LIVE: Ατρόμητος – Ολυμπιακός 1-0 (Τελικό)

Τέλος του αγώνα στο Περιστέρι. Ο Ατρόμητος νίκησε 1-0 τον Ολυμπιακό.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

86′: Σέντρα του Ραφίνια για το κεφάλι του Κάιπερς που δεν απείλησε.

84′: Άστοχο σουτ του Μπρούνο λίγο έξω από την περιοχή.

76′: Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Οι Κάιπερς, Σουρλής αντί των Βαλμπουενά, Καφού.

74′: Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Χαρίσης αντί του Ούμπιδες.

67′: Δύο αλλαγές και για τον Ατρόμητο.  Οι Στρούγγης, Κωτσόπουλος αντί των Τομάσεβιτς, Μανούσου.

67′: Τρεις αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Οι Αβραάμ, Ραφίνια, Χολέμπας αντί των Σισέ, Ραντζέλοβιτς Τοροσίδη.

65′: Προσπαθεί να απειλήσει ο Ατρόμητος με τον Γιακουμάκη, τον έκοψε ο Μπα με κάπως άτσαλο τρόπο

51′: Ο Βαλμπουενά εκτέλεσε το κόρνερ, ο Καφού έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε, ο Τοροσίδης έκανε το γυριστό, αλλά ο Γιαννιώτης μπλόκαρε.

49′: Εξαιρετική μπαλιά του Καμαρά για τον Μπρούνο που πλαγιοκόπησε από τα δεξιά κι έκανε γύρισμα, αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσουν Χασάν και Ελ Αραμπί.

46′: Μουνίθ αντί Ραμπέγιο και Γιακουμάκης αντί Αγκάγιεφ για τον Ατρόμητο. Με την ίδια ενδεκάδα ο Ολυμπιακός

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Τέλος ημιχρόνου στο Περιστέρι.

45′: Σουτ του Καφού, η μπάλα άουτ.

44′: Ο Βαλμπουενά εκτέλεσε το φάουλ, ο Μπα πήρε την κεφαλιά, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ..

Ο Ολυμπιακός πιέζει για την ισοφάριση.

39′: Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μανούσος βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, βρέθηκε απέναντι στον Τζολάκη, αλλά το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ.

29′: ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ατρόμητος. Ο Μπα δεν απομάκρυνε σωστά την μπάλα με το κεφάλι, η οποία στρώθηκε στον Σάλομον που απέφυγε τον Καφού και με σουτ την έστειλε στο αριστερό “Γ” του Τζολάκη για το 1-0.

23′: Σουτ του Καφού μετά από πάσα του Βαλμπουενά, η μπάλα βρήκε πάνω στον Μπα, ενώ στη συνέχεια ο Ελ Αραμπί δεν μπόρεσε να απειλήσει

22′: Επικίνδυνο γύρισμα του Μπρούνο, παραχώρησε κόρνερ ο Ρισβάνης.

18′:  Ο Γκάλο εκτέλεσε το κόρνερ, ο Γούτας πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

18′: Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ραμπέγιο επιχείρησε το σουτ απ’ το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και ο Τζολάκης παραχώρησε κόρνερ με όμορφη επέμβαση.

8′: Πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα. Προσπάθεια του Μανούσου, ο οποίος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, ο Μπα έκανε την προβολή και παραχώρησε κόρνερ.

Ο Μπρούνο αγωνίζεται ως δεξιός μπακ, ο Τοροσίδης είναι στα αριστερά και ο Ραντζέλοβιτς είναι μπροστά του.

Άρχισε το ματς.

Ο Ατρόμητος αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό σε φιλικό αγώνα στο γήπεδο του Περιστερίου.

Οι ενδεκάδες

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Γκάλο, Κιβρακίδης, Ρισβάνης, Γούτας, Τομάσεβιτς, Σάλομον, Ούμπιδες, Ραμπέγιο, Αγκάγιεβ, Μανούσος.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης, Ραντζέλοβιτς, Τοροσίδης, Μπα, Σισέ, Καφού, Καμαρά, Μπρούνο, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί, Χασάν.