«Κόλλησε» η Κοπεγχάγη πριν από τον ΠΑΟΚ

«Γκέλα» είχε η  Κοπεγχάγη πριν από την αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Europa Conference League. Η αντίπαλος του «Δικεφάλου του Βορρά» δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το «στραβοπάτημα» της Μίντιλαντ που έμεινε στο 2-2 με τη Νόρντζελαντ και έχασε την ευκαιρία να μειώσει στον βαθμό τη διαφορά από την κορυφή.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 33ο λεπτό με τον Σίμονσεν, ωστόσο η Κοπεγχάγη πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης με τον Μπίελ στο 65ο λεπτό. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν μια ανάσα πριν τη νίκη, ωστόσο ο Μπόιλεσεν αστόχησε από την άσπρη βούλα στο 88ο λεπτό και έχασε την ευκαιρία να δώσει το «τρίποντο» στην Κοπεγχάγη που «γκέλαρε» πριν από το παιχνίδι με την ομάδα του Ρασβάν Λουτσέσκου.

Η ενδεκάδα της Κοπεγχάγης (4-2-3-1): Γκραμπάρα, Ντάικς, Γκάμπριελσεν, Μπόιλεσεν, Άνκερσεν, Λεράγκερ, Γιόχανσον, Χόιλουντ (58′ Σινγκ), Μπίελ, Μπέβινγκ (79′ Γιέλερτ), Βιντ.