Live: ΑΕΚ – Πανσερραϊκός 1-1 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

8 λεπτά καθυστερήσεις

87′ Κίτρινη κάρτα στον Θυμιάνη

86΄ Ακόμη μία μεγάλη ευκαιρία η ΑΕΚ! 86΄ Ακόμη μία μεγάλη ευκαιρία η ΑΕΚ!

84′  Ο Στίνα στο ματς για τον Πανσερραϊκό στην θέση του Στάικου

83′ Τεράστια ευκαιρία η ΑΕΚ! Ο Χοβάν αρχικά απέκρουσε σουτ του Γιόνσον και στη συνέχεια ο Αραούχο δεν κατάφερε να σκοράρει από κοντά

78′ Γκοολ για την ΑΕΚ! Ο Γκατσίνοβιτς κατέβασε υπέροχα τη μπάλα στην περιοχή, σούταρε και σκόραρε για το 1-1

75′ Κίτρινη κάρτα στον Πεταυράκη.

72′ Κίτρινη κάρτα στον Χοβάν

71′ Αλλαγές για την ΑΕΚ. Μέσα οι Αραούχο, Σιμάνσκι, Γκατσίνοβιτς. Έξω οι Ελίασον, Γαλανόπουλος, Σιντιμπέ

70΄ Νέα χαμένη ευκαιρία ο Φαν Βέερτ, πήρε κεφαλιά, αλλά έστειλε άουτ την μπάλα

69′  Σουτ ο Πισάρο, απέκρουσε ξανά ο Χοβάν και κόρνερ για την ΑΕΚ

68′  Μεγάλη ευκαιρία η ΑΕΚ! Η μπάλα στρώθηκε στον Γιόνσον, αλλά ο Χοβάν έσωσε ξανά

65′ Αλλαγές για τον Πανσερραϊκό. Γούλερι αντί του Άλεξιτς. Ο Μπαΐροβιτς και ο Τσαγκαλίδης επίσης στο ματς. Μούργος και Πηλέας αποχώρησαν

62′ Ο Χοβάν απέκρουσε την εκτέλεση του Ολλανδού επιθετικού!

Το πέναλτι ελέγχθηκε και θα το εκτελέσει ο Φαν Βέερτ.

60′ Πέναλτι για την ΑΕΚ! Για μαρκάρισμα του Γκοτσαμανίδη στον Πισάρο εξετάζεται η φάση

59′ Νέα μεγάλη ευκαιρία ο Άλεξιτς! Ο Άλεξιτς έφυγε στην πλάτη της άμυνας, σούταρε απο μακριά, πήγε να «κρεμάσει» τον Αθανασιάδη αλλά η μπάλα έφυγε ελάχιστα πάνω από το δοκάρι

46′ Ο Πινέδα μπαίνει στη θέση του Χρυσόπουλου για την ΑΕΚ

46′ Ο Θυμιάνης θα μπει στο ματς για τον Πανσερραϊκό στη θέση του Τομάς

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

5 τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρωτο μέρος

45+1′ Μεγάλη ευκαιρία ο Πανσερραϊκός! Ο Γκοτζαμανίδης νικήθηκε από τον Αθανασιάδη

Συνεχίζεται το ματς.

Για μαρκάρισμα πάνω στον Πηλέα φωνάζει ο Πανσερραϊκός

42΄ Φώναξε για πέναλτι ο Πανσερραϊκός

34΄ Σουτ ο Μάνταλος μέσα από την περιοχή, ελάχιστα άουτ η μπάλα

Εξετάστηκε η φάση, δεν υπάρχει παράβαση και το ματς συνεχίζεται

Θα εξεταστεί η φάση για πέναλτι υπέρ της ΑΕΚ για χέρι

31′  Δοκάρι η ΑΕΚ! Ο Πισάρο από κοντά σούταρε με δύναμη αλλά έστειλα την μπάλα στο δοκάρι

28΄ Μεγάλη ευκαιρία ο Πανσερραϊκός! Ο Άλεξιτς βγήκε τετ α τετ αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, στέλνοντας την μπάλα άουτ

Το παίρνει πίσω ο Γκορτσίλας

23′ Πέναλτι για την ΑΕΚ! Ο Πισάρο πήγε για το γύρισμα μέσα στην περιοχή και ο Γκορτσίλας έδωσε πέναλτι για χέρι του Ουεντραόγκο, να δούμε τι θα πει και το VAR, πάει να το δει

12′ Νέα τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σέντρα σουτ του Μοχαμάντι απέκρουσε ο Χόβαν, από κοντά ο Φαν Βέερτ σουτάρει από τα δοκάρια!

7′ Φοβερή ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γιόνσον έκανε το γέμισμα, ο Φαν Βέερτ πήγε με δυνατό σουτ να νικήσει τον Χόβαν ανενόχλητος, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο!

4′ Προσπαθεί να απαντήσει άμεσα η ΑΕΚ, σέντρα του Ελίασον, κεφαλιά του Φαν Βέερτ πάνω από την εστία

1′ Γκοολ για τον Πανσερραϊκό! Στο 13ο δευτερόλεπτο ο Ματίας δεν μπόρεσε να νικήσει τον Αθανασιάδη σε τετ α τετ, στη συνέχεια ο Πηλέας σέντραρε από τα αριστερά και ο Άλεξιτς με κεφαλιά έκανε το 0-1!

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Έγινε η βράβευση του Ορμπελίν Πινέδα ως MVP της περσινής σεζόν στο πρωτάθλημα

Όμορφη στιγμή με τους παίκτες του Πανσερραϊκού να κρατάνε από ένα λουλούδι που το αφήνουν μπροστά στο πέταλο στη μορφή του Μιχάλη Κατσούρη. Όλο το γήπεδο χειροκροτάει

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Γκορτσίλας. Βοηθοί οι Νικολαΐδης και Καραγκιζόπουλος, τέταρτος ο Κατσικογιάννης. Στο VAR ο Σιδηρόπουλος.

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χόβαν, Ντανκερλούι, Μπέργκστρομ, Γκοτζαμανίδης, Πεταυράκης, Ουεντραόγκο, Στάικος, Ματίας, Πηλέας, Μούργος, Άλεξιτς

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Μοχαμάντι, Χρυσόπουλος, Μήτογλου, Σιντιμπέ, Γαλανόπουλος, Γιόνσον, Πισάρο, Ελίασον, Μάνταλος, Φαν Βέερτ

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη του αγώνα.

Καλησπέρα! Η ΑΕΚ δίνει τον πρώτο της αγώνα κόντρα στον Πανσερραϊκό στη φετινή Super League 1.