ΒΙΝΤΕΟ: Εύκολη νίκη για τη Λέστερ

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο , η Λέστερ ξεπέρασε άνετα το εμπόδιο της Ζόρια την οποία νίκησε με 3-0, ξεκινώντας με το «δεξί» τους αγώνες της στον όμιλο που συμμετέχει η ΑΕΚ.

Η πρωταθλήτρια Αγγλίας του 2016 παρατάχθηκε με κάμποσους αναπληρωματικούς από τον Μπρένταν Ρότζερς, όμως οι παίκτες του έκαναν το καθήκον τους από το πρώτο ημίχρονο «καθαρίζοντας» τη νίκη κόντρα στους Ουκρανούς.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 29’ ο Τζέιμς Μάντισον συνδυάζοντας το ντεμπούτο του στην Ευρώπη με γκολ. Ο Άγγλος μεσοεπιθετικός πλάσαρε στην κενή εστία έπειτα από σουτ του Μπαρνς στο δοκάρι και προσπάθεια του Ιεανάτσο (1-0).

Ο τελευταίος έδωσε και δεύτερη ασίστ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημίχρονο, καθώς έστρωσε στον Μπαρνς που μπήκε με φόρα στην περιοχή και έγραψε το 2-0 με σκαφτό τελείωμα. Μετά τις δύο ασίστ, ο Νιγηριανός επιθετικός έγινε και σκόρερ στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς στο 67’ τιμώρησε το λάθος στην άμυνα των φιλοξενούμενους εκτελώντας από το πέναλτι για το τελικό 3-0.