LIVE: Ίντερ – Λεβερκούζεν 2-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα. Η Ίντερ νίκησε με 2-1 την Λεβερκούζεν και προκρίθηκε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

90′: Ο διαιτητής δείχνει πέναλτι για κράτημα στον Έρικσεν, αλλά είχε προηγηθεί χέρι. Ο διαιτητής πήρε πίσω την απόφασή του,

88′: Κίτρινη κάρτα στον Ταπσόμπα.

85′: Αλλαγές για την Λεβερκούζεν: Ο Μπελαράμπι στην θέση του Μπέντερ και ο Αλάριο αντί του Φόλαντ.

84′: Αλλαγή για την Ίντερ: Σκρίνιαρ στη θέση του Μπαστό.

76′: Ευκαιρία για την Ίντερ, με τον Χραντέτσκι.

71′: Μακρινό σουτ του Ντιαμπί στα σώματα.

67′: Αλλαγές για την Λεβερκούζεν: Ο Γουεντέλ μπαίνει στη θέση του Σινγκράβεν και ο Αμίρι αντί του Μπάουμγκαρντιλνγκερ.

64′: Αλλαγή για την Ίντερ: Ο Σάντσες στη θέση του Λαουτάρο Μαρτίνες.

61′: Σουτ του Ντεμιρμπάι έδιωξε ο Χαντάνοβιτς.

59′: Αλλαγές για την Ίντερ: Μόζες στη θέση του Ντ’ Αμπρόζιο και Έρικσεν αντί του Γκαλιαρντίνι.

52′: Γέμισμα από τον Γιάνγκ, η μπάλα πέρασε άουτ.

48′: Ο Λαρς Μπέντερ βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο στο Ντίσελντορφ.

Τέλος ημιχρόνου. Ίντερ – Λεβερκούζεν 2-1.

43′: Ο Σιντγράβεν πατάει επικίνδυνα τον αντίπαλό του και βλέπει την κίτρινη κάρτα.

31′: Κίτρινη κάρτα στον  Ντ’ Αμπρόζιο.

25′: Ο διαιτητής έδωσε πέναλτι για χέρι του Σίντγκραβεν, αλλά διορθώνει την απόφασή του μετά την εξέταση του VAR.

24′: ΓΚΟΛ η Λεβερκούζεν. Ο Χάβερτς απαντά στο 2-0 της Ίντερ και μειώνει με πλασέ από κοντά.

23′: Ευκαιρία για την Ίντερ. Ο Λουκάκου βρέθηκε απέναντι από τον Χραντέκι, αλλά ο γκολκίπερ των Γερμανών κατάφερε να αποκρούσει.

21′: ΓΚΟΛ η Ίντερ. Ο Λουκάκου έμεινε όρθιος απέναντι στην πίεση του Ταπσόμπα και σκόραρε για τους Ιταλούς.

15′: ΓΚΟΛ η Ίντερ. Ο Μπαρέλα κάνει το 1-0 για την Ίντερ με σουτ του Ιταλού στο όριο της περιοχής. Είχε προηγηθεί ένα αποτυχημένο γύρισμα του Λουκάκου.