Live: Πανσερραϊκός – ΟΦΗ 2-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

Οκτώ τα λεπτά των καθυστερήσεων.

86′: ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός. Μούργος εκτελεί εύστοχα από την άσπρη βούλα.

86΄: Κίτρινη και ο Καρώ.

Πέναλτι για τον Πανσερραϊκό. Σωστή η απόφαση.

83′: Φωνάζει για πέναλτι ο Πανσερραϊκός σε πτώση του Άλεξιτς! Παίζετε λέει ο Παπαπέτρου. Ελέγχεται στο VAR.

76′: Πηλέας και Μασαρίποφ έξω για του γηπεδούχους, μέσα οι Γούλερι, Πεταυράκης.

70′: Ο Τομάς βγαίνει για τον Πανσερραϊκό, τη θέση του παίρνει ο Μούργος.

64′: Σουτ ο Μορέιρα, η μπάλα περνάει άουτ.

60′: Κίτρινη κάρτα ο Αυλωνίτης για φάουλ στον Ντίκο.

57′: Παράλληλη του Ριέρα στον Γκαγέγος, ο οποίος από θέση τετ-α-τετ δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

55′: Δυνατό σουτ του Ριέρα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

53′: Κίτρινη ο Ντίκο.

48′:  Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ, με τον Τοράλ να βγαίνει από το ματς και τον Λουίς Φελίπε να παίρνει τη θέση του.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Πανσερραϊκός και ΟΦΗ πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι (1-1).

35′: Μετά το κόρνερ του Τομάς, η Στάικος πηδάει αμαρκάριστος και πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο Μπάουμαν έδιωξε.

24′: ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός: Ωραία συνεργασία του Χατζηστραβού με τον Μασαρίποφ, ο πρώτος πιάνει υπέροχο πλασέ από τα όρια της περιοχής και στέλνει την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι του Μπάουμαν, που απλώς παρακολούθησε την πορεία της.

23′: Κίτρινη και ο Μασαρίποφ.

20′: Κίτρινη στον Μαρινάκη.

19′: Διαδοχικά σουτ του Μαρινάκη και του Τοράλ. Ο Χόβαν δεν θα τους επιτρέψει να σκοράρουν.

16′: ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ: Τρομερή κάθετη του Τοράλ στον Ριέρα, ο οποίος απέφυγε πρώτα τον Μπέργκστρεμ και μετά τον Χόβαν και σκόραρε σε κενή εστία για το 1-0.

7′: Έκλεψε ψηλά την μπάλα ο Μεγιάδο, πάσαρε στον Ντίκο ο οποίος έστρωσε στον Τοράλ, με τον Ισπανό να κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, με τον Αυλωνίτη να βάζει την κόντρα και να στέλνει την μπάλα σε κόρνερ.

5′: Γύρισμα του Τομάς, μετά από γρήγορη αντεπίθεση, η μπάλα πέρασε απ’ όλους.

Ο Πανσερραϊκός επιστρέφει στο γήπεδο του για πρώτη φορά μετά τη γνωστοποίηση προ εβδομάδων του προβλήματος στατικότητας

Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου.

ΟΦΗ: Μπάουμαν, Βούρος, Πασαλίδης, Καρώ, Μαρινάκης, Μεγιάδο, Γκαγέγος, Ριέρα, Τοράρισον, Τοράλ, Ντίκο.

Πανσερραϊκός: Χόβαν, Ντανκερλούι, Αυλωνίτης, Μπέργκστρεμ, Πηλέας, Μορέιρα, Στάικος, Μασαρίποφ, Χατζηστραβός, Τομάς, Άλεξιτς.