ΒΙΝΤΕΟ: Προηγήθηκε η ΑΕΛ, αλλά ο Λεβαδειακός βρήκε απάντηση και κάνει ανατροπή

Το σκορ στο 7′ της αναμέτρησής της με τον Λεβαδειακό για το Κύπελλο άνοιξε η ΑΕΛ, όταν ο Πεντρόσο βρήκε χώρο και με ωραίο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Το γκολ της ΑΕΛ ήταν… ξυπνητήρι για τον Λεβαδειακό, ο οποίος έψαξε να βρει το γκολ της ισοφάρισης και το κατάφερε με τον Γιώργο Νίκα.

Συγκεκριμένα, ο Έλληνας μέσος πήδηξε πιο ψηλά από όλους έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και με καρφωτή κεφαλιά ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους στο 25ο λεπτό.

Το γκολ της ΑΕΛ ήταν… ξυπνητήρι για τον Λεβαδειακό, ο οποίος έψαξε να βρει το γκολ της ισοφάρισης και το κατάφερε με τον Γιώργο Νίκα. Συγκεκριμένα, ο Έλληνας μέσος πήδηξε πιο ψηλά από όλους έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και με καρφωτή κεφαλιά ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους στο 25ο λεπτό.

Οι Βοιωτοί στο 44′ ανέτρεψαν τελείως το σκηνικό του ματς, καθώς ο Σκβάρκα μετά από μπαλιά Μουτίνιο με στοπάρισμα με το στήθος έκανε το 1-2.