LIVE: ΑΕΚ-Ατρόμητος 1-2 (Τελικό)

90’+4′ Τέλος του αγώνα. Ο Ατρόμητος νίκησε την ΑΕΚ με 2-1.

92′ Ο Γιακουμάκης έπιασε την γυριστή κεφαλιά έπειτα από κόρνερ, η μπάλα βρήκε στο δοκάρι.

90′ Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.

83′ Αλλαγή για την ΑΕΚ. Μέσα και ο Χνιντ, έξω ο Σβάρνας.

82′ Λάθος του Τσιγκρίνσκι, ο Κουτσόπουλος έκλεψε τη μπάλα και έβγαλε τετ-α-τετ τον Γιακουμάκη, ο τελευταίος πλάσαρε και ο Αθανασιάδης απέκρουσε με τα πόδια.

78′ Θα βγει από το ματς ο Λιβάγια για να μπει ο Χριστόπουλος.

73′ Καλή προσπάθεια και σουτ του Αλμπάνη έξω από την περιοχή, λίγο άουτ η μπάλα.

71′ Μαζεμένες αλλαγές για την ΑΕΚ. Έξω ο Λάτσι, ο Λόπες και ο Σιμόες, μέσα ο Μάνταλος, ο Ινσούα και ο Μαχαίρας.

67′ Διακόπτεται το ματς τώρα για να δροσιστούν οι παίκτες.

Μαζεμένες αλλαγές για την ΑΕΚ. Έξω οι Τσιντώτας, Παουλίνιο, Οικονόμου, Σαμπανάτζοβιτς και μέσα οι Αθανασιάδης, Μπακάκης, Τσιγκρίνσκι, Βέρντε.

58′ Γκολ για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιδες νίκησε τον Τσιντώντα από τα 11 βήματα και έγινε το 1-2.

57′ Πέναλτι για τον Ατρόμητο. Ο Αθανασίου βρέθηκε απέναντι στον Τσιντώντα, επιχείρησε να τον αποφύγει και ανατράπηκε από τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ.

51′ Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Το εκτέλεσε ο Γκάλο, με τον Τσιντώτα να μην μπορεί να μπλοκάρει και τελικά την άμυνα της ΑΕΚ να διώχνει μετά από ένα μπέρδεμα στην περιοχή.

Ο Ατρόμητος στο δεύτερο ημίχρονο παίζει με τον Μανδά κάτω από τα δοκάρια αντί του Γιαννιώτη που έπαιζε στο πρώτο μέρος.

Εννέα αλλαγές έκανε ο Κάναντι για τον Ατρόμητο.

Οι Μπότος και Αλμπάνης έχουν περάσει αντί των Κρίστιτσιτς και Ολιβέιρα.

Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ.

46′ Έναρξη του δευτέρου μέρους.

45’+2′ Το πρώτο ημίχρονο λήγει. ΑΕΚ-Ατρόμητος 1-1.

45’+1 Αντεπίθεση για τον Ατρόμητο. Ο Τσιντώτας πρόλαβε την μπάλα πριν αυτή φτάσει στον Αγκάγιεβ από την πάσα του Μανούσου.

45′ Δύο λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

40′ Χωρίς τη μεγάλη φάση εδώ και αρκετή ώρα το ματς.

32′ Δυνατό σουτ του Λιβάγια. Με δυσκολία ο Γιαννιώτης θα μπλοκάρει.

Νωρίτερα ο Ατρόμητος είχε δοκάρι με τον Μανούσο μετά από εκτέλεση κόρνερ του Γκάλο.

26′ Γκολ για την ΑΕΚ. Ο Παουλίνιο ισοφαρίζει σε 1-1, με την άμυνα των φιλοξενούμενων  να τον έχει ξεχάσει.

20′ Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Από κόρνερ του Ατρομήτου ο Ρισβάνης έπιασε την κεφαλιά, αλλά χωρίς να στοχεύσει καλά.

16′ Γκολ ο Ατρόμητος. Ο Γκάλο εκτέλεσε το κόρνερ, η μπάλα κόντραρε στον Σβάρνα και κατέληξε στα δίχτυα του Τσιντώτα. Με αυτογκόλ το 0-1 για τον Ατρόμητο.

14′ Ο Τομάσεβιτς έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Βέλλιος βρέθηκε σε καλή θέση, αλλά το πλασέ του ήταν εξαιρετικά αδύναμο και κατέληξε άουτ.

5′ Ο Κρίστιτσιτς βρήκε τον Λόπες μέσα στην περιοχή, ο τελευταίος βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά ο Ρισβάνης τον πρόλαβε και έβαλε την κόντρα.

3′ Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Λιβάγια και Ολιβέιρα συνεργάστηκαν υπέροχα, ο Πορτογάλος απέφυγε έπειτα από διαδοχικές προσποιήσεις τον Γιαννιώτη και σούταρε για να αποκρούσει με το σώμα πάνω στη γραμμή ο Γούτας.

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι.