Live: Λαμία-ΟΦΗ 2-2 (Τελικό)

Τέλος στην αναμέτρηση

90+9′ Ωραίο σουτ του Μπάκιτς έξω από την περιοχή. Απόκρουσε ο Κοσέλεφ αλλά έχουμε οφσάιντ

90+7′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Αμπάντα έκανε τη σέντρα, ο Νέιρα έκανε το σουτ στην κίνηση από κοντά και η μπάλα λίγο πιο πάνω από την εστία!

90+5′ Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα

90+3′ Αλλαγή για τη Λαμία, ο Σαντάνα στη θέση του Κορνέζου

90+1′ Συνέχεια στο παιχνίδι, όλα καλά με τον Κορνέζο

9 Λεπτά οι καθυστερήσεις

89′ Ωραία σέντρα του Λάρσον, ο Κοσέλεφ πρόλαβε τον Φελίπε αλλά ο Κορνέζος είναι στο έδαφος με τραυματισμό

87′ Αλλαγή για τη Λαμία, ο Τσιλιανίδης στη θέση του Καρλίτος

85′ Όλα καλά με τον Βασιλαντωνόπουλο, συνέχεια στον αγώνα

84′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Γκλάζερ στη θέση του Μεγιάδο

83′ Στο έδαφος ο Βασιλαντωνόπουλος τώρα που χτύπησε στο κεφάλι

82′ Ωραία ενέργεια του Νέιρα αλλά ο Κορνέζος σταμάτησε το πλασέ του

79′ Αλλαγές για τον ΟΦΗ, ο Μφόμο στη θέση του Θοράρινσον και ο Νέιρα στη θέση του Τοράλ

74′ ΓΚΟΛ η Λαμία ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Καρώ, ο οποίος άθελά του βρήκε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-2

73′ Αλλαγή για την Λαμία, ο Λονγκό στη θέση του Στάνκο

73′ Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Καρλίτος βρήκε τον Βασιλαντωνόπουλο ο οποίος έκανε το γύρισμα αλλά το πλασέ του Τόσιτς σταμάτησε στον Πασαλίδη

69′ Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη

66′ ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! Φανταστική ανάπτυξη του ΟΦΗ από την άμυνα στην επίθεση, όπου οι παίκτες κυκλοφόρησαν με υπομονή την μπάλα, ο Γκαγιέγος την πήρε έξω από την περιοχή, έκανε την προσοποίηση και με τη βοήθεια της κόντρας στον Κορνέζο, έκανε το 1-2

Επέστρεψε στον πάγκο της Λαμίας ο Σαραμαντάς. Από Δευτέρα θα κάνει νέες εξετάσεις

Όλα καλά με Κορνέζο και Πασαλίδη, συνέχεια στην αναμέτρηση

Στο έδαφος οι δύο παίκτες

59′ Ακόμα μία διακοπή καθώς Κορνέζος και Πασαλίδης συγκρούστηκαν κεφάλι με κεφάλι

57′ Η αναγκαστική αλλαγή του ΟΦΗ, ο Λουίζ Φελίπε στη θέση του Ντίκο

Θα γίνει αναγκαστική αλλαγή

55′ Πρόβλημα στον προσαγωγό για τον Ντίκο που πήγε να φύγει στην αντεπίθεση αλλά σταμάτησε το τρέξιμο λόγω του τραυματισμού του!

Μετράει το γκολ έπειτα από σχεδόν τέσσερα με πέντε λεπτά. Η Λαμία έκανε το 1-1 κόντρα στον ΟΦΗ!

Έχουμε τσεκ από το VAR

Εξαιρετική αντεπίθεση με τον Καρλίτος να βρίσκει τον Τσιλούλη και εκείνος με εξαιρετικό πλασέ νίκησε τον Σωτηρίου!

47′ ΓΚΟΛ η Λαμία με τον Τσιλούλη!

46′ Αλλαγές με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου για τη Λαμία, ο Βασιλαντωνόπουλος στη θέση του Σαραμαντά και ο Τόσιτς στη θέση του Πάβλοβετς

Κάκωση στο γόνατο η πρώτη διάγνωση για τον Σαραμαντά. Θα μεταβεί στο νοσοκομείο για εξετάσεις

Έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου

Ημίχρονο στην αναμέτρηση

Αποχωρεί από το παιχνίδι ο Σαραμαντάς και δεν μπορεί να πατήσει το πόδι καθόλου κάτω. Έχει σοβαρό πρόβλημα

45+2′ Στο έδαφος ο Σαραμαντάς που πονάει πολύ! Πάτησε άσχημα στον αγωνιστικό χώρο

3 Λεπτά οι καθυστερήσεις

45′ Κεφαλιά του Καρλίτος, μάζεψε ο Σωτηρίου

44′ Κεφαλιά του Καρώ από το κόρνερ, η μπάλα δίπλα από την εστία του Κοσέλεφ

42′ Μακρινό σουτ στην κίνηση από τον Σιμόν αλλά η μπάλα πήγε ψηλά άουτ

41′ Κίτρινη κάρτα στον Λάρσον

40′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Κορνέζος δεν έπιασε καλά την κεφαλιά, η μπάλα έφτασε στον Λάρσον που ήταν περιοχή, έδωσε στον Τοράλ που βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Κοσέλεφ αλλά ο έμπειρος πορτιέρε βγήκε νικητής

37′ Ο Καρλίτος εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα πέρασε από όλους και σε κενή εστία ο Τσιλούλης δεν πρόλαβε να βρει την μπάλα για να την στείλει στα δίχτυα

30′ Ο Ντίκο έφυγε ξανά στην πλάτη της άμυνας, αυτή τη φορά του Τζανετόπουλου αλλά το σουτ πήγε άουτ

29′ Κίτρινη κάρτα στον Νούνιεζ

Έπειτα από τσεκ του VAR έχουμε γκολ!

26′ ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! Ο Μεγιάδο βρήκε με εξαιρετική μπαλιά τον Ντίκο, ο Πάβλοβετς δεν έκανε καλή κεφαλιά προς τα πίσω και ο έμπειρος φορ τσίμπησε την μπάλα πριν από τον Κόσελεφ για το 1-0!

8′ Μακρινό σουτ του Γκαγιέγος, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

6′ Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Μπάκιτς βρήκε χώρο έξω από την περιοχή αλλά το πλασέ του σταμάτησε στην αγκαλιά του Κοσέλεφ

4′ Τελείως άστοχο το σουτ του Καρλίτος

Σέντρα στην αναμέτρηση

Διαιτητής: Φωτιάς (Πέλλας)

Βοηθοί: Σάββας (Σερρών), Πάτρας (Μακεδονίας)

4ος: Κατοίκος (Αθηνών)

VAR: Τζήλος (Λάρισας), AVAR: Φωτόπουλος (Αθηνών)

Διαιτητές στην αναμέτρηση είναι οι:

Αναπληρωματικοί του ΟΦΗ οι Μπάουμαν, Αποστολάκης, Γιαννούλης, Γκλέιζερ, Λαμπρόπουλος, Άμπαντα, Νέιρα, Μαρινάκης και Φελίπε.

Στον πάγκο για τη Λαμία οι Νάγκι, Ακούνια, Λάκε, Λονγκό, Μαρτίνες, Καμπρέρα, Τόσιτς, Τσιλιανίδης, Βασιλαντωνόπουλος.

ΟΦΗ (Βάλντας Νταμπράουσκας): Μπάουμαν, Βούρος, Πασαλίδης, Καρό, Λάρσον, Μεγιάδο, Γκαγιέγκος, Μπάκιτς, Θοράριρσον, Τοράλ, Λουίς Φελίπε

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ, Σιμόν, Πάβλοβετς, Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς, Στάνκο, Νούνιες, Σλίβκα, Ρ. Μαρτίνεθ, Καρλίτος, Τσιλούλης

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Λαμίας με τον ΟΦΗ, για την 4η αγωνιστική της Super League, στο Αθανάσιος Διάκος στη Λαμία με σέντρα στις 17:30