LIVE: Σαχτάρ Ντόνετσκ – Βασιλεία 4-1 (τελικό)

Τέλος αγώνα. Η Σαχτάρ Ντόνετσκ προκρίθηκε άνετα στα ημιτελικά.

90+2′ ΓΚΟΟΟΟΛ Ο Φαν Βολσβίνκελ πετυχαίνει το γκολ της τιμής και μειώνει σε 4-1.

88′ ΓΚΟΟΟΟΛ Αντεπίθεση της Σαχτάρ, ο Ντοντό με ωραίο πλασέ κέρδισε τον Νίκολιτς γράφοντας το 4-0.

85′ Διπλή αλλαγή για την Σαχτάρ: Ο Μαϊκόν στη θέση του Αντόνιο και ο Μοράις αντί του Φερνάντο.

78′ Αλλαγή για την Σαχτάρ: Ο Πάτρικ αφήνει τη θέση του στον Κοβαλένκο.

75′ ΓΚΟΟΟΟΛ Ο Πάτρικ ευστοχεί και κάνει το 3-0 για την Σαχτάρ.

73′ Ο Τάισον κερδίζει πέναλτι για την Σαχτάρ. Περιμένει την επιβεβαίωση ο Όλιβερ.

72′ Τριπλή αλλαγή της Βασιλείας: Αντεμί στη θέση του Καμπράλ, Φαν Βολσφίνγκελ αντί του Στόκερ, και Φαν ντε Βερφ αποχωρεί για να περάσει ο Ραμίρες

71′ Ο Μάρλος παραχώρησε κόρνερ και στη συνέχεια αφήνει τη θέση του στον Σόλομον.

’66’ Ο Καμπράλ έπαιξε ωραία με το σώμα του, πλάσαρε με κρεμαστό σουτ τον Πιάτοφ, ο οποίος είχε βγει εκτός της εστίας του, αλλά αστόχησε.

64′ Ο Καμπράλ διαμαρτυρήθηκε και βλέπει την κίτρινη κάρτα.

64′ Μετά από εξέταση VAR, δεν διαπιστώθηκε παράβαση.

62′ Οι παίκτες της Βασιλείας άλλαξαν την μπάλα μέσα στην περιοχή. Οι Ελβετοί διαμαρτύρονται για πέναλτι του Ντοντό στον Πουλούλου.

60′ Ο Τσάκα δεν μπορεί να συνεχίσει και θα αποχωρήσει. Ο Μαρκάντ περνάει στη θέση του.

56′ Ο Τσάκα έπεσε στο έδαφος, έπειτα από ένα τάκλιν που δέχθηκε από τον Μοράις.

52′ Ο Πάτρικ βλέπει την κίτρινη κάρτα για ένα φάουλ.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

40′ Ωραίο σουτ από την Σαχτάρ, η μπάλα καταλήγει στο δοκάρι και στη συνέχεια ο Πετρέτα έπεσε στα πόδια του Μοράις για να διώξει σε κόρνερ.

35′ Έγινε η σέντρα στην περιοχή από τον Μάρλος, ο Νίκολιτς αντέδρασε καθυστερημένα και λίγο έλειψε να γίνει το 3-0.

30′ Κοντά στο 3-0 η Σαχτάρ, αφού ο Μοράις έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή, με τον γκολκίπερ της Βασιλειας να απομακρύνει σε κόρνερ.

26′ Ο Ντε Φράι κάνει φάουλ στον Τάισον στη μεσαία γραμμή και βλέπει την κίτρινη κάρτα.

22′ ΓΚΟΟΟΛ Η Σαχτάρ αλλάζει πολύ ωραία την μπάλα, ο Τάισον πλάσαρε, η μπάλα βρήκε στα σώματα, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα.

20′ Μεγάλη ευκαιρία για την Σαχτάρ. Ο Μοράις έκανε το πλασέ μέσα στην περιοχή, αλλά ήταν άστοχος.

12′ Σπουδαία ευκαιρία για την Βασιλεία με τον Πουλούλου

8′ Η Σαχτάρ προσπαθεί να κρατήσει την μπάλα, αφού μετά το γκολ η Βασιλεία πίεσε για την ισοφάριση.

4′ Καλή ευκαιρία για την Βασιλεία. Ο Καμπράλ πήρε την κεφαλιά, αλλά πέρασε έξω.

2′ ΓΚΟΟΟΟΛ για την Σαχτάρ! Ο Ζούνιορ Μοράις με σκαστή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στον ουρανό των δικτύων της Βασιλέιας.