Live: Λεβαδειακός – ΑΕΚ 0-2 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

91′: Ο Γαλανόπουλος παίρνει τη θέση του Λιβάι Γκαρσία

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

85′: Ο Γιαννιώτας παίρνει τη θέση του Λούα Λούα.

79′: Ο Μάνταλος παίρνει τη θέση του Ελίασον

77′: Κίτρινη στον Βινίσιους.

72′: Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό με τον Μουτίνιο να βγαίνει απέναντι από τον Αθανασιάδη και να στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ

72′: Ο Γιόνσον παίρνει τη θέση του Πινέδα

70′: ΓΚΟΛ η ΑΕΚ. Πέναλτι και ο Λιβάι Γκαρσία ευστοχεί ιαι κάνει το 2-0 για την Ένωση.

Πάει να δει το VAR ο Βεργέτης

66′: Πέναλτι για την ΑΕΚ σε ανατροπή του Γκατσίνοβιτς.

65′: Ο Λούα Λούα κάνει το σουτ με τον Αθανασιάδη να μπλοκάρει

54′: Σουτ στην κίνηση από τον Αραούχο με τη μπάλα να φεύγει άουτ

50′: ΓΚΟΛ η ΑΕΚ. Μετά από κλέψιμο του Πινέδα στο κέντρο, η ΑΕΚ αναπτύχθηκε υποδειγματικά από δεξιά, ο Ελίασον σέντραρε με ακρίβεια στη μικρή περιοχή και ο επερχόμενος Γκαρσία με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

49′: Ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Σιμάνσκι να γυρίζει για τον Λιβάι Γκαρσία που έκανε το σουτ με τους αμυντικούς του Λεβαδειακού να κοντράρουν και την μπάλα να βγαίνει κόρνερ

48′: Ο Παναγιώτου βρήκε χώρο και δοκίμασε το αριστερό του έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε διαγώνια άουτ χωρίς ν’ ανησυχήσει ο Αθανασιάδης.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Η ΑΕΚ είχε την πρωτοβουλία, δημιούργησε ευκαιρίες, αλλά ο Λεβαδειακός, στο μεγαλύτερο μέρος, κράτησε με σχετική άνεση το μηδέν στην άμυνα.

Τέλος ημιχρόνου.

43′: Κίτρινη ο Νίκας.

42′: Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Πινέδα να κάνει το σουτ έξω από την περιοχή στέλνοντας τη μπάλα λίγο άουτ.

25′: Αδύναμο σουτ του Γκατσίνοβιτς με τον Μάρκοβιτς να μπλοκάρει με άνεση.

20′: Πρώτη μεγάλη φάση στο ματς με τον Αραούχο να κάνει την ντρίπλα και το σουτ έξω από την περιοχή στέλνοντας τη μπάλα λίγο άουτ.

16′: Κίτρινη στον Χάμοντ.

13′: Ο Γκατσίνοβιτς μπήκε ωραία στην περιοχή αλλά το σουτ που έκανε κόντραρε στα σώματα των παικτών του Λεβαδειακού

Άρχισε ο αγώνας.

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

Διαιτητής είναι ο Βεργέτης, με βοηθούς τους Πετρόπουλο, Σάββα, ενώ τέταρτος ο Παπαδόπουλος. Στο VAR βρίσκονται οι Ζαμπάλας, Κόλλιας.

Ο Λεβαδειακός υποδέχεται την ΑΕΚ στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Οι συνθέσεις

Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς): Μάρκοβιτς, Τσάπρας, Βινίσιους, Λιάγκας, Παναγιώτου, Μεχία, Νίκας, Χάμοντ, Μουτίνιο, Τορό, Λούα Λούα.

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Αθανασιάδης – Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Σιντιμπέ – Σιμάνσκι, Ελιάσον, Γκατσίνοβιτς, Πινέδα – Γκαρσία, Αραούχο.