεός του, αλλά έστειλε την μπάλα πολύ ψηλά άουτ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Με μία αλλαγή ο ΟΦΗ. Ο Ριέρα ένιωσε ενοχλήσεις στο ισχίο και αντικαταστάθηκε από τον Μοσκέρα. Αλλαγή και για τον ΠΑΣ, ο Ροσέρο θα αντικαταστήσει τον Τζίνο.

Τέλος ημιχρόνου.

43′: Ευκαιρία για τον ΠΑΣ, σέντρα από δεξιά και κεφαλιά του Τζίμα, ο Παμλίδης έκανε την προβολή από κοντά, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.

40′: Ο προωθημένος Σόρια βγήκε τετ-α-τετ με τον Μπάουμαν, αλλά ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ απέκρουσε με το δεξί του πόδι.

21′: Κίτρινη κάρτα στον Τζίμα, έπεσε εντός περιοχής του ΟΦΗ, με τον διαιτητή Βάτσιο να θεωρεί ότι έκανε θέατρο.

20′: Εξαιρετική συνεργασία των παικτών του ΟΦΗ από τα δεξιά, ο Ριέρα έκανε συρτό γύρισμα με τον Τσαούση να απομακρύνει.

18′: Δοκάρι για τον ΠΑΣ. Ολομόναχος μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Εραμούσπε, έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι του Μπάουμαν.

15′: Λάθος του Παντελάκη, με τον Ντίκο να κλέβει και να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Κλέιμαν, να τον ντιπλάρει και να πλασάρει σε κενή εστία, αλλά ο Ερασμούσπε πρόλαβε τελευταία στιγμή και έδιωξε σε κόρνερ με τάκλιν.

11′: Όμορφη βαθιά μπαλιά του Μεγιάδο, ο Ντίκο έκανε την κίνηση στην πλάτη της άμυνας, τον πρόλαβε με έξοδο ο Κλέιμαν.

1′: ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ. Το ιδανικότερο ξεκίνημα για τους γηπεδούχους, με τον Μαρινάκη προωθείται και να δίνει για τον Ριέρα, ο οποίος έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, το πρώτο σουτ του Φελίπε βρήκε σε σώμα αμυντικού και η μπάλα κατέληξε στα πόδια του Μαρινάκη, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με όμορφο σουτ για το 1-0 στα 36 δευτερόλεπτα.