Europa Conference League: «Διπλό» πρόκρισης για την Μποέμιανς

Η Μποέμιανς πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 1-0 στην έδρα της Ντουντελάνζ και πήρε το προβάδισμα για την πρόκριση στον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa Conference League εκεί όπου περιμένει ο ΠΑΟΚ

Η Μποέμιανς ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση «παγώνοντας» την Ντουντελάνζ, αφού στο 11ο λεπτό ο Τίρνι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε το προβάδισμα στους Ιρλανδούς.

Η Ντουντελάνζ μετά το αρχικό σοκ του γρήγορου γκολ της Μποέμιανς κατάφερε να βρει τα πατήματά της και άρχισε να απειλεί την άμυνα των Ιρλανδών, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να πετύχει το γκολ της ισοφάρισης στο πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα της αναμέτρηση δεν άλλαξε με την Ντουντελάνζ να έχει την κατοχή της μπάλας πιέζοντας για το γκολ της ισοφάρισης, όμως οι παίκτες της ομάδας από το Λουξεμβούργο τα χαλούσαν στην τελική προσπάθεια.