Live: ΟΦΗ – Λεβαδειακός 2-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

Επτά λεπτά είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.

87′: Αλλαγή για τον ΟΦΗ: Στάικος στη θέση του Ντουρμισάι.

Ο Ντουρμισάι ξέσπασε σε κλάματα μετά την επίτευξη του γκολ.

82′: ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ. Ο Νέιρα συνεργάστηκε άψογα με τον Μπιφούμα, κι εκείνος «έσπασε» στον Ντουρμισάι, με τον επιθετικο του ΟΦΗ να πλασάρει σε κενή εστία για την ανατροπή των Κρητικών.

80′: Κίτρινη στον Διαμαντή για φάουλ στον Σκβάρκα

79′: Αλλαγή για τον Λεβαδειακό: Πέτρε αντί Δούμτσιου

74′: ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ. Ωραία σέντρα του Τοράρισον, ο Νέιρα ήταν στο σωστό σημείο και ισοφάρισε σε 1-1.

Για τον ΌΦΗ πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο στο 73′ οι Νέιρα, Ντιουσέ, Μπιφουμά αντί των Ντίκο, Μπαλογιάννη, Μεγιάδο.

70′: Κάρτα και για τον Ντίκο

70′: Κίτρινη κάρτα στον Περεά για φάουλ στον Σκβάρκα

64′ Σουτ του Τζου, μπλοκάρει ο Μάρκοβιτς

62′ Αλλαγή για τον ΟΦΗ, στη θέση του Μπουζούκη, ο Τζου

56′ Κίτρινη κάρτα στον Βούρο

Νέες διαμαρτυρίες από τον ΟΦΗ για χέρι του Μπαχανάκ

Από τον Λεβαδειακό διαμαρτύρονται για φάουλ του Ντουρμισάι στην αρχή της φάσης

Στο έδαφος είναι ο Τσάπρας που δέχεται ιατρική βοήθεια

Ελέγχεται η φάση και από τον VAR

51′ Από τον πάγκο του ΟΦΗ διαμαρτύρονται για πέναλτι, σε μαρκάρισμα του Τσάπρα στον Μπαλογιάννη

48′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με το σουτ του Γιαννιώτα και τον Βούρο να διώχνει τελευταία στιγμή την μπάλα πριν καταλήξει στα δίχτυα

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

40′ Βαθιά μπαλιά για τον Σκβάρκα, προλαβαίνει και μαζεύει ο Μανδάς

24′ Κίτρινη κάρτα στον βοηθό του Νταμπράουσκας

22′ Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο για φάουλ στον Σκβάρκα

20′ Κίτρινη κάρτα στον Βρακά

Εκτέλεσε το φάουλ ο Λάρσον, απομάκρυνε με τις γροθιές ο Μάρκοβιτς

14′ Φάουλ για τον ΟΦΗ

12′ Κεφαλιά του Μπουζούκη, η μπάλα άουτ

2′ Γκοολ για τον Λεβαδειακό! Εκτέλεσε κόρνερ ο Βρακάς, ο Ντουρμισάι πήρε την κεφαλιά, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και πέρασε τη γραμμή (όπως υπέδειξε ο βοηθός) κι έτσι με το αυτογκόλ του Ντουρμισάι ανοίγει νωρίς το σκορ στο Ηράκλειο

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

VAR: Ευστάθιος Γκορτσίλας, AVAR: Κωνσταντίνος Νικολαΐδης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Άγγελος Αγγελάκης (Μακεδονίας),

ΒΟΗΘΟΙ: Τρύφωνας Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Νικόλαος Σάββας (Σερρών), ΤΕΤΑΡΤΟΣ: Χρήστος Βεργέτης (Αρκαδίας)

Στον πάγκο για τον Λεβαδειακό οι: Στογιάνοβιτς, Πετρέ, Ντεντάκης, Σάκο, Τσιριγώτης, Μεχία

Στον πάγκο για τον ΟΦΗ: Στίβενς, Μαρινάκης, Νέιρα, Πασαλίδης, Τζου, Μπιφουμα, Στάικος, Θεοδοσουλάκης, Ντιουσέ

Λεβαδειακός: Μάρκοβιτς, Μπαχανάκ, Χάμοντ, Βινίσιους, Βήχος, Σκβάρκα, Βρακάς, Δούμτσιος, Νίκας, Γιαννιώτας, Τσαπράς

ΟΦΗ: Μανδάς, Λάρσον, Μπαλογιάννης, Βούρος, Διαμαντής, Περέα, Μεγιάδο, Μπουζούκης, Θοράρινσον, Ντουρμισάι, Ντίκο

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη του αγώνα.

Καλησπέρα! Ο ΟΦΗ αντιμετωπίζει τον Λεβαδειακό στο φινάλε του πρώτου γύρου της Super League 1.