LIVE: Άρης – Αστάνα 2-1 (Παράταση, 2-0 κ.δ.)

Τέλος του αγώνα

ΓΚΟΛ Η ΑΣΤΑΝΑ, ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 2-1 ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΜΠΙΤΡΙ! ΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ.

113′: Τεράστια διπλή επέμβαση του Ζαρούτσκι μετά από κόρνερ.

Άρχισε το δεύτερο μέρος της παράτασης.

Τέλος στο πρώτο μέρος, πάντα στο 2-0.

102′: Μπρούνο αντί Μάνου.

101′: Ο Μάνος βρίσκεται τετ α τετ αλλά βλέπει τον Ζαρούτσκι να τον σταματά.

100′: Τεράστια επέμβαση του Ντένις σε κεφαλιά Μπίτρι, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα του Άρη.

94′: Ψηλά άουτ το σουτ του Μπίτρι.

Σέντρα στην παράταση. Άλλαξε τερματοφύλακα η Αστάνα, Ζαρούτσκι αντί Νεπογκόντοφ.

Τέλος του αγώνα. Το ματς πάει στην παράταση και ο Άρης συνεχίζει με δέκα.

97′: Ζήτησε πέναλτι ο Μπερτόλιο αλλά δέχτηκε κίτρινη για θέατρο.

Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις.

86′: Κόκκινη κάρτα για τον Γκαρσία

83′: Τζέγκο αντί Ματίγια.

79′: Αϊμπέτοφ αντί Μπαρσεγκιάν.

78′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ο Άρης με τον Σάσα και 2-0.

72′: Τεράστια ευκαιρία για την Αστάνα, απέκρουσε ο Ντένις το σουτ του Γιουτζένιο σε τετ α τετ.

65′: Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Έβγαλε ο Νεπογκόντοφ την κεφαλιά του Μπερτόλιο, δεν μπόρεσε ούτε ο Σάσα, που όμως ήταν οφσάιντ.

64′: Γκούρμαν αντί Κουάτ.

58′: Ζήτησαν πέναλτι οι του Άρη σε εκτέλεση φάουλ που βρήκε στο τείχος, δεν έδωσε κάτι ο Φάμπρι.

53′: Άουτ το σουτ του Μαντσίνι.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Μία αλλαγή. Καντέτε αντί Μπετσιράι.

Τέλος ημιχρόνου.

Τρία λεπτά καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο.

36′: ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Άρης. Ο Μάνος από κοντά ανοίγει το σκορ.

35′: Επικίνδυνη μπαλιά από τα δεξιά, δεν πρόλαβε ο Μάνος.

32′: Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι για φάουλ.

31′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, έβγαλε ο Νεπογκόντοφ το σουτ του Μάνου.

22′: Κίτρινη κάρτα στον Σούντγκρεν για φάουλ.

13′: Κεφαλιά Μπεναλουάν, ψηλά άουτ η μπάλα.

8′: Ανώτερος ο Άρης σε αυτά τα πρώτα λεπτά, ψάχνει το γκολ.

4′: Συρτό σουτ Σάσα, σε κόρνερ ο Νεπογκόντοφ.

Άρχισε ο αγώνας.

Ο Άρης φιλοξενεί την Αστάνα στη ρεβάνς της ήττας με 2-0 στο Καζακστάν, για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa Conference League.

Οι συνθέσεις

Άρης (Ά. Μάντζιος): Ντένις, Σούντγκρεν, Φαμπιάνο, Μπεναλουάν, Σάκιτς, Σάσα, Ματίγια, Μαντσίνι, Μπερτόλιο, Γκάμα, Μάνος.

Αστάνα (Α. Τιχόνοφ): Νεπογκόντοφ, Ρουκάβινα, Μπίτρι, Τομάσεβιτς, Μπαΐσεμπέκοφ, Εμπόνγκ, Κουάτ, Τσουπέρκα, Μπετσιράι, Γιουτζένιο, Μπαρσεγκιάν.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Ιταλός Μίκαελ Φάμπρι, βοηθοί του οι Τζόρτζιο Περέτι-Νταβίντε Ιμπεριάλε και 4ος ο Χουάν Λούκα Σάκι. VAR δεν υπάρχει.