Live: Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος 1-1, Λεβαδειακός – ΠΑΣ Γιάννινα 3-3 (Τελικά)

Τέλος και στην Τρίπολη.

90’+4′ Κίτρινη κάρτα στον Μούντες.

90+1′ Σουτ του Κωτσόπουλου εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

Τέλος στη Λιβαδειά.

89′ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Εντυπωσιακή ενέργεια του Αγκιμπού Καμαρά, ο  χαφ σούταρε αλλά ο Τσιφτσής μπλόκαρε.

88′ Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο για τράβηγμα.

84′ Μεγάλη φάση για τους γηπεδούχους του Αστέρα, σουτ του Σίτο ύστερα από κόντρα πέρασε λίγα μέτρα δίπλα από το δοκάρι του Γιαννιώτη.

80′ Γκολ για τον ΠΑΣ! Ο Παμλίδης μέσα από την περιοχή με κεφαλιά ισοφάρισε εκ νέου για τον ΠΑΣ.

79′ Σκοράρει ο Ατρόμητος όμως από θέση οφσάιντ.

77′ Γκολ για τον Λεβαδειακό! Ο Βρακάς με απευθείας εκτέλεση κατάφερε να βάλει το γκολ δίνοντας και πάλι το προβάδισμα για τον Λεβαδειακό.

68′ Ο Ατρόμητος έκλεψε από το κόρνερ των γηπεδούχων, βγήκε στον αιφνιδιασμό, με την μπάλα να φτάνει στον Ρομπάιγ, ο οποίος προ κενής εστίας και με τον Τσιφτσή εξουδετερωμένο έστειλε την μπάλα άουτ!

67′ ΑΠΙΘΑΝΗ επέμβαση του Γιαννιώτη κρατά το 1-1!

68′ Νέο πολύ καλό σουτ του Βρακά η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αθανασίου.

66′ Σουτ του Τσάπρα η μπάλα άουτ.

65′ Σουτ του Βρακά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ για τον Λεβαδειακό.

63′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα, εκτός ο Ρούμπεν μέσα ο Άλβαρες.

64′ Ευκαιρία του ΠΑΣ με κεφαλιά του Ροσέρο η μπάλα κατέληξε άουτ.

62′ Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Έξω ο Λούα Λούα στην θέση του ο Βρακάς και ο Σκβάρκα στην θέση του Συμμελίδη.

60′ Αλλαγές για τον Ατρόμητο. Εκτός οι Τζοβάρας, Έρλινγκμαρκ και Φριντζόνσον, μέσα οι Αγκιμπού Καμαρά, Ρομπάιγ, Έντερ Γκονζάλεθ.

60′ Καλό σουτ για τον Λεβαδειακό μάζεψε και πάλι ο Αθανασίου.

59′ Σουτ του Δούμτσιου μάζεψε ο Αθανασίου.

Κίτρινη κάρτα στον Τσιφτσή για διαμαρτυρίες.

Κίτρινες κάρτες τώρα σε ανθρώπους των δύο πάγκων για διαμαρτυρίες κοντά στο βίντεο του VAR.

Μετράει τελικά το γκολ!

Οι διαιτητές εξετάζουν για το αν παίκτης του Ατρόμητου εμποδίζει τον Τσιφτσή, ή τον μπερδεύει, καθώς ήταν στην πορεία της μπάλας. Ο κ. Ζαμπάλας τελικά πηγαίνει να δει το VAR.

58′ Κεφαλιά του Λούα Λούα μάζεψε ο Αθανασίου.

57′ Αλλαγή για τον ΠΑΣ με τον Καραχάλιο να περνάει στην θέση του Ριένστρα.

55′ Νέα ευκαιρία του Λεβαδειακού με τον Γιαννιώτα να κάνει το σουτ και τον Αθανασίου να απομακρύνει σε κορνερ.

54′ Γκολ ισοφαρίζει ο Ατρόμητος! Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έμεινε «ζωντανή» στην περιοχή του Αστέρα, με τον Κούεν να πιάνει ένα δυνατό σουτ από πλάγια θέση με τον Τσιφτσή να μην αντιδρά και την μπάλα να πηγαίνει στα δίχτυα για το 1-1.

52′ Καλό σουτ του Γιαννιώτα από μακριά η μπάλα όμως κατέληξε άουτ.

50′ Ευκαιρία του Συμμελίδη η μπάλα κατέληξε άουτ.

48′ Μακρινό σουτ του Χάμοντ μάζεψε εύκολα ο Αθανασίου.

46′ Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

Ημίχρονο στα δύο ματς.

45+2′ Γκολ για τον Λεβαδειακό! Μετά από σουτ του Λούα Λούα καθώς η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι, ο Τσάπρας σε κενή εστία ισοφάρισε σε 2-2.

44′ Ευκαιρία του Λεβαδειακού με τον Συμμελίδη να πλασάρει αλλά ο Αθανασίου απέκρουσε με το πόδι.

43′ Γκολ ο Αστέρας! Ο Μπαρτόλο εκτέλεσε το κόρνερ, ο Ντε Μποκ έχασε τον Κωστέα και ο νεαρός φορ με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

42′ Κίτρινη κάρτα στον Σόρια.

40′ Μεγάλη στιγμή για τον Ατρόμητο. Νέα σέντρα του Κλωναρίδη από τα δεξιά, ο Τζοβάρας έκανε την προβολή, βρήκε λίγο την μπάλα, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να της δώσει πορεία προς την εστία.

38′ Γκολ για τον ΠΑΣ με τον Ροσέρο! Ο Ροσέρο κατάφερε μετά το δοκάρι του Κόντε σε κενή εστία να κάνει την ολική ανατροπή για τον ΠΑΣ.

34′ Γκολ για τον ΠΑΣ! Ο Πέδρο Κόντε επιστρέφει στην βασική ενδεκάδα του ΠΑΣ και με κεφαλιά κάνει το 1-1.

32′ Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με την προβολή του Τζαβίδα στο πρώτο δοκάρι έπειτα από γύρισμα του Κλωναρίδη να σταματά στην κάθετη δοκό του Αστέρα. Στη συνέχεια της φάσης, το σουτ του Φριντζόνσον έφυγε αρκετά μακριά.

28′ Γκολ για τον Λεβαδειακό! Ο Γιαννιώτας κατάφερε να ανοίξει το σκορ απέναντι στον ΠΑΣ καθώς βρέθηκε μόνος στην περιοχή και σε κενή εστία έκανε το 1-0.

26′ Νέα ευκαιρία του Λεβαδειακού με δοκάρι του Λούα Λούα.

25′ Σουτ του Γιαννιώτα μάζεψε ο Αθανασίου.

22′ Ευκαιρία του ΠΑΣ με τον Ροσέρο να προλαβαίνει την έξοδο του τερματοφύλακα αλλά δεν πρόλαβε να πλασάρει με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

18′ Σουτ του Τζαβίδα από πλεονεκτική θέση, περνάει άουτ.

15′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μέσα ο Δούμτσιος στην θέση του Νίκα.

15′ Κίτρινη κάρτα στον Έρλινγκμαρκ για κράτημα στον Ζουρλή.

8′ Ωραίο σουτ του Κουέν περνάει λίγα μέτρα άουτ.

7′ Ευκαιρία του Λεβαδειακού με το Νίκα να μην προλαβαίνει να κάνει το σουτ με τον Τσάπρα να τον προλαβαίνει.

Χωρίς κάποια φάση τα πρώτα λεπτά των παιχνιδιών.