Live: Άρης – Παναιτωλικός 3-0 (Τελικό)

Τέλος στον αγώνα.

Πέντε είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

87′ Αλλαγή για τον Άρη, μέσα ο Παναγίδης στη θέση του Νταρίντα.

85′ Γκολ για τον Άρη, με τον Χριστοδουλόπουλο! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κάρλσον ο Φαμπιάνο πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι και τον Χριστοδουλόπουλο να πετάγεται στην πορέια της μπάλας και να την στέλνει στα δίχτυα.

85′ Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Πέδρο στη θέση του Καρέλη.

83′ Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Μπουζούκης και Λιάβας στις θέσεις των Άνορ και Ντουάρτε.

76′ Διπλή αλλαγή για τον Άρη, μέσα οι Ζουλ και Χριστοδουλόπουλος στις θέσεις των Μενέντεζ και Βερστράτε.

74′ Ο Καρέλης θέλησε με ένα εντυπωσιακό γυριστό να απειλήσει τον Κουέστα, χωρίς αποτέλεσμα.

70′ Σέντρα του Μενέντεζ, μάζεψε ο Καπίνο με την φάση να περνάει για τον Άρη.

Νέα φάση για τον Παναιτωλικό, με κεφαλιά του Οικονόμου και τον Κουέστα να απομακρύνει σε νέο κόρνερ.

66′ Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό, με δοκάρι του Χουάνπι.

63′ Διπλή αλλαγή για τον Άρη, μέσα ο Κάρλσον και Πάρντο στις θέσεις των Μορόν και Σουλεϊμάνοφ.

60′ Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα ο Ξενιτίδης και Ντίαζ, στις θέσεις των Σενγκέλια και Μπαλντασάρα.

59′ Ο Ντουάρτε προσπάθησε να απειλήσει για τον Παναιτωλικό, με τον Κουέστα να μπλοκάρει σταθερά.

57′ Νέα φάση για τον Άρη, με τον Μενέντεζ να κάνει ένα πολύ δυνατό σουτ, αλλά ο Καπίνο απομάκρυνε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

55′ Γκολ για τον Άρη, πάλι με τον Μορόν! Εξαιρετική κυκλοφορία του Άρη με τον Μενέντεζ να μπαίνει ανενόχλητος στην περιοχή, βρίσκοντας τον Μορόν ο οποίος με ένα ιδανικό πλασέ έκανε το 2-0 για τον Άρη.

54′ Μεγάλη φάση για τον Άρη με τον Μορόν. Ο Ισπανός επιθετικός βγήκε στο τετ α τετ με τον Καπίνο, πέρασε την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα, αλλά ο Μαυριάς απομάκρυνε πάνω στην γραμμή.

53′ Κίτρινη κάρτα στον Πέρες για τον Παναιτωλικό.

50′ Τελική για τον Παναιτωλικό, με τον Καρέλη. Ο Έλληνας επιθετικός βγήκε στην αντεπίθεση, έκανε όμως ένα αδύναμο σουτ, με τον Κουέστα να μαζεύει χωρίς πρόβλημα.

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Ημίχρονο στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

42′ Καλό σουτ από τον Φεράρι από τα αριστερά, η μπάλα λίγο άουτ.

35′ Μακρινό σουτ από τον Νταρίντα, η μπάλα πέρασε ψηλά από την εστία του Καπίνο.

22′ Γκολ για τον Άρη! Ο Μορόν κατάφερε να ανοίξει το σκορ με ένα υπέροχο γκολ, καθώς με ένα πολύ δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Καπίνο, ο οποίος έμεινε άγαλμα.

21′ Μακρινό σουτ του Σουλεϊμάνοφ έξω από την περιοχή, δεν ανησύχησε ο Καπίνο.

19′ Μεγάλη φάση για τον Άρη! Ο Καπίνο κατάφερε να σταματήσει το δυνατό σουτ του Ζαμόρα.

15′ Σουτ από τον Μενέντεζ μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και τελικώς ο Καπίνο μάζεψε χωρίς πρόβλημα.

12′ Κεφαλιά του Μορόν μέσα από την περιοχή, με την μπάλα να περνάει άουτ.

9′ Ο Σουλεϊμάνοφ εκτέλεσε το φάουλ με την μπάλα να κοντράρει και να μαζεύει ο Καπίνο.

3′ Πρώτη φάση στο παιχνίδι ανήκει στον Παναιτωλικό, με τον Καρέλη, ο οποίος πήρε την μπάλα βρέθηκε απέναντι στον Κουέστα, αλλά ο Ισπανός τον νίκησε στην λόμπα που επιχείρησε ο επιθετικός του Παναιτωλικο.

Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με την διαιτητική τριάδα.

Σέντρα σε περίπου 15 λεπτά.

Στον πάγκο του Παναιτωλικού είναι οι: Γκράτερολ, Μπελεβώνης, Μπουζούκης, Βοΐλης, Ντίαζ, Ξενιτίδης, Πέδρο, Μαλής, Λιάβας.

Στον πάγκο του Άρη είναι οι: Χουτεσιώτης, Χριστοδουλόπουλος, Ματαρίτα, Πάρδο, Ζουλς, Κάρλσον, Μόμπεργκ, Μοντόγια, Βέλεθ, Παναγίδης.

Παναιτωλικός: Καπίνο, Μαυρίας, Μπρούνο Ντουάρτε, Οικονόμου, Σίλβα, Μπαλντασάρα, Πέρες, Χουάνπι, Σενγκέλια, Ντουάρτε, Καρέλης.

Άρης: Κουέστα, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Φεράρι, Βερστράτε, Νταρίντα, Μενέντες, Σουλεϊμάνοφ, Ζαμόρα, Μορόν.

Πάμε στις ενδεκάδες.

Η αναμέτρηση ξεκινάει στις 17:30 στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα ανάμεσα στον Άρη και τον Παναιτωλικό, για την πέμπτη αγωνιστική της Super League 1.