LIVE: Βόλος – Λαμία 1-1 (τελικό)

Τέλος αγώνα.

90+2′ Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Μπα να βγαίνει τετ α τετ αλλά να μην μπορεί να νικήσει τον Κλέιμαν.

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

90′ Προβυδάκης αντί του Ρόμανιτς.

86′ Κίτρινη κάρτα στον Σάντσες για φάουλ στον Μπα.

84′ Κρητικός αντί Μπαριέντος για τον Βόλο.

77′ Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Σκόνδρας βρέθηκε απέναντι στον Κλέιμαν, όμως ο Μήτογλου μπλόκαρε με προβολή του σουτ του αρχηγού των φιλοξενούμενων.

75′ Κίτρινη κάρτα στον Μήτογλου για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπιάρνασον.

Ο Μπέμπεκ θεώρησε πως ο παίκτης της Λαμίας χτύπησε στο πρόσωπο τον Φεράρι και του έδωσε δεύτερη κίτρινη κάρτα.

68′ Κόκκινη κάρτα στον Ντέλετιτς.

67′ Μαρτίνες αντί Μπαρτόλο για τον Βόλο.

65′ Διπλή αλλαγή για τη Λαμία, Μπα αντί Αραμπούλι και Μπιάρνασον αντί Τζανδάρη.

55′ Κίτρινη  κάρτα στον Ντέλετιτς.

Μετράει κανονικά το γκολ.

Έλεγχος από VAR.

52′ Γκολ, 1-1 η Λαμία! Αδράνεια στην άμυνα του Βόλου, βγαίνουν τέσσερις με έναν και ο Ντέλετιτς πλασάρει εύστοχα για την άμεση ισοφάριση

51′ Γκοολ για τον Βόλο! Κόρνερ από τα δεξιά, ο Δουβίκας έπιασε ωραίο πλασέ με τη μία και άφησε άγαλμα τον τερματοφύλακα της Λαμίας

47′ Μεγάλη φάση για τη Λαμία, με τον Κλέιμαν να αποκρούει εντυπωσιακά το βολέ του Μαρτίνεθ

46′ Για τη Λαμία, ο Καραμάνος πέρασε αντί του Τιρόνε.

46′ Αντί του Περέα περνά ο Ντεντάκης για τον Βόλο

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

34′ Πρώτη αλλαγή στον αγώνα για τον Βόλο, με τον Νίνη να αντικαθιστά τον Γκρίλο.

31′ Ζητά πέναλτι η Λαμία για χέρι στην περιοχή, ζητά βοήθεια από το VAR ο Μπέμπεκ και αποφασίζει να συνεχιστεί ο αγώνας.

29′ Απειλεί ο Βόλος με σουτ του Σάντσες να μπλοκάρεται από τον Επασί.

21′ Δοκάρι για τη Λαμία, με τον Αραμπούλι να σουτάρει από κοντινή απόσταση αλλά να στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο του Κλέιμαν

14′ Πολύ μεγάλη φάση για τη Λαμία, με τον Ρόμανιτς να βγαίνει μόνος του απέναντι στον Κλέιμαν, αλλά να στέλνει τη μπάλα επάνω στον τερματοφύλακα του Βόλου

10′ Πρώτη φάση με τον Επασί να μπλοκάρει την κεφαλιά του Σάντσες μετά από κόρνερ

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Διαιτητής: Μπέμπεκ Βοηθοί: Πάτακι, Ζομπένιτσα, 4ος: Τσακαλίδης, VAR: Γκαμπρίλο, AVAR: Ψαρρής.

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Θεοδωρόπουλος, Βλάχος, Προβυδάκης, Παλαντασβίλι, Μπα, Μπιάρνασον, Βασιλακάκης, Καραμάνος, Σαραμαντάς.

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Τσοκάνης, Κρητικός, Νίνης, Μαρτίνες, Κολόμπο, Τέκιο, Κιάκος.

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Μαρτίνεθ, Σκόνδρας, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Τιρόνε, Ρόμανιτς, Ντέλετιτς, Αραμπούλι.

Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κλέιμαν, Φεράρι, Μήτογλου, Σάντσες, Γκρίλο, Ριένστρα, Μπαριέντος, Ρενάτο, Περέα, Μπαρτόλο, Δουβίκας

Στο ματς του πρώτου’ γύρου, ο Βόλος είχε επικρατήσει με 2-1 της Λαμίας εκτός έδρας με δύο γκολ του Δουβίκα.

Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη του αγώνα.

Καλησπέρα! Ο Βόλος αντιμετωπίζει τη Λαμία στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League 1