Προσπάθησαν, αλλά αποκλείστηκαν από το US Open τα αδέλφια Τσιτσιπά

Οι αδελφοί Τσιτσιπά τα έδωσαν όλα κόντρα στους Ιβάν Ντόντιγκ, Όστιν Κράιτσεκ, αλλά ηττήθηκαν στα τρία σετ και αποχαιρέτησαν το US Open.

Σε ένα ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και κράτησε 2 ώρες και 48 λεπτά, οι Στέφανος και Πέτρος ηττήθηκαν με 7-5, 6-7(5), 6-4 από την νούμερο δύο, ομάδα του ταμπλό και δεν κατάφεραν να περάσουν σε τρίτο γύρο Grand Slam, για πρώτη φορά.

Οι σαφώς πιο έμπειροι αντίπαλοί τους, νικητές του φετινού «Roland Garros», σέρβιραν εξαιρετικά στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και δεν τους έδωσαν πολλά περιθώρια.

Παρόλα αυτά, τα δύο αδέλφια έπαιξαν ένα πολύ καλό τάι μπρέικ στο δεύτερο σετ και έστειλαν τον αγώνα σε τρίτο, αλλά κάποια λάθη στο ξεκίνημα «έδωσαν» το καθοριστικό μπρέικ στους αντιπάλους τους.