LIVE – Τελικός Κυπέλλου: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Τέλος του τελικού, ο ΠΑΟΚ κυπελλούχος Ελλάδας

95′: Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Μπάμπα, μέσα ο Μιχάι

93′: Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Μπουχαλάκη, απέκρουσε ο Πασχαλάκης. Κόρνερ

Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ.

92′: Εκτός ο Καμαρά, μέσα ο Βαλμπουενά

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

90′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ. Ο Μίχαελ Κρμέντσικ βρέθηκε απέναντι στον Σα από το τακουνάκι του Ζίβκοβιτς και με πλασέ γράφει το 1-2.

86′: Εκτός ο Μασούρας, μέσα ο Χασάν.

85′: Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Τετ-α-τετ του Κρμέντσικ με τον Σα, ο Πορτογάλος με τη μύτη του ποδιού του έδιωξε σε κόρνερ

84′: Οι κόντρες ευνόησαν τον Κρμέντσικ που βρέθηκε φάτσα με τον Σα, θέλησε να κάνει τη λόμπα, αλλά η μπάλα πήγε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

80′: Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός Ουάρντα και Σφιντέρσκι, μέσα ο Τσιγγάρας και ο Κρμέντσικ

72′: Καλή εκτέλεση κόρνερ του Βιεϊρίνια, απομάκρυνε ο Σα.

64′: Κεφαλιά του Ελ Αραμπί, είναι αδύναμη και μπλοκάρει ο Πασχαλάκης

Συμπληρώθηκαν 60 λεπτά αγώνα με το θέαμα στο δεύτερο ημίχρονο να είναι αρκετά καλό. Τα δεδομένα στο ματς από την είσοδο του Φορτούνη ευνοούν τους «ερυθρολεύκους».

59′: Σέντρα του Εμβιλά για τον Μασούρα που πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα πάνω από την εστία του Πασχαλάκη

58′: Ο Μπουχαλάκης έκανε μπαλιά για τον Ελ Αραμπί, γύρισε την μπάλα στον Μασούρα, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης.

56′: Απαντά ο ΠΑΟΚ με ευκαιρία. Πρόλαβε ο Σα να μπλοκάρει την μπάλα προ του Σφιντέρσκι

56′: Σέντρα του Φορτούνη με το αριστερό, κεφαλιά-ψαράκι του Μασούρα, προλαβαίνει ο Πασχαλάκης με δεύτερη προσπάθεια να μπλοκάρει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

Διαμαρτύρεται ο Ολυμπιακός για πέναλτι του Πασχαλάκη πάνω στον Μασούρα… Ο ρέφερι θεωρεί ότι η πτώση του Μασούρα δεν οφείλεται από τον Έλληνα γκολκίπερ.

50′: ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός. Ο Κώστας Φορτούνης εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, ο Εμβιλά ξεχασμένος στην περιοχή με δυνατό πλασέ, νίκησε τον Πασχαλάκη γράφοντας το 1-1.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Μπρούμα, μέσα ο Φορτούνης

Τέλος ημιχρόνου.

Ζήτησε πέναλτι ο Ολυμπιακός σε πτώση του Ανδρούτσου, δεν υπάρχει ο κάτι, αφού ο Βαρέλα βρίσκει μπάλα

Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

45′: Κίτρινη κάρτα στον Αουγκούστο

39′: Σέντρα του Ανδρούτσου, δεν πρόλαβε ο Μασούρας με το κεφάλι. Μπλόκαρε ο Πασχαλάκης.

Αφιέρωση του Βιεϊρίνια στον Μιχαηλίδη.

36′: ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ. Ο Βιεϊρίνια εκτελεί και σκοράρει.

34′: Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ.Ο Σφιντέρσκι προλαβαίνει να τσιμπήσει την μπάλα από τον… χαλαρό Εμβιλά, ο Γάλλος τον βρίσκει χαμηλά και δίνεται το πέναλτι. Το κέρδισε με την επιμονή του ο Πολωνός.

27′: Σουτ του Καμαρά από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα άουτ.

26′: Δοκάρι ο ΠΑΟΚ. Κεφαλιά του Ουάρντα, δεύτερη κεφαλιά του Σφιντέρσκι, η μπάλα στο οριζόντιο του Σα, που δεν είχε καλή αίσθηση της φάσης.

25′: Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Σωκράτης, μέσα ο Ρέαμπτσιουκ

Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος είχε έναν διάλογο με τον Χρήστο Θέο. Δείχνει πως αντιμετωπίζει πρόβλημα. Σηκώθηκε για ζέσταμα ο Ρέαμπτσιουκ.

19′: Σουτ του Καμαρά, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης.

17′: Ο Ουάρντα από πλευράς ΠΑΟΚ είναι ο πιο ορεξάτος. Άριστος τακτικά, με διάθεση επιθετικά

15′: Σουτ του Ουάρντα από μακρινή απόσταση, μπλόκαρε ο Σα.

12′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό που βγήκε στην κόντρα. Ο Μπρούμα ολοκλήρωσε τη φάση με σουτ από τα αριστερά, ο Πασχαλάκης απέκρουσε με το σώμα του.

7′: Σύγχυση στα καρέ του ΠΑΟΚ έπειτα από μία απομάκρυνση του Πασχαλάκη με τις γροθιές, τελικά προέκυψε αντεπίθεση για τους Θεσσαλονικείς, με τον Ουάρντα να κάνει κακή επιλογή και να σταματά η φάση,

4′: Πρώτη καλή φάση στο ΟΑΚΑ. Ο Ουάρντα έβγαλε τη σέντρα, ο Σβαμπ έβγαλε κεφαλιά-πάσα προς τον Σβιντέρσκι. Πρόλαβε και μπλόκαρε ο Σα κερδίζοντας και φάουλ.