Live: Λεβαδειακός – Άρης 1-2 (Τελικό)

Τέλος στην αναμέτρηση.

Τέσσερα θα είναι τα λεπτά του επιπρόσθετου χρόνου.

84′ Κίτρινη κάρτα στον Εμπακατά που σταμάτησε αντικανονικά τον Λούα Λούα.

82′ Αλλαγή για τον Άρη, ο Μαρμαρίδης αντικαθιστά τον Πάλμα.

81′ Στο έδαφος ο Πάλμα, αντιμετωπίζει ενοχλήσεις ο σκόρερ του Άρη.

78′ Αλλαγή και για τον Άρη, ο Ντουκουρέ αντικαθιστά τον Γκρέι.

78΄ Δύο αλλαγές για τον Λεβαδειακό, Τζημόπουλος και Πέτρε αντικαθιστούν τους Κωνσταντινίδη και Δούμτσιο.

Ένα τέταρτο ακόμη για το φινάλε του αγώνα.

73′ Δύο αλλαγές για τον Άρη, Εμπακατά αντί Οντουμπάτζο και Μαζικού αντί Πέερσμαν.

71′ Ευκαιρία για τον Άρη με τον Καμάτσο να σουτάρει όμως ο Μάρκοβιτς έπεσε και μπλόκαρε σταθερά τη μπάλα.

66′ Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Γιαννιώτας αντικαθιστά τον Βρακά.

65′ Καλή ευκαιρία για τον Άρη, ο Πάλμα εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά και ο Φαμπιάνο έπιασε αφύλακτος ωραία ψιλοκρεμαστή κεφαλιά με τη μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μάρκοβιτς.

63′ Γκολ για τον Άρη με τον Πάλμα! Ο Ονδούριος μεσοεπιθετικός εκτέλεσε εντυπωσιακά φάουλ από τα αριστερά και έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Μάρκοβιτς για το 1-2. Φέρει ευθύνη και ο Κροάτης πορτιέρε που είχε λανθασμένη τοποθέτηση.

60′ Ωραία προσπάθεια του Άρη από τα δεξιά, μπλόκαρε ο Μάρκοβιτς σταθερά.

57′ Σέντρα για τον Λεβαδειακό από τα δεξιά με τον Κωνσταντινίδη, μπλόκαρε εύκολα ο Μάρκοβιτς.

52′ Γκολ για τον Άρη! O Εκτέλεση έμμεσου για τους φιλοξενούμενους με τον Πάλμα να πατά τη μπάλα στον Ιτούρμπε και ο τελεταίος έστειλε τη μπάλα με δυνατό αριστερό σουτ στην αριστερή γωνία του Μάρκοβιτς για το 1-1.

49′ Κίτρινη κάρτα στον Φαμπιάνο για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Μπαχανάκ.

46′ Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Oι φιλοξενούμενοι προχώρησαν σε αλλαγή στο ημίχρονο με τον Ιτούρμπε να αντικαθιστά τον Ροντρίγκες.

Τέλος στο πρώτο μέρος.

40′ Γκολ για τον Λεβαδειακό! Ο Τσιριγώτης ανοίγει το σκορ για τους Βοιωτούς. Ωραία ασίστ του Βήχου που έκοψε την άμυνα του Άρη στη μέση και ο Τσιριγώτης πήρε τη μπάλα έφυγε πλάγια αριστερά και εκτέλεσε τον Σιαμπάνη για το 1-0.

29′ Καλή ευκαιρία για τον Άρη, κόρνερ από τα αριστερά και κεφαλιά του Μπράμπετς με την άμυνα των Βοιωτών να απομακρύνει.

24′ Στην επίθεση ο Λεβαδειακός με τον Σκβάρκα να μπαίνει στην περιοχή όμως ο Ματέο Γκαρσία τον σταμάτησε πριν εκτελέσει.

22′ Απειλητικός ξανά ο Άρης, από τα δεξιά αυτή τη φορά, ο Ροντρίγκες έκανε ωραία μπαλιά στην περιοχή όμως Γκρέι και Καμάτσο δεν κατάφεραν να βρουν τη μπάλα.

15′ Σέντρα σουτ από τον Πάλμα, μπλοκάρει σταθερά ο Μάρκοβιτς.

12′ Πρώτη σημαντική ευκαιρία στο παιχνίδι, ωραίος συνδυασμός του Άρη από τα αριστερά με τον Καμάτσο να γυρνάει στον αφύλακτο Γκρέι που εκτέλεσε με τη μία όμως ο Μάρκοβιτς εκτινάχθηκε στη δεξιά του γωνία και απέκρουσε σε κόρνερ.

1′ Ξεκίνησε η αναμέτρηση.

Σέντρα σε περίπου 15 λεπτά.

Σημειώνεται πως στην υπάρχουσα φάση δεν υπάρχει VAR ενώ δεν ισχύει και ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ.

Σε αυτόν του Άρη: Κουέστα, Σγούρος, Παναγίδης, Τανούλης, Μαρμαρίδης, Εμπακατά, Ντουκουρέ, Ιτούρμπε, Μαζικού.

Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό: Στογιάνοβιτς, Τζιμόπουλος, Βέρρης, Παναγιώτου, Τσάρας, Μουτίνιο, Πέτρε, Γιαννιώτας, Λούα Λούα.

Άρης (Πάρντιου): Σιαμπάνης, Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Πέερσμαν, Νταμπό, Γκαρθία, Ροντρίγκες, Καμάτσο, Πάλμα, Γκρέι.

Λεβαδειακός (Βέλιτς): Μάρκοβιτς, Τσάπρας, Κωνσταντινίδης, Μπαχανάκ, Βήχος, Νίκας, Μεχία, Σκβάρκα, Βρακάς, Τσιριγώτης, Δούμτσιος.

Ας δούμε τις ενδεκάδες.

Με αυτό το ματς κλείνει και η αυλαία του τριημέρου με τους επαναληπτικούς να είναι προγραμματισμένοι για τις 10 με 12 Γενάρη του 2023.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι του Λεβαδειακού με τον Άρη για τον πρώτο αγώνα της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας που ξεκινάει στις 16:00.