Live: Άρης – Πανσερραϊκός 1-0 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

97′: ΓΚΟΛ ο Άρης. Μετά το κόρνερ του Σουλεϊμάνοφ, ο Φαμπιάνο πηδάει ψηλότερα απ’ όλους και νικά τον Χόβαν για το 1-0.

95′: Μεγάλη προσπάθεια του Σουλεϊμάνοφ που έκανε το σουτ με τον Χόβαν να διώχνει και πάλι με δυσκολία

Κάρτα και ο Παναγίδης.

92′: Κίτρινη ο Χόβαν.

90′: Πλασέ στην κίνηση ο Μπράμπετς, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Χόβαν.

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

88′: Ωραίο σουτ του Παναγίδη, ο Χόβαν έκανε ακόμα μια μεγάλη επέμβαση.

86′: Δύο αλλαγές για τον Πανσερραϊκό. Γούλερι και Θυμιάνης μέσα, έξω οι Μορέιρα, Άλεξιτς.

84′: Ακόμα μία ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μορόν φεύγει στον χώρο και κάνει εξαιρετικό γύρισμα, αλλά ο Ζαμόρα δεν μπορεί να βρει σωστά την μπάλα και να σκοράρει εξ επαφής.

83′: Σέντρα ο Φεράρι, ο Ισπανός πιάνει την γυριστή κεφαλιά, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

82′: Καρφωτή κεφαλιά ο Μορόν, ακόμα μια σημαντική επέμβαση του Χόβαν

80′: Πολύ ωραίο δυνατό σουτ του Μορόν, διώχνει ο Χόβαν.

79′: Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό, με τον Μασκανάκη να κάνει ένα ωραίο γύρισμα, αλλά τελευταία στιγμή ο Κουέστα μπλόκαρε.

78′: Ουεντραόγκο μέσα για τους φιλοξενούμενους, έξω ο Μούργος.

70′: Δυνατό σουτ ο Ζαμόρα, μπλοκάρει εύκολα ο Χόβαν.

67′: Σέντρα ο Οντουμπάτζο, βγήκε και μπλόκαρε ο Χόβαν.

66′: Αλλαγή για τον Άρη. Ζαμόρα μέσα, Πάρντο έξω.

65′: Χατζηστραβός έξω, Σοφιανός μέσα για τον Πανσερραϊκό.

60′: Κίτρινη και ο Μπέργκστρομ.

59′: Τρεις αλλαγές για τον Άρη. Οντουμπάτζο αντί Μοντόγια, Νταρίντα αντί Τζούρασεκ και Παναγίδης αντί Μενέντες.

57′: Κίτρινη ο Βερστράτε για φάουλ στον Δεληγιαννίδη.

Κίτρινη ο Πάμπλο Γκαρσία. Και ο Άκης Μάντζιος δέχθηκε στο ημίχρονο.

50′: Πολύ ωραίο σουτ στην κίνηση του Άλεξιτς, η μπάλα περνάει άουτ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Μασκανάκης μέσα, Πεταυράκης έξω για τον Πανσερραϊκό.

Τέλος ημιχρόνου στο «Κλ. Βικελίδης».

45′: Κίτρινη ο Στάικος.

38′: Φοβερή ατομική ενέργεια του Σουλεϊμάνοφ, κάνει ένα δυνατό σουτ από θέση τετ-α-τετ, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

35′: Κίτρινη δέχθηκε ο Δεληγιαννίδης για φάουλ στον Μενέντες.

33′: Ωραίο σουτ ο Δεληγιαννίδης, η μπάλα παράλληλα από την εστία του Κουέστα.

22′ Σουτ από τον Χατζηστραβό, από τα αριστερά, ο Κουέστα απομάκρυνε την μπάλα.

16′ Κίτρινη κάρτα στον Πεταυράκη, για φάουλ πάνω στον Σουλεϊμάνοφ.

11′ Νέα κίτρινη κάρτα στον Μορέιρα.

10′ Κίτρινη κάρτα για τον Άρη, την βλέπει ο Πάρντο.

3′ Μακρινό σουτ του Μορόν, ο οποίος ήθελε να αιφνιδιάσει τον Χόβαν, αλλά ο τερματοφύλακας του Πανσερραϊκού μάζεψε εύκολα.