LIVE: Γιουβέντους – Λιόν 2-1 (τελικό)

Τέλος του αγώνα. Γιουβέντους – Λιόν 2-1. Οι Γάλλοι πήραν τη μεγάλη πρόκριση.

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

90′: Αλλαγές για την Λιόν: Ο Τετέ στη θέση του Ντιμπουά και ο Μέντες αντί του Αουάρ.

89′: Ο Μάρσαλ βλέπει κάρτα για ένα μαρκάρισμα στη μεσαία γραμμή.

85′: Χαμηλή εκτέλεση κόρνερ, ο Ρονάλντο ζήτησε πέναλτι, αλλά συνεχίζεται το ματς.

81′: Ακόμη ένα μακρινό σουτ δοκίμασε ο Ρονάλντο, αλλά η μπάλα κόπηκε από την άμυνα της Λιόν.

78′: Ευκαιρία για την Λιόν. Οι Γάλλοι έχουν πέσει πάνω στον διαιτητή για πέναλτι του Ράμζεϊ πάνω στον Ντεμπελέ. Συνέχεια δείχνει ο διαιτητής.

76′: Κίτρινη κάρτα για τον Λόπες.

76′: Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πήρε την κεφαλιά, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπενανκούρ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

70′: Αλλαγές για την Γιουβέντους: Ο Ντανίλο στη θέση του Κουαδράδο και ο Ντιμπάλα περνάει αντί του Μπερναρντέσκι.

Η Γιουβέντους έχει κλείσει στο μισό γήπεδο την Λιόν.

61′: Αλλαγή και για την Λιόν: Ο Άντερσεν στη θέση του Ντεναγιέρ.

61′: Αλλαγή για την Γιουβέντους: Ο Ράμζεϊ στη θέση του Πιάνιτς.

60′: ΓΚΟΟΟΟΛ η Γιουβέντους. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο έκανε το 2-1 με εκπληκτικό σουτ.

52′: Ο Πιάνιτς γεμίζει την μπάλα στην περιοχή, ο Λόπες διώχνει.

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο.

Ημίχρονο στο Τορίνο.

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

44′: Κίτρινη ο Μπένανκουρ

43′: ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Ο Κριστιάνο Ρονάλντο εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι και έκανε το 1-1.

42′: Πέναλτι υπέρ της Γιουβέντους. Ο Πιάνιτς εκτέλεσε το φάουλ, ο Ντεπάι, που βρισκόταν στο τείχο έκανε χέρι και ο Τσβάιερ έδειξε πέναλτι.

40′: Ο Κριστιάνο Ρονάλντο εκτέλεσε απευθείας φάουλ με τον τερματοφύλακα της Λιόν να διώχνει και να κρατάει το 1-0 για την ομάδα του.

37′: Ο Ιγκουαΐν μετά από σέντρα του Κουαδράδο πήρε την κεφαλιά, αλλά μπλοκάρει ο τερματοφύλακάς της Λιόν.

31′:Ο Κουαδράδο είδε την κίτρινη κάρτα.

Η Γιουβέντους θέλει τρία γκολ για να πάρει την πρόκριση.

20′: Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πιάνει την κεφαλιά, έπειτα από σέντρα. Πάνω από τα δοκάρια του Λόπες.

12′: ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Η Λιόν ανοίγει το σκορ, έπειτα από επιτυχή εκτέλεση πέναλτι του Μέμφις Ντεπάι.

10′: Ο Τσβάιερ έδωσε πέναλτι για τάκλιν πάνω στον Μπέντανκουρ.

9′: Ευκαιρία για την Λιόν: Ο Αουάρ έπιασε ένα σουτ λίγο έξω από την περιοχή. Ο Σέζνι έδιωξε σε κόρνερ.

1′: Σουτ από τον Ιγκουαΐν, μπλόκαρε ο γκολκίπερ της Λιόν.

Η Γιουβέντους θα προσπαθήσει να ανατρέψει το εις βάρος της 1-0 του πρώτου αγώνα με τη Λιόν για να περάσει στα προημιτελικά του Champions League.

Οι ενδεκάδες

Γιουβέντους (Σάρι): Σέζνι, Ντε Λιχτ, Πιάνιτς, Ρονάλντο, Σάντρο, Κουαδράδο, Μπονούτσι, Ιγκουαΐν, Ραμπιό, Μπέντανκουρ, Μπερναρντέσκι.

Λιόν (Γκαρσία): Λόπες, Ντεναγιέρ, Μαρσέλο, Αουάρ, Ντεπάει, Ντιμπουά, Μαρσάλ, Εκαμπί, Κακερέ, Κορνέ, Γκιμαράες.