Ligue 1: «Γκέλα» στις καθυστερήσεις για τη Μονακό

Η Μονακό έχασε δύο βαθμούς στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, με τη Λοριάν να ισοφαρίζει σε 2-2 στην τελευταία φάση του αγώνα για την πέμπτη αγωνιστική της Ligue 1.

Ο Αϊγεγκούν Τοσίν άνοιξε το σκορ έπειτα από 93 δευτερόλεπτα αγώνα. Οι παίκτες του Άντι Χίτερ πήραν την κατοχή της μπάλας και κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Αντρέι Γκολόβιν στο 17′. Η είσοδος του Φολάριν Μπαλόγκουν στο 66′ οδήγησε στο πρώτο γκολ του Αμερικανού επιθετικού με τους Μονεγάσκους τρία λεπτά αργότερα.

Η ανατροπή όμως δεν οδήγησε στη νίκη. Οι γηπεδούχοι αν και χωρίς πολλές ευκαιρίες είχαν κι αυτοί “χρυσή” αλλαγή, τον Μπενζαμέν Μεντί, που επέστρεψε έπειτα από 763 μέρες και έβγαλε τη σέντρα στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων για το γκολ του Ρομέν Φεβρ.