Live: ΟΦΗ – ΠΑΟΚ 1-0 (Τελικό)

Τέλος στον αγώνα!

95′ ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ! 1-0 με τον Αμπάντα που έφυγε στην κόντρα και σκόραρε για το 1-0, μετά και από παρέμβαση του VAR!

95′ Γκολ για τον ΟΦΗ που ακυρώνεται, θα εξεταστεί η φάση που είναι οριακή!

92′ Σουτ του Ζίβκοβιτς, εύκολα ο Χριστογιώργος.

Εννιά λεπτά των καθυστερήσεων.

87′ Ο ΟΦΗ έφυγε επικίνδυνα με Ντίκο, έκοψε ο Εκόνγκ.

85′ Κίτρινη στον Κωνσταντέλια για τάκλιν στον Τοράλ.

82′ Λαμπρόπουλος και Νέιρα αντί των Γκαγέγκος και Καρώ.

77′ Τζίμας στη θέση του Μουργκ και Βιεϊρίνια αντί του Κεντζιόρα.

74′ Αλλαγή του ΟΦΗ, εκτός ο Μπάκιτς, μέσα ο Αμπάντα.

73′ Κίτρινη και στον Μπάμπα τώρα.

72′ Κίτρινη στον Μεϊτέ.

69′ Σέντρα σουτ του Κεντζιόρα, διώχνει ο Χριστογιώργος.

66′ Σαμάτα, Μεϊτέ, Μπάμπα στις θέσεις των Μπράντον, Σβαμπ, Σοάρες για τον ΠΑΟΚ.

65′ Ντίκο και Τοράλ στις θέσεις των Λουίς Φελίπε και Ριέρα για τον ΟΦΗ.

54΄ Κίτρινη κάρτα στον Ζίβκοβιτς που τράβηξε τον Μπάκιτς.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος στο πρώτο μέρος.

45+2′ Κίτρινη στον Πασαλίδη για παρατεταμένο τράβηγμα στον Μπράντον.

Τρία τα λεπτά του έξτρα χρόνου.

45′ Κίτρινη κάρτα στον Εκόνγκ.

42′ Ψαλιδάκι του Πασαλίδη, άουτ η μπάλα.

37′ Μακρινό σουτ του Μπάκιτς, άουτ η μπάλα.

26′ Άουτ το φάουλ του Μουργκ.

25′ Κίτρινη στον Μπάκιτς για διαμαρτυρία.

21′ Κίτρινη στον Γκαγιέγος για μαρκάρισμα από πίσω στον Κωνσταντέλια που έφυγε στην κόντρα.

16′ Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Αντρίγια, το σουτ του κόντραρε και πήγε κόρνερ.

14′ Μακρινό σουτ του Μπάκιτς, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Κοτάρσκι.

13′ Ωραία σέντρα του Αντρίγια, άουτ η κεφαλιά του Τόμας.

10′ Καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ, το σουτ του Μεγιάδο λίγο άουτ.

2′ Σέντρα του Ζίβκοβιτς, άουτ η μπάλα.

1′ Ξεκίνησε ο αγώνας στην Κρήτη.

Οι δύο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.

Στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες, περίπου 12 λεπτά πριν την σέντρα.

Την περσινή περίοδο και τα δύο μεταξύ τους παιχνίδια ολοκληρώθηκαν με ισοπαλία, 1-1 στην Κρήτη για τον Α’ Γύρο και 0-0 στην Τούμπα για το δεύτερο μισό της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε για τελευταία φορά στο Ηράκλειο στις 4 Φεβρουαρίου 2015 και από τότε υπάρχουν έξι μεταξύ τους ματς στο Ηράκλειο, στα οποία η ομάδα της Θεσσαλονίκης μετρά τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες.

Αυτή είναι η 47η φορά που θα αναμετρηθούν οι δύο ομάδες με γηπεδούχο τον ΟΦΗ στην Α’ Εθνική/Super League 1 και οι Κρητικοί έχουν χτίσει από τα πρώτα χρόνια της παρουσίας τους στην κατηγορία μια ιδιαίτερα ευνοϊκή παράδοση, η οποία τα τελευταία χρόνια “αμφισβητείται” από τον ΠΑΟΚ.

Σέντρα σε περίπου 30 λεπτά.

Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρλινια, Κουλιεράκης, Μπάμπα, Τσιγγάρας, Μεϊτέ, Βρακάς, Τζίμας, Σαμάτα.

Στον πάγκο για τον ΟΦΗ: Σωτηρίου, Μαρινάκης, Νέιρα, Ντικό, Γιαννούλης, Τοράλ, Μοσκέρα, Λαμπρόπουλος, Αμπάντα.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Κεντζιόρα, Εκόνγκ, Μιχαϊλίδης, Ρ. Σοάρες, Οζντόεφ, Σβάμπ, Μουργκ, Κωνσταντέλιας, Ζίβκοβιτς, Μπράντον.

ΟΦΗ: Χριστογεώργος, Λάρσον, Θοράρινσον, Βούρος, Καρώ, Πασαλίδης – Μεγιάδο, Γκαγέγκος, Ριέρα, Μπάκιτς – Λουίς Φελίπε.

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.

Υπενθυμίζεται πως ο ΠΑΟΚ έχει ξεκινήσει με νίκες απέναντι σε Αστέρα Τρίπολης (3-0) και Κηφισιά (2-1) στην Τούμπα, ενώ ο ΟΦΗ με νίκη κόντρα στον Άρη (3-2) και ήττα στην Τρίπολη (3-0).

Σέντρα στις 20:00.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΟΦΗ απέναντι στον ΠΑΟΚ στο Γεντί Κουλέ, για την τρίτη αγωνιστική της Super League 1.