ΒΙΝΤΕΟ – Europa Conference League: Δεύτερη σερί νίκη και κορυφή για την Κοπεγχάγη

Η Λίνκολν έβαλε δύσκολα στη Κοπεγχάγη για ένα ημίχρονο, όμως οι Δανοί, πάτησαν το… γκάζι στο δεύτερο και έφτασαν σε μία άνετη νίκη με σκορ 3-1, πετυχαίνοντας το «δύο στα δύο» στον όμιλο του ΠΑΟΚ.

H ομάδα του Γες Θόρουπ προηγήθηκε μόλις στο 3′ της αναμέτρησης με το γκολ του Ντικς, ωστόσο το τέρμα αυτό δεν ήταν αρκετό για να τελειώσει την υπόθεση-τρίποντο από νωρίς.

Κι αυτό διότι η ομάδα από το Γιβραλτάρ αντέδρασε και έφτασε στην ισοφάριση με το γκολ του Ρόσα στο 33′.

Παρόλα αυτά η Κοπεγχάγη βρήκε τον τρόπο να πάει στα αποδυτήρια μπρόστα στο σκορ με τον Βιντ να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Το γκολ αυτό απλοποίησε την κατάσταση με τους Δανούς να πετυχαίνουν και τρίτο τέρμα με τον Στάγκε στο 52′. Το 3-1 διατηρήθηκε μέχρι το φινάλε και η Κοπεγχάγη έφτασε τους έξι βαθμούς αφήνοντας τη Λίνκολν χωρίς πόντο στον όμιλο.