LIVE: Ιταλία – Ισπανία 1-2 (Τελικό)

Τέλος του αγώνα.

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

89′: Κίτρινη κάρτα στον Ογιαρθάμπαλ.

84′: Ρομπέρτο αντί Γκάβι.

83′: ΓΚΟΛ η Ιταλία. Έκλεψε ο Κιέζα, ξεχύθηκε μπροστά και έδωσε πάσα-μισό γκολ στον Πελεγκρίνι.

81′: Κίτρινη κάρτα στον Λοκατέλι.

76′: Πρόλαβε τον Χιλ ο Ντοναρούμα.

75′: Μερίνο αντί Κόκε, Χιλ αντί Σαράμπια.

71′: Καλάμπρια αντί Μπαρέλα.

71′: Κίτρινη κάρτα στον Πίνο.

64′: Πελεγκρίνι αντί Ζορζίνιο.

61′: Δοκάρι σε τετ α τετ του Κιέζα, αλλά υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ.

58′: Κεν αντί Ινσίνιε, Λοκατέλι αντί Βεράτι.

49′: Πίνο αντί Τόρες.

46′: Κιελίνι αντί Μπερναρντέσκι.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

45′: ΓΚΟΛ, 2-0 Η ΙΣΠΑΝΙΑ! Στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους, ο Τορες σκοράρει με κεφαλιά.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

42′: Με δέκα η Ιταλία, αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα για αγκωνιά ο Μπονούτσι.

35′: Τετ α τετ του Ινσίνιε, άουτ η μπάλα.

31′: Κίτρινη κάρτα στον Μπονούτσι για διαμαρτυρία.

Απίθανη γκάφα του Ντοναρούμα στο μακρινό σουτ του Μάρκος Αλόνσο, έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του, εκείνη πήγε στο δοκάρι και ο Μπονούτσι έσωσε!!!!

17′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την Ισπανία! Ο Ογιαρθάμπαλ έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Μπαστόνι έχασε τον Φεράν Τόρες, ο οποίος πλάσαρε με τη μία!

Συμπληρώσαμε 10 λεπτά στο ματς. Μοιρασμένο το ματς με ένα σουτ σαν ευκαιρία, αυτό του Κιέζα

5′ Πρώτη φάση στο ματς, ο Σιμόν αποκρούει το σουτ του Κιέζα εκτός περιοχής!