Live: Λεβαδειακός – ΠΑΟΚ 1-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Λεβαδειακό με τον Μουτίνιο να κάνει το σουτ, τον Κοτάρσκι να διώχνει και τον Μπαχανάκ μόνος του να αστοχεί από την μικρή περιοχή.

Κόκκινη στον Ζίβκποβιτς και η παράβαση ήταν εκτός περιοχής και έτσι δεν υπάρχει πέναλτι.

Θα υπάρξει έλεγχος για τη φάση του πέναλτι του Λεβαδειακού.

Πέναλτι για τον Λεβαδειακό. Ο Μουτίνιο έφυγε στην κόντρα, ο Ζίβκοβιτς τον ανέτρεψε

94′: Ο Τζημόπουλος παίρνει τη θέση του Νίκα

93′: ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός.  Ο Μπελμόντ με φοβερό σουτ έκανε το 1-1 για τους γηπεδούχους.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

Κάρτες σε συνεργάτες των Βέλιτς και Λουτσέσκου

89′: Ο Νίκας έκανε την κεφαλιά στο κόρνερ του Μουτίνιο με τη μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ

84′: Ο Σβαμπ παίρνει τη θέση του Καντουρί και αρχηγός του ΠΑΟΚ είναι πλέον ο Ίνγκασον.

83′: Κακή εκτέλεση φάουλ του Μουτίνιο με τη μπάλα να φεύγει ψηλά άουτ

73′: ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ έκανε την εξαιρετική κάθετη στον Νάρεϊ που έμεινε όρθιος και σκόραρε δίνοντας το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ.

72′: Ο Κωνσταντέλλιας παίρνει τη θέση του Βιεϊρίνια που είχε μπει πριν λίγο στον αγωνιστικό χώρο

69′: Ο Μπελμόντε παίρνει τη θέση του Τορό

62′: Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Μπαχανάκ να διώχνει πάνω στην γραμμή την κεφαλιά του Λύρατζη και στην συνέχεια ο Ίνγκασον να μην σκοράρει με νέα κεφαλιά

61′:  Ο Ολιβέιρα παίρνει τη θέση του Γκορντεζιάνι, ο Βιεϊρίνια του Τσαούση και ο Μπίσεσβαρ του Ντάντας

56′: Ο Μπαχανάκ παίρνει τη θέση του Σκβάρκα ακι ο Τσιριγώτης του Δούμτσιου.

48′: Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Κούρτιτς μετά την σέντρα του Λύρατζη να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι του Μάρκοβιτς.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Τέλος του ημιχρόνου.

44′: Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Γκορντεζιάνι με ψαλιδάκι να πάει να βάλει το γκολ της αγωνιστικής και ο Μάρκοβιτς έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ

39′: Κίτρινη στον Δούμτσο για θέατρο.

33′: Ωραία νο ΠΑΟΚ στη κόντρα με τον Νάρεϊ να κάνει την σέντρα και να μην προλαβαίνει ο Καντουρί και στην συνέχεια ο Κούρτιτς με σουτ να στέλνει τη μπάλα άουτ

28′: Ο Νάρεϊ δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή με τον Μάρκοβιτς να μπλοκάρει

Ο αγώνας στην Λιβαδειά είναι κακός στο ξεκίνημά του, χωρίς κάποια φάση μπροστά και στις δύο εστίες.

Ο ΠΑΟΚ πιέζει από το ξεκίνημα χωρίς όμως να έχει φτάσει με αξιώσεις στην εστία του Μάρκοβιτς.

1′: Πρώτο σουτ στο ματς με τον Μουτίνιο να το κάνει και τον Κοτάρσκι να μπλοκάρει με άνεση.

Διαιτητής: Μανούχος (Αργολίδας) Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας), Κούλα (Ξάνθης) VAR: Παπαπέτρου (Αθηνών) AVAR: Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας) 4ος: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής).

Οι συνθέσεις του αγώνα

Λεβαδειακός (Γιάσμινκο Βέλιτς): Μάρκοβιτς, Μεχία, Βινίσιους, Μουτίνιο, Σκβάρκα, Δούμτσος, Λιάγκας, Τόρο, Νίκας, Παναγιώτου, Τσάπρας.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Λύρατζης, Ίνγκασον, Κάργας, Τσαούσης, Ντάντας, Κούρτιτς, Νάρεϊ, Ζίβκοβιτς, Ελ Καντουρί, Γκορντεζιάνι.

Ο Λεβαδειακός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.