Live: Παναιτωλικός – Λεβαδειακός 0-0 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

Κίτρινη κάρτα στον Μάρκοβιτς για καθυστέρηση.

94′:Διπλή αλλαγή για τον Λεβαδειακό, Τζημόπουλος και Τσιριγώτης αντί των Πέτρε και Σκβάρκα.

90′: Ο Μόρσεϊ μπήκε στην περιοχή του Λεβαδειακού, αλλά κόπηκε πριν προλάβει να κάνει τελική προσπάθεια.

86′: Κίτρινη κάρτα στον Ξενιτίδη.

81′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Μόρσεϊ να σεντράρει συρτά από τα δεξιά και τον Κορνέλιους να κάνει την κοντινή προβολή, αλλά να στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.

80′: Αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Γιαννιώτας στη θέση του Λούα Λούα.

Στο έδαφος ο Λούα Λούα τώρα, δεν μπορεί να συνεχίσει.

76′: Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με Φλόρες και Ξενιτίδη να αντικαθιστούν Ντουάρτε και Κολοβό.

Πεσμένος στο χορτάρι ο Ντουάρτε. Συγκρούστηκε με τον Πέτρε και δείχνει να πονάει, διακοπή στο ματς.

72′: Τεράστια ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, μετά από αντεπίθεση ο Καρέλης βγήκε τετ-α-τετ με τον Μάρκοβιτς, με τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού να βγαίνει νικητή με εξαιρετική επέμβαση.

70′: Μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Νίκα, αλλά το σουτ του απομακρύνθηκε από τον Χουχούμη.

66′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Μόρσεϊ να παίρνει τη θέση του Νταγκό, ο οποίος δείχνει να πονάει.

64′: Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, με τον Ντουάρτε να παίρνει τη θέση του Μλάντεν.

63′: Ο Τσάπρας σέντραρε από τα δεξιά, με τον Ανέστη να μπλοκάρει προ του Σκβάρκα.

58′: Μακρινό πλασέ του Νταγκό, κόντραρε στον Βινίσιους.

53′: Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Καρέλη να χάνει το κοντρόλ εντός περιοχής αλλά να κάνει τη σέντρα για τον Μπακάκη, ο οποίος έπιασε την κεφαλιά από πλεονεκτική θέση, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο στο Αγρίνιο.

Κακό παιχνίδι στο Αγρίνιο.

36′: Μακρινό σουτ του Μπακάκη, πολύ άστοχο.

31′: Ο Κολοβός πήρε την μπάλα με πλάτη στην εστία, αλλά την έχασε από Μπαχανάκ και Νίκα πριν προλάβει να εκτελέσει.

28′: Κίτρινη κάρτα στον Νίκα.

23′: Ο Κολοβός βρέθηκε μόνος στο ύψος του πέναλτι μετά από παράλληλη του Νταγκό, ο Χάμοντ του έβαλε την κόντρα

18′: Πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα, για τον Σενγκέλια

Αναγνωριστικά τα πρώτα δέκα λεπτά του ματς.

Ο Παναιτωλικός υποδέχεται τον Λεβαδειακό στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι ενδεκάδες

Ο Γιάννης Αναστασίου θα ξεκινήσει με τον Ανέστη κάτω από τα γκολπόστ, τους Μπακάκη, Λάρσον, Κορνέλιους, Χουχούμη στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά, τους Μλάντεν, Μάρτενσον, Κολοβό στον άξονα, τους Νταγκό, Σενγκέλια στα άκρα και τον Καρέλη στην κορυφή της επίθεσης.

Ο Γιάσμινκο Βέλιτς θα έχει τον Μάρκοβιτς στο τέρμα, τους Τσάπρα, Βινίσιους, Λιάγκα, Μπαχανάκ στην άμυνα από δεξιά προς τα αριστερά, τους Χάμοντ, Νίκα στον άξονα, τους Λούα Λούα, Βρακά στα άκρα και τον Σκβάρκα πίσω από τον φορ Πετρέ.