LIVE: ΟΦΗ – Βόλος 1-2 (τελικό)

Τέλος του αγώνα στο Ηράκλειο.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

87′: Κίτρινη κάρτα ο Μαρτίνες.

81′: Μακρινό σουτ του Δουβίκα, δεν ανησύχησε τον Σωτηρίου.

77′: Σουτ του Μαρτίνες στην κίνηση, η μπάλα πέρασε άουτ.

76′: Αλλαγή και για τον Βόλο: Ο Ρενάτο Σάντος περνάει στη θέση του Νίνη.

76′: Αλλαγή για τον ΟΦΗ: Ο Σόουζα στη θέση του Βαφέα.

74′: Σέντρα του Ουές, ο Καστάνιος έκανε γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

66′: Αλλαγή για τον Βόλο: Ο Σάντσες στη θέση του Μπαρτόλο.

63′: ΓΚΟΟΟΛ ο ΟΦΗ. Ο Στούρτζεον έκανε το γύρισμα στον Καστάνιος που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

61′: Αλλαγές για τον ΟΦΗ: Ο Γρίβας στη θέση του Ντε Γκουζμάν και ο Λυμπεράκης αντί του Κοροβέση.

57′: Εξαιρετικό μακρινό σουτ του Νίνη, ο Σωτηρίου εκτινάχθηκε για να διώξει σε κόρνερ.

51′: Νέο δοκάρι για τον ΟΦΗ με τον Στάικο, ο οποίος σούταρε μέσα από την περιοχή.

47′: Σουτ του Ντε Γκουζμάν έξω από την περιοχή, ο Κλέιμαν χρειάστηκε δύο χρόνους για να μαζέψει.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου στο Ηράκλειο. ΟΦΗ – Βόλος 0-2.

34′: Ωραία ενέργεια από τον Περέα, που ανατράπηκε έξω από την περιοχή από τον Γιαννούλη. Κίτρινη στον παίκτη του ΟΦΗ.

32′: Δοκάρι για τον ΟΦΗ. με προβολή του Γιαννούλη από κοντά, έπειτα από κεφαλιά του Καστάνιος.

26′: O Nίνης εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Γκρίλο έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

24′: Μακρινό σουτ του Νίνη, ο Σωτηρίου μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.

21′: ΓΚΟΟΟΟΛ ο Βόλος. Πάσα στην πλάτη της άμυνας των Κρητικών και ο Δουβίκας νίκησε τον Σωτηρίου και έκανε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους.

15′: Γύρισμα του Ντε Γκούζμαν μέσα στην περιοχή, αλλά ο Ολλανδός ήταν εκτεθειμένος στην αρχή της φάσης.

7′: Σέντρα του Γιαννούλη, ο Καστάνιος πήρε την κεφαλιά, η μπάλα πέρασε άουτ.

3′: ΓΚΟΟΟΟΟΛ ο Βόλος. Σέντρα από τα δεξιά, ο Περέα πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ.