Live: Αστέρας Τρίπολης – Λεβαδειακός 0-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

95′: Τελευταία στιγμή ο Τσιφτσής βγαίνει από την περιοχή του και απομακρύνει πριν ο Δούμτσιος βγει μόνος του σε κενή εστία.

90′: Σέντρα ο Μπαρτόλο, δεν πρόλαβε ο Ιγκλέσιας να πάρει την μπάλα με προβολή και πέρασε άουτ.

85′: Σέντρα ο Ιγκλέσιας, μπλόκαρε εύκολα ο Γκροφ.

83′: Ντεντάκης αντί Γιαννιώτα στο μεταξύ για τον Λεβαδειακό.

Δεν υπάρχει πέναλτι. Οφσάιντ.

Γίνεται έλεγχος στο VAR.

81′: Ο διαιτητής δείχνει αρχικά πέναλτι σε πέσιμο του Τιλίκα μετά από μαρκάρισμα του Γκροφ, οφσάιντ τελικά δίνεται από τον βοηθό.

78′: Ο Άλβαρες βρήκε τον Γιαννιώτα στο πρόσωπο άθελά του με τον ώμο του.

77′: Κόκκινη στον Γιώργο Χωριανόπουλο, βοηθό του Μάντζιου από τον διαιτητή για διαμαρτυρία.

76′: Κίτρινη ο Μπελμόντ.

73′: Ο Τιλίκα πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

61′: Σουτ στην κίνηση ο Σίτο, μπλόκαρε τελευταία στιγμή ο Γκροφ

56′: Βήχος, Δούμτσιος μέσα για τον Λεβαδειακό, έξω Παζ και Παναγιώτου.

Σίτο αντί Κρέσπι και Κωστέας αντί Μπαράλες για τον Αστέρα Τρίπολης.

47′: Γύρισμα του Γιαννιώτα, ο Γερεμέγεφ δεν μπορεί σχεδόν από τη μικρή περιοχή να σκοράρει αφού ο Πίτσου του βάζει την κόντρα.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τιλίκα αντί Γκαρντάφσκι για τον Αστέρα. Μπελμόντ αντί Χάμοντ για τον Λεβαδειακό.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

43′: Κίτρινη ο Παζ για φάουλ στον Μπαρτόλο.

36′: ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός. Ο Γερεμέγεφ κάνει εξαιρετική κίνηση, αδειάζει έναν αντίπαλο και γυρίζει στον Γιαννιώτα που από κοντά σκοράρει για το 1-0. Δόθηκε οφσάιντ, από το ριπλέι δεν φάνηκε κάτι τέτοιο. Περιμένουμε και το VAR με τις γραμμές.

30′: O Τσιφτσής βγάζει το πρώτο σουτ του Γερεμέγεφ όπως και αυτό του Παναγιώτου, αμφότερα από εξαιρετική θέση μέσα από την περιοχή και κρατάει ξανά το μηδέν για την ομάδα του.

28′: Κίτρινη ο Γκαρντάφσκι.

6′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ωραία ομαδική προσπάθεια και γύρισμα στον αμαρκάριστο Νίκα που πιάνει το πλασέ στην κίνηση, αλλά ο Τσιφτσής κάνει μεγάλη επέμβαση και κρατάει το μηδέν.

3′: Ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα σουτ ο Κρέσπι, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Γκροφ

Ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχεται τον Λεβαδειακό στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας,

Οι ενδεκάδες

Αστέρας Τρίπολης (Άκης Μάντζιος / 4-2-3-1): Τσιφτσής – Γκαρθία, Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρες – Μουνάφο, Ιγκλέσιας – Γκαρντάφσκι, Μπαρτόλο, Κρέσπι – Μπαράλες.

Λεβαδειακός (Γιάννης Πετράκης / 5-3-2): Γκροφ – Λιάγκας, Παζ, Βινίσιους, Τσάπρας, Παναγιώτου – Χάμοντ, Μεχία, Νίκας – Γερεμέγεφ, Γιαννιώτας.