ΒΙΝΤΕΟ – Handball Premier: Συνεχίζει με το απόλυτο ο Ολυμπιακός

Το 4/4 ήρθε για τον Ολυμπιακό πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό σκορ (22-29) στην έδρα του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής στη Handball Premier.

Κι αυτό, γιατί οι γηπεδούχοι έπαιξαν σε γρήγορο ρυθμό και μέχρι το 55’ δεν άφηναν τον Ολυμπιακό να ξεφύγει στο σκορ.

Οι ερυθρόλευκοι από τα πρώτα λεπτά του ματς κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά ασφαλείας (2-5), η οποία όσο περνούσε η ώρα αυξανόταν συνεχώς (6-9), για να φτάσει στο +5 στο ημίχρονο (10-15).

Καραμπουρνιώτης, Οστρούτσκο και Κανδήλας έδειχναν να «καθαρίζουν» το ματς στο δεύτερο ημίχρονο (12-19), όμως οι γηπεδούχοι με μπροστάρη τον τερματοφύλακα Μπραουδάκη μείωσαν στα 4 τέρματα (21-25) ένα δεκάλεπτο πριν το τέλος.

Παρ’ όλα αυτά, Παπαβασίλης και Πασσιάς διαμόρφωσαν το τελικό 22-29.

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-5, 4-8, 6-9, 7-12, 10- 15 (ημίχρ.), 12-20, 15-21, 18-23, 21-25, 21-26, 22-29.

Ολυμπιακός (Γιώργος Καρασαββίδης): Κοτανίδης, Κουκουλάς, Καραμπουρνιώτης 2, Παπαβασίλης 3, Μπούντιτς 2, Τερλέτσκι, Παπαδημητρίου, Κανδύλας 2, Μπάγιος 2, Παπαδόπουλος 4, Δομπρής 2, Αραπακόπουλος, Πασσίας 5, Μοντόρο 4, Μιχαηλίδης, Οστρούτσκο 3.

Ιωνικός Ν.Φ. (Αρβανίτης): Σ. Αϊβαλιώτης 5, Παπαδόπουλος, Μπραουδάκης, Συγγάρης, Κιαρτζίδης, Βασιλείου, Χαντέλης 4, Μάινας, Καραμασιώτης 5, Σιάτρας, Μαντζόπουλος 1, Λιόλιος 4, Π. Αϊβαλιώτης, Χάλαρης, Μπαλάσκας 1, Λόλας 2.