Live: Πανσερραϊκός – Λαμία 2-0 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

94′: Μπαΐροβιτς αντί Άλεξιτς

90′: Κίτρινη κάρτα στον Ακούνια.

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

86′: Ντάνκερλουϊ αντί Πηλέα.

79′: Τσιλιανίδης αντί Νούνιες.

70′ Φανταστικό γκολ για τον Πανσερραϊκό, με τον Στάϊκο! Ο Θανάσης Στάϊκός έκανε έναν κεραυνό με το δεξί, στέλνοντας την μπάλα στην δεξιά γωνία του Κοσέλεφ.

66′ Γκολ για τον Πανσερραϊκό, με τον Άλεξιτς. Ο Σέρβος παίρνει το… ριμπάουντ μετά την επέμβαση του Κοσέλεφ στην κεφαλιά του Μπέργκστρεμ σε εκτέλεση φάουλ και ανοίγει το σκορ!

Για την Λαμία, οι Λόνγκο στη θέση του Μαρτίνεθ και ο Σαντάνα στη θέση του Στάϊκου.

63′ Αλλαγές για τις δύο ομάδες. Για τον Πανσερραϊκό μπαίνει ο Χατζηστραβός στη θέση του Μούργου.

59′ Σέντρα του Μούργου από τα δεξιά, μάζεψε εύκολα ο Κοσέλεφ.

53′ Μεγάλη φάση για τον Πανσερραϊκό. Ο Κοσέλεφ σταμάτησε την καρφωτή κεφαλιά του Άλεξιτς μέσα από την περιοχή.

48′ Κίτρινη κάρτα τώρα για τον Πανσερραϊκό, την είδε ο Στάϊκος.

47′ Κίτρινη κάρτα για την Λαμία την είδε ο Στάνκο.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Μέσα ο Μασκανάκης στη θέση του Τόμας και αλλαγή για την Λαμία, μέσα ο Τόσιτς στη θέση του Τσιλούλη.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στις Σέρρες.

35′: Άστοχο το σουτ του Νούνιες.

25′: Η μπάλα απομακρύνθηκε πάνω στη γραμμή μετά την προσπάθεια του Μαρτίνεθ, με τον Χόβαν στη συνέχεια να αποκρούει εντυπωσιακά το βολέ του Καρλίτος!

16′: Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό. Ο Δεληγιαννίδης μπήκε από τα δεξιά και έκανε το συρτό σουτ, με τον Κοσέλεφ να αποκρούει. Κόρνερ στη συνέχεια.