LIVE: Βόλος – Ατρόμητος 1-0 (τελικό)

Τέλος του αγώνα.

Τεράστια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Γιαννιώτης μέσα στην περιοχή από κόρνερ έκανε την προβολή, αλλά ο Μήτογλου έδιωξε.

94′: Κίτρινη κάρτα στον Κλέιμαν για καθυστέρηση.

93′: Εκτός ο Ουάρντα, μέσα ο Γκρίλο. Είναι η τελευταία εμφάνιση του Αιγύπτιου, καθώς επιστρέφει στον ΠΑΟΚ.

87′: Κίτρινη κάρτα στον Φεράρι.

84′: Κίτρινη κάρτα στον Νταβιώτη που τράβηξε από το σορτσάκι τον Ουάρντα.

83′: Ωραία ενέργεια από τον Ουάρντα που ξέφυγε τον αντίπαλό του, μπήκε στην περιοχή, και εκεί όμως έκανε το λάθος καθώς προσπάθησε να σουτάρει και όχι να δώσει στον ανενόχλητο Περέα και η άμυνα του Ατρόμητου έκοψε.

80′: Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Κώτσόπουλος, μέσα ο Μάτιτς.

75′: Κεφαλιά του Σάντσες, η μπάλα δίπλα από την εστία του Γιαννιώτη.

71′: Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Μουνίθ και στη θέση του ο Ραμπέγιο.

70′: Αλλαγή για τον Βόλο. Εκτός ο Δουβίκας και στη θέση του ο Κιάκος.

61′: Τρεις αλλαγές για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Ενσικουλού, στη θέση του ο Μανούσος. Εκτός επίσης ο Κιβρακίδης και στη θέση του ο Νταβιώτης. Έξω και ο Χριστοδουλόπουλος με τον Αγκάγιεφ να μπαίνει στο ματς.

59′: Γύρισμα της μπάλας στον δεξιό μπακ του Ατρόμητου, έκανε το σουτ, απέκρουσε ο Κλέιμαν που είχε βγει για να καλύψει το οπτικό πεδίο του Κιβρακίδη.

58′: Κίτρινη κάρτα στον Ντεντάκη για σκληρό φάουλ στον Χριστοδουλόπουλο.

51′: Κίτρινη κάρτα στον Μπαριέντος.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου.

Ένα θα είναι το λεπτό των καθυστερήσεων στο πρώτο μέρος.

36′: ΓΚΟΟΟΛ ο Βόλος.  Εκτέλεση κόρνερ, πρώτη κεφαλιά Σάντσες, δεύτερη του Περέα και ο Βόλος ανοίγει το σκορ.

30′: Κίτρινη κάρτα στον Κωτσόπουλο.

28′: Σέντρα για τον Ουάρντα ο οποίος έπεσε στο έδαφος ο διαιτητής της αναμέτρησης έδωσε συνέχεια στο ματς.

26′: Ωραία πάσα για τον Μουνίθ που γύρισε προς τον Χριστοδουλόπουλο αυτός έκανε το πλασέ από καλή θέση αλλά έστειλε τη μπάλα λίγο έξω από το αριστερό γάμα της εστίας του Βόλου.

10′: Ο Ουάρντα εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος στην άμυνα, μπήκε από τα αριστερά, επιχείρησε το πλασέ με τον Γιαννιώτη να μπλοκάρει σωτήρια.

7′: Ο Δουβίκας μπήκε από τα δεξιά, έκανε την πάσα προς τον Ουάρντα, λίγο πίσω, έκανε κακό κοντρόλ και εν συνεχεία το σουτ με τον Κιβρακίδη να διώχνει τη μπάλα.

Ο Βόλος υποδέχεται τον Ατρόμητο στο Πανθεσσαλικό στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής της Super League.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΒΟΛΟΣ: Κλέιμαν, Φεράρι, Σάντσες, Μήτογλου, Ντεντάκης, Ριέντρα, Μπαριέντος, Ουάρντα, Μπαρτόλο, Περέα, Δουβίκας.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Γιαννιώτης, Γκάλο, Γκαλβάο, Γούτας, Στρούγγης, Κιβρακίδης, Σάλομον, Μουνίθ, Ενσικουλού, Χριστοδουλόπουλος, Κωτσόπουλος.