Live: ΟΦΗ – Ατρόμητος 1-1 (Τέλος)

Τέλος στον αγώνα.

Έξι λεπτά εξτρα χρονος.

88′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σέντρα από δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι μόνος του ο Κάρο δεν μπόρεσε να σκοράρει.

86′ Γκολ ο Ατρόμητος 1-1! Σκόρερ ο Γιουπιτάνα με σουτ μέσα στην περιοχή και δεξιά.

84′ Σέντρα του Λάρσον από δεξιά, απευθείας άουτ.

80′ Αλλαγές για τον ΟΦΗ: Ο Νέιρα στη θέση του Τοράλ, θα βγει ο Γκαγέγκος και θα μπει ο Θοράρινσον.

80′ Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Βγαίνει ο Βαλένσια και μπαίνει ο Κούεν.

79′ Φάουλ του Μπάκιτς απευθείας άουτ η μπάλα.

79′ Κίτρινη στον Κεσχρίντα.

78′ Σουτ του Γιουπιτάνα από πλάγια δεξιά, κοντράρει η μπάλα και μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

77′ Πλασέ του Μοσκέρα από αριστερά, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι.

77′ Κίτρινη στον Γιουπιτάνα για διαμαρτυρια

75′ Από μακριά σουτ του Γκαγέγκος πάνω από την εστία η μπάλα.

Ο Βέργος στη θέση του Ρομπάιγ για τον Ατρόμητο.

73′ Κίτρινη στον Ασεβέδο για μαρκάρισμα στον Μοσκέρα.

72′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μοσκέρα αντί Φελίπε.

64′ Αλλαγή και για τον Ατρόμητο.Ο Γιουπιτάνα θα πάρει τη θέση του Καμαρά.

64′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Γκλέιζερ θα πάρει τη θέση του Μεγιάδο.

63′ Σουτ του Κούντε λίγο έξω από την περιοχή περνάει άουτ.

60′ Κίτρινη στον Πασαλίδη για μαρκάρισμα στον Κούντε.

57′ Σουτ του Τοράλ από πολύ καλή θεση, απίστευτη απόκρουση του Τσιντώτα και στο οριζόντιο δοκάρι!

55′ Δυνατό σουτ του Κουντέ από πολύ μακριά, η μπάλα στην αγκαλια τοιυ Σωτηρίου.

53′ Σουτ του Λάρσον λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα ψηλά άουτ.

51′ Κάθετη του Μεγιάδο στον Λάρσον, δυνατή, η μπάλα βγήκε άουτ.

48′ Κίτρινη στον Βουρο.

47′ Δοκάρι για τον Ατρόμητο! Σέντρα του Ρομπάιγ από αριστερά, σουτ του Βαλένσια στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι.

46′ Σουτ του Αντζιέλσκι μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Κούντε στην θέση του Φριντγιόνσον.

Τέλος στο πρώτο μέρος.

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

45′ Κίτρινη στον Φριντγιόνσον για μαρκάρισμα στον Γκαγέγκος.

44′ Σέντρα του Γκαγέγκος, κεφαλιά του Τοράλ στο δεύτερο δοκάρι, ψηλά άουτ η μπάλα.

43΄ Στην κόντρα ο Ρομπάιγ έφτασε στο ημικύκλιο της μεγάλης περιποχής σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι.

33′ ΓΚΟΛ Ο ΟΦΗ 1-0! Ανοίγει το σκορ με κεφαλιά του Λουίς Φελίπε. Επειτα από φαρμακερή σέντρα από αριστερά του Αμπάντα, κεφαλιά του Φελίπε λίγο κάτω από τη βούλα του πέναλτι.

31′ Σέντρα του Λάρσον, με γροθιές ο Τσιτώτας, σουτ του Μπάκιτς από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής, άουτ.

30′ Σουτ του Γκαγέγκος μέσα στην περιοχή και δεξιά άουτ.

29′ Σουτ του Ρομπάιγ, ο Πασαλίδης αποκρούει την μπάλα που είχε πορεία προς τα δίχτυα.

26′ Σέντρα του Λάρσον, διώχνουν οι αμυντικοί, σουτ του Μπάκιτς από τη μεγάλη περιοχή, ψηλά άουτ.

20′ Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Σουτ του Τοράλ μέσα στην περιοχή και αριστερά, έπεσε και μπλόκαρε ο Τσιντώτας.

20′ Σουτ του Κεσχρίντα έξω από την περιοχή, ψηλά άουτ. Καμία ανησυχία για τον Σωτηρίου.

19′ Κίτρινη στον Μεγιάδο για φάουλ στον Καμαρά.

18′ Φάουλ του Ρομπάιγ, κεφαλιά του Ασεβέδο μέσα στην περιοχή, η μπάλα άπουτ από το οριζόντιο δοκάρι.

12′ Σουτ του Μπάκιτς μπλοκάρει ο Τσιντώτας.

6′ Σεντρα του Ρομπάιγ, μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

5′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Σέντρα του Ρομπάιγ, Ασεβέδο και Αντζιέλσκι μέσα στην μικρή περιοχή δεν μπόρεσαν να κάνουν προβολή και να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.

2′ Μακρινή μπαλιά, ο Ασεβέδο γυρίζει στον Τσιντώτα.

Σέντρα στην αναμέτρηση.

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

Σέντρα σε λιγότερο από 10 λεπτά στο Ηράκλειο.

Σέντρα σε περίποθ 20 λεπτά.

Σε εκείνον του Ατρόμητου οι: Μαρκετζάνι, Βέργος, Ιμερέκοφ, Τσακμάκης, Αθανασίου, Έρλινγκμαρκ, Κούντε, Κούεν, Γιουμπιτάνα.

Στον πάγκο του ΟΦΗ είναι οι:  Μπάουμαν, Γιαννούλης, Λαμπρόπουλος, Θοράρινσον, Μαρινάκης, Νέιρα, Αποστολάκης, Μοσκέρα, Γκλέιζερ.

Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ,  Έντερ, Φριτζόνσον,  Βαλένσια, Καμαρά, Ρομπάιγ, Αντζιέλσκι.

ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας): Σωτηρίου, Βούρος, Καρώ, Πασαλίδης, Λάρσον, Μεγιάδο, Γκαγέγος, Μπάκιτς, Αμπάντα, Τοράλ, Λουίς Φελίπε.

Έχουν γίνει γνωστές οι εντεκάδες των δύο ομάδων.

Αυτή είναι η 16η συνάντηση των δύο ομάδων σε επίπεδο πρωταθλήματος και με γηπεδούχο τον ΟΦΗ, ο οποίος μετράει επτά νίκες έναντι των μόλις δύο του Ατρομήτου ενώ έξι ματς έληξαν ισόπαλα.

Η πρώτη σέντρα είναι προγραμματισμένη για τις 17:30.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι του ΟΦΗ κόντρα στον Ατρόμητο με το οποίο ανοίγει η αυλαία της 5ης αγωνιστικής της Super League 1.