LIVE: Παρί Σεν Ζερμέν – Μπάγερν Μονάχου 0-1 – Τέλος του αγώνα, πρωταθλήτρια Ευρώπης η Μπάγερν

Τέλος του αγώνα. Η Μπάγερν νίκησε 1-0 την Παρί και κατέκτησε το τρόπαιο.

92′:  Ο Τσούπο  Μοτίνγκ δεν βρήκε την μπάλα προκειμένου να τα στείλει στα δίχτυα. Προηγουμένως οι Γερμανοί διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι του Κέρερ, έδειξε παίζετε ο διαιτητής.

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

86′: Αλλαγή για την Μπάγερν. Εκτός ο Τιάγκο, στη θέση του ο Τολισό.

85′: Κίτρινη κάρτα στον Κουρζαουά.

84′: Ο Κουτίνιο εκτελεί απευθείας το φάουλ, η μπάλα άουτ.

83′: Κίτρινη στον Τιάγκο Σίλβα για μαρκάρισμα στον Λεβαντόφσκι.

81′: Κίτρινη κάρτα στον Νεϊμάρ, για φάουλ στον Λεβαντόφσκι.

80′: Δύο αλλαγές για την Παρί. Ο Ντι Μαρία και ο Μπερνάτ έξω, ο Σούπο-Μότινγκ και ο Κουρζαουά μέσα.

74′: Πλασέ του Νεϊμάρ έξω από την περιοχή, άουτ η μπάλα.

72′: Αλλαγή για την Παρί. Ο Ντράξλερ στη θέση του Ερέρα.

70′: Ευκαιρία για την Παρί. Ο Μαρκίνιος κάνει το πλασέ από δεξιά, ο Νόιερ με το πόδι απομακρύνει. Μεγάλη απόκρουση από τον Γερμανό.

68′: Δύο αλλαγές για την Μπάγερν. Κομάν αντί Πέρισιτς και Κουτίνιο αντί Γκνάμπρι.

65′: Σουτ του Αλάμπα, δεν δημιουργεί πρόβλημα στον γκολκίπερ της Παρί.

65′: Αλλαγή για την Παρί. Ο Βεράτι στη θέση του Παρέδες.

63′: Ευκαιρία για τους Γερμανούς, με τον Κομάν να κάνει το σουτ στην κίνηση και τον Τιάγκο Σίλβα να διώχνει σωτήρια.

59′: ΓΚΟΛ η Μπάγερν.  Ο Κίμιχ κάνει τη σέντρα από δεξιά και ο Κομάν, στο δεύτερο δοκάρι, με κεφαλιά νικά τον Νάβας και ανοίγει το σκορ. για τους Γερμανούς.

56′: Κίτρινη κάρτα, αυτή την φορά στον Ζίλε, για μαρκάρισμα  πάνω στον Ντι Μαρία.

52′: Κίτρινη κάρτα και στον Παρέδες, ο οποίος έσπρωξε τον Γκνάμπρι.

52′: Κίτρινη κάρτα στον Γκνάμπρι, για σκληρό φάουλ πάνω στον Νεϊμάρ.

52′: Κλωτσιά του Γκνάμπρι στον Νεϊμάρ.

Μικρή εστία έντασης ανάμεσα σε Γκνάμπρι και Μπερνάτ, σβήνει γρήγορα.

49′: Ο Κομάν κάνει την έξυπνη σέντρα, ο Τιάγκο Σίλβα προλαβαίνει τον Λεβαντόφσκι και απομακρύνει σε κόρνερ.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Τέλος ημιχρόνου.

Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

45′: Ευκαιρία για την Παρί. Λάθος από την Μπάγερν. Ο Εμπαμπέ είναι στην περιοχή, αλλά δεν έχει καλό τελείωμα.

39′: Ο Γκνάμπρι βγαίνει από δεξιά, ο Μπερνάτ απομακρύνει σε κόρνερ.

31′: Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν. Ο Λεβαντόφσκι πιάνει την κεφαλιά, ο Νάβας είναι σε ετοιμότητα.

28′: Κίτρινη κάρτα στον Ντέιβις, για φάουλ πάνω στον Κέρερ.

25′: Αναγκαστική αλλαγή για την Μπάγερν: Ο Μπόατενγκ δεν μπορεί να συνεχίσει και τη θέση του παίρνει ο Ζούλε.

24′: Οι παίκτες της Παρί Σεν Ζερμέν συνδυάστηκαν, ο Ντι Μαρία έγινε αποδέκτης της μπάλας στην περιοχή, αλλά το σουτ του πέρασε άουτ.

22′: Απαντάει στις ευκαιρίες η Μπάγερν, με τον Λεβαντόφσκι να γυρίζει μέσα στην περιοχή, να κάνει ένα σκαστό σουτ, αλλά τη μπάλα να σταματάει στο δεξί δοκάρι της εστίας του Νάβας.

18′: Πρώτη μεγάλη φάση στο ματς, με τον Νεϊμάρ να μην μπορεί να νικήσει τον Νόιερ, ο οποίος κατάφερε να αποκρούσει.

16′: Οι Κομάν με Ντέιβις συνεργάζονται από τα αριστερά, αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.

15′: Ο Εμπαπέ πάτησε περιοχή, ο Κίμιχ έπεσε στα πόδια του και έδιωξε.

6′: Πρώτο σουτ στον τελικό, από τον Τιάγκο, δεν ανησυχεί ο Νάβας, άουτ η μπάλα.

Άρχισε ο τελικός.

Παρί εναντίον Μπάγερν στον μεγάλο τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ στο άδειο – ελέω κορονοϊού – “Ντα Λουζ” της Λισαβόνας.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Παρί Σεν Ζερμέν: Νάβας, Τιάγκο Σίλβα, Κιμπεμπέ, Κέρερ, Ερέρα, Μαρκίνιος, Παρέδες, Ντι Μαρία, Εμπαπέ, Νεϊμάρ.

Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ, Αλάμπα, Μπόατενγκ, Ντέιβις, Κίμιχ, Τιάγκο Αλκάνταρα, Γκορέτσκα, Κομάν, Μίλερ, Γκνάμπρι, Λεβαντόφσκι.