LIVE: Βέλγιο – Γαλλία 2-3 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

96′ Ο Βερετού στην θέση του Μπενζεμά.

92′ Ο Ντιμπουά στην θέση του Παβάρ.

92′ Ο Μπατσουαγί στην θέση του Καστάνιε.

91′ Γκοολ για την Γαλλία! Ομαδική προσπάθεια για τους «τρικολόρ» και ο Τεό Ερναντέζ με τρομερό σουτ «γράφει» το 2-3

90′ Δοκάρι για την Γαλλία! Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Πογκμπά και η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι.

87΄Γκοολ για το Βέλγιο! Ο Λουκάκου σκοράρει, αλλά το γκολ ακυρώνεται από το VAR

86′ Καλή στιγμή για την Γαλλία. Ο Eμπαπέ βρήκε χώρο μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ έφυγε

77΄ Μεγάλη ευκαιρία η Γαλλία! Ο Τσουαμενί σούταρε από πολύ πλεονεκτική θέση, αλλά ο Κουρτουά ήταν σε ετοιμότητα

75′ Ο Τσουαμενί στην θέση του Ραμπιό για την Γαλλία.

74′ Ο Τροσάρ στην θέση του Αζάρ για το Βέλγιο.

73′ Σουτ ο Ντε Μπρούιν μεγάλη απόκρουση ο Γιορίς

70′ Αλλαγή για το Βέλγιο. Ο Βανάκεν στην θέση του Τίλεμανς.

69′ Γκοοολ για την Γαλλία! Ο Εμπαπέ ισοφαρίζει σε 2-2 για τους «τρικολόρ»!

67′ Κίτρινη κάρτα στον Βερτόγκεν

67΄Πέναλτι για την Γαλλία! Ο διαιτητής έδωσε πέναλτι για τη Γαλλία σε μαρκάρισμα του Τιλεμάνς στον Γκριεζμάν

62′  Γκοολ για την Γαλλία! Ο Μπενζεμά πήρε την μπάλα στην περιοχή με πλάτη στο τέρμα, απέφυγε υπέροχα τον Βίτσελ και με πολύ ωραίο τελείωμα «νίκησε» τον Κουρτουά για το 2-1

58΄ Mεγάλη ευκαιρία η Γαλλία! Ο Eμπαπέ έκανε το γύρισμα, ο Γκριεζμάν δεν βρήκε τη μπάλα όπως ήθελε και η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ

54′ Έχει ανεβάσει τις γραμμές της η Γαλλία και πιέζει.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

45′  Σουτ ο Εμπαπέ από πλάγια θέση, έφυγε άουτ

45′  Σουτ ο Αζάρ, μπλόκαρε ο Γιορίς

41′ Γκοολ το Βέλγιο! Ο Λουκάκου πήρε την μπάλα στη γωνία της μεγάλης περιοχής και στη συνέχεια με μια βολίδα «νίκησε» τον Γιορίς, με την μπάλα να περνάει πραγματικά από το μάτι της βελόνας.

Εξετάζεται και από το VAR η φάση

37′ Γκοολ για το Βέλγιο! Ο Καράσκο πάτησε περιοχή από τα πλάγια, έκανε μία ντρίπλα και σούταρε, με τη μπάλα να πηγαίνει στην κλειστή γωνία του Γιορίς για το 1-0

23′  Εμπαπέ σουτ στην κίνηση, εύκολα ο Κουρτουά

13′  Σουτ ο Τιλεμάνς από μακριά, έφυγε άουτ

8′  Καλή ευκαιρία η Γαλλία! Ο Εμπαπέ έκανε σέντρα, ο Παβάρ προσπάθησε να σκοράρει με τακουνάκι, μπλόκαρε ο Κουρτουά

4′ Ευκαιρία για το Βέλγιο! Ο Λουκάκου έφυγε εξαιρετικά στα πλάγια, έκανε το γύρισμα, η μπάλα κόντραρε, έφτασε στον Ντε Μπρούιν, όμως ο άσος της Σίτι δεν κατάφερε να σκοράρει, με τον Γιορίς να πραγματοποιεί μία απίθανη απόκρουση

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Γαλλία: Γιορίς, Κουντέ, Βαράν, Λούκα Ερναντέζ, Παβάρ, Πογκμπά, Ραμπιό, Τεό Ερναντέζ, Μπενζεμά, Γκριεζμάν, Εμπαπέ

Βέλγιο: Κουρτουά, Αλντερβέιρελντ, Ντεναγέρ, Βερτόγκεν, Καστάνιε, Βιτσέλ, Τίλεμανς, Καράσκο, Ντε Μπρούιν, Λουκάκου, Εντέν Αζάρ