Super Leaque 2 -Πέρασε από το Καυτανζόγλειο και συνεχίζει μόνος πρώτος ο Λεβαδειακός

Με το γκολ του Πέρεζ ο Λεβαδειακός νίκησε 0-1 τον Ηρακλή και έφυγε με το «διπλό» από το Καυτανζόγλειο.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις, με τα λάθη να κυριαρχούν και να στέλνουν τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια χωρίς γκολ.

Στην επανάληψη, ο Ηρακλής είχε την ευκαιρία στο 54′ να προηγηθεί, όμως αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι και λίγα λεπτά αργότερα ο Λεβαδειακός τον τιμώρησε.

Πιο αναλυτικά, στο 58′ ο Βήχος σέντραρε και ο Πέρεζ πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ.

Στην συνέχεια, οι Βοιωτοί είχαν ευκαιρίες να διευρύνουν το προβάδισμα τους αλλά ο Βελλίδης το απέτρεψε, με το 0-1 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Έτσι, ο «Γηραιός» επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα παραμένοντας στους 5 βαθμούς και την 7η θέση, ενώ ο Λεβαδειακός συνεχίζει μόνος πρώτος στην κορυφή με 18 βαθμούς.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ηρακλής (Τσιώλης): Βελλίδης, Χρουσιέλ, Σιούτας, Γκμπένιον, Βιτλής, Δοϊρανλής, Τόρες (65′ Ελευθεριάδης), Εμπό, Κουντουριώτης (78′ Λύγκας), Σίλβα (65′ Καπίγια), Κούστα.

Λεβαδειακός (Νιόπλιας): Γκροφ, Πίρινεν, Βήχος, Λιάξκας, Τσάπρας, Μπελμόντε, Μέχια, Νίκας, Συμελίδης, Πέρεζ, Γιαννιώτης.